Jak pobierać gry Steam na USB w systemie Linux

Gry Steam są pobierane do biblioteki Steam. Możesz przenieść bibliotekę Steam w dowolne miejsce, jednak gry zawsze będą do niej pobierane. Jest to problem, jeśli brakuje Ci miejsca na dysku i masz wiele dużych gier, w które chcesz grać, lub jeśli chcesz, aby były przenośne i można było w nie grać w więcej niż jednym systemie. W takim przypadku możesz pobrać gry Steam na USB. Oto, jak możesz to zrobić w systemie Linux.

Pobierz gry Steam na USB

Aby pobrać gry Steam bezpośrednio na USB, musisz utworzyć nową „bibliotekę Steam”. „Biblioteka Steam” to folder, który Steam może utworzyć, którego można użyć do określenia podczas instalacji.

Utwórz bibliotekę Steam

Tworzenie biblioteki Steam jest dość łatwe dzięki prostemu interfejsowi użytkownika Steam. Aby rozpocząć, uruchom Steam i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź przycisk „Steam” w lewej górnej części aplikacji i kliknij go myszą, aby wyświetlić opcje.

Krok 2: W menu „Steam” w aplikacji Steam znajdź opcję „Ustawienia” i kliknij ją myszą, aby uruchomić obszar ustawień aplikacji.

Krok 3: W obszarze ustawień Steam zobaczysz kilka opcji na pasku bocznym po lewej stronie. Znajdź opcję „Pobieranie” i kliknij ją myszą.

Krok 4: Po kliknięciu opcji „Pobrane” zlokalizuj obszar „Biblioteki treści”. Gdy znajdziesz „Biblioteki treści”, kliknij przycisk „FOLDERY BIBLIOTEKI PAROWEJ”.

Krok 5: Podłącz dysk twardy USB lub dysk flash USB do komputera z systemem Linux i pozwól, aby automatycznie się zamontował. Jeśli urządzenie nie zamontuje się automatycznie, otwórz menedżera plików systemu Linux, zlokalizuj obszar „Urządzenie” i kliknij dwukrotnie urządzenie USB, aby zamontować je w systemie.

Krok 6: Za pomocą menedżera plików systemu Linux uzyskaj dostęp do urządzenia USB. Zanotuj jego lokalizację w systemie plików. W wielu dystrybucjach Linuksa środowiska komputerowe automatycznie montują dyski flash USB w katalogach „media” lub „run”.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu dokładnej lokalizacji urządzenia USB, otwórz okno terminala i uruchom sudo fdisk -l. To polecenie wydrukuje wszystkie podłączone urządzenia pamięci masowej.

Przejrzyj listę i zlokalizuj dysk flash. Możesz go znaleźć, przeglądając sekcję „Model dysku”, ponieważ wyświetli się informacja o marce urządzenia USB.

W wyjściu Fdisk znajdź co /dev/ urządzenie USB ma. Na przykład twoim dyskiem flash USB może być /dev/sdd. Zanotuj to. Następnie uruchom lsblk Komenda.

Po uruchomieniu lsblk polecenie, przejrzyj dane wyjściowe w poszukiwaniu identyfikatora bloku urządzenia USB (/dev/ śledzony przez d i kolejny list). W kolumnie „MOUNTPOINT” wyświetli się dokładna lokalizacja urządzenia USB.

Krok 7: Po dokładnym ustaleniu, gdzie urządzenie USB jest zamontowane na komputerze z systemem Linux, wróć do menedżera plików systemu Linux i utwórz nowy folder o nazwie „SteamLibrary”.

Krok 8: Wróć do okna folderów biblioteki Steam i kliknij przycisk „DODAJ FOLDER BIBLIOTECZNY”.

Użyj przeglądarki plików Steam, aby wybrać dokładny folder, do którego podłączone jest urządzenie USB, i kliknij przycisk „Wybierz”, aby utworzyć nową bibliotekę Steam.

Krok 9: Zamknij wszystkie otwarte okna ustawień Steam i wróć do sekcji „Biblioteka”. Następnie znajdź grę, którą chcesz pobrać, i kliknij przycisk „Pobierz”.

Krok 10: Po kliknięciu przycisku „Pobierz” zobaczysz na ekranie okno „Zainstaluj”. W oknie znajdź „Wybierz lokalizację do zainstalowania” i użyj menu rozwijanego, aby ustawić nową bibliotekę Steam utworzoną na urządzeniu USB.

Krok 11: Kliknij „Dalej”, aby rozpocząć pobieranie. Gdy wszystko zostanie zrobione, twoja gry Steam zostanie zapisana na USB.

Wybierz przycisk „Graj” w grze zapisanej na USB, aby rozpocząć grę.

Przenoszenie już pobranych gier Steam na USB

Czy masz już zainstalowane gry Steam na komputerze z systemem Linux? Chcesz przenieść je z wewnętrznego dysku twardego na urządzenie USB? Oto co robić.

Krok 1: Wykonaj kroki 1–8 w poprzedniej sekcji tego artykułu, aby skonfigurować nową „bibliotekę Steam” na dysku twardym USB lub dysku flash USB.

Krok 2: Kliknij „Biblioteka” w aplikacji Steam, aby przejść do swojej kolekcji gier Steam.

Krok 3: Przejrzyj zainstalowane gry w sekcji „Biblioteka” i znajdź grę wideo, którą chcesz przenieść na urządzenie USB. Następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do menu prawym przyciskiem myszy.

Krok 4: W menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy znajdź opcję „Właściwości” i kliknij ją myszą.

Wybranie „Właściwości” w menu po kliknięciu prawym przyciskiem daje dostęp do ustawień gry w Steam.

Krok 5: W „Właściwościach” przejdź do zakładki „Pliki lokalne”. Następnie zlokalizuj przycisk „Przenieś instaluj folder” i kliknij go myszą.

Krok 6: Po wybraniu przycisku „Przenieś instaluj folder” na ekranie pojawi się okienko. W tym polu zobaczysz komunikat „Wybierz folder biblioteki Steam, do którego chcesz przenieść pliki”.

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać nową bibliotekę Steam utworzoną na urządzeniu USB. Następnie kliknij przycisk „Przenieś folder”, aby przenieść grę wideo do nowej biblioteki.

Gdy folder instalacyjny zostanie przeniesiony do nowej biblioteki Steam na urządzeniu USB, twoją grę będzie można odtwarzać z USB.