Jak otworzyć pliki EMZ w systemie Windows 10?

Od czasu do czasu otrzymujemy załączone pliki i dokumenty z nietypowymi rozszerzeniami plików w naszych e-mailach i innych komunikatorach. Jednak często nie otwierają się, gdy próbujemy to zrobić. Czasami, jeśli masz plik EMZ, z którym musisz pracować, Twój komputer może nie rozpoznać formatu pliku i nie pozwoli Ci go otworzyć. W tym artykule dowiesz się, jak otwierać pliki .emz, które są rodzajem formatu plików graficznych. W tym artykule wymieniono również kilka aplikacji, które umożliwiają łatwe otwieranie i edytowanie plików EMZ. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak otwierać pliki EMZ w systemie Windows 10 i kontynuować pracę bez żadnych przeszkód.

Jak otworzyć pliki EMZ w systemie Windows 10?

EMZ, Enhanced Metafile, to skompresowane rozszerzenie pliku graficznego. Pliki EMZ to pliki obrazów, które zostały mocno skompresowane. Pliki rozszerzonego metapliku systemu Windows to pliki EMF zawarte w plikach EMZ. Jednak niektóre pliki, które mają rozszerzenia EMF, są przechowywane w formacie Jasspa MicroEmacs Macro, który jest całkowicie niepowiązany. Niektóre cechy tego formatu pliku są wymienione poniżej:

  • Pliki EMZ to skompresowane pliki EMF GZIP, które są formatem graficznym używanym przez produkty firmy Microsoft, takie jak Visio, Word i PowerPoint.

  • Jest zarówno skuteczny, jak i wygodny w przechowywaniu.
  • Małe pliki pamięci mogą pomieścić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.
  • EMZ jest ściśle powiązany z innymi metaplikami Windows, takimi jak WMZ. Plik EMZ różni się od tego pliku tym, że zawiera ulepszony metaplik, plik EMF, do którego można uzyskać dostęp, rozpakowując skompresowany plik EMZ.

Przejdźmy teraz do poniższej sekcji, która zawiera metody ułatwiające otwieranie plików EMZ.

Metoda 1: Użyj pakietu Microsoft Office

Możesz użyć innych produktów Microsoft Office, takich jak Microsoft Word, PowerPoint i Excel, aby pobrać plik EMZ.

Uwaga: Poniższe kroki są wykonywane w programie Microsoft Word 2016.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Microsoft Word i kliknij Otwórz.

2. Kliknij Pusty dokument.

3. Następnie kliknij menu Wstaw.

4. Następnie wybierz opcję Zdjęcia.

5. Kliknij To urządzenie.

6. Przejdź do swojego pliku EMZ i kliknij go. Następnie kliknij Wstaw, aby otworzyć plik EMZ w programie Microsoft Word.

Plik EMZ zostanie wstawiony jako obraz do dokumentu i zostanie otwarty. Jednak nie będzie można go edytować, ponieważ nie można go edytować.

Metoda 2: Użyj Adobe Photoshop

Adobe Photoshop to najbardziej wydajna aplikacja do zmiany obrazu dostępna dla profesjonalistów. W rezultacie Adobe Photoshop jest narzędziem z wyboru do odczytu praktycznie każdego formatu plików obrazu, w tym plików EMZ, ze względu na jego prawie uniwersalną kompatybilność.

  • Dzięki Ease Photoshop może odczytywać pliki EMZ, a Ty możesz je edytować, ulepszać i poprawiać w dowolny sposób.
  • Możesz otworzyć plik, uruchamiając najpierw Adobe Photoshop, a następnie przeciągając i upuszczając plik EMZ do Adobe Photoshop.
  • Po otwarciu pliku będziesz mógł go zobaczyć i edytować. Możesz także kliknąć plik EMZ prawym przyciskiem myszy, najechać kursorem na opcję Otwórz za pomocą i wybrać z menu Adobe Photoshop.
  • Wreszcie, po zakończeniu przeglądania i modyfikowania go, możesz przekonwertować go na nowy typ pliku za pomocą aplikacji. Możesz na przykład przekonwertować plik EMZ na bardziej dostępny format, taki jak JPG lub BMP.

Metoda 3: Użyj aplikacji innych firm

Jeśli nadal masz problemy podczas próby rozpakowania lub otwarcia pliku .emz, możesz przekonwertować go na inny format plików. Możesz przekonwertować plik do formatu PNG lub JPG za pomocą oprogramowania do konwersji obrazów. Będziesz mógł je szybko otworzyć na komputerze z systemem Windows 10. Niektóre aplikacje, których możesz użyć, to XnView MP i File Viewer Plus do otwierania pliku .emz.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jaka jest definicja strefy EMZ?

Odp: Enhanced Metafile-Zipped to skrót od Enhanced Metafile-Zipped. Plik EMZ, powszechnie znany jako plik Windows Compressed Enhanced Metafile, to skompresowany plik obrazu.

Q2. Jak tworzone są pliki EMZ?

Odp: Pliki EMF można skompresować GZIP, aby utworzyć plik EMZ. Ponadto pliki WMF można skompresować w formacie ZIP, aby utworzyć plik WMZ. Plik Windows Metafile może zawierać zarówno obrazy bitmapowe, jak i wektorowe, podobnie jak w formacie SVG. Zdekompresowany z pliku EMZ, wynikowy plik EMF jest nowszą wersją formatu pliku Microsoft Windows Metafile.

Q3. Czy otwieranie plików EMZ jest bezpieczne?

Odp: Ponieważ są one formą pliku graficznego, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że wyrządzą jakąkolwiek krzywdę. Nie wyklucza to jednak skanowania ich za pomocą kompetentnego programu antywirusowego.

***

Mamy nadzieję, że te informacje były przydatne w rozwiązywaniu problemów związanych z otwieraniem pliku .emz w systemie Windows 10. Powiedz nam, która technika sprawdziła się najlepiej. Jeśli masz jakieś pytania lub zalecenia, skorzystaj z obszaru komentarzy.

x