Udostępnij teraz w social media:

Gry na PC są duże, naprawdę duże. Jeśli grasz w wiele gier, tworzysz ich kopie zapasowe po ukończeniu tytułu lub masz poważną pamięć na pulpicie. Podczas instalowania Steam wybierasz dysk i folder, na który chcesz pobierać swoje gry. To jest twoja 'Biblioteka' Steam. Biblioteki nie trzeba instalować na tym samym dysku ani w tym samym folderze co Steam. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca na dysku systemu operacyjnego. Kiedy pobierasz gry, wszystkie trafiają do ustawionego folderu biblioteki. Jeśli chcesz pobrać gry Steam do katalogu niestandardowego, możesz to zrobić bez ponownej instalacji.

Sprawdź -   Rozwiąż problem utraty danych po aktualizacji do iOS 13 za pomocą PhoneRescue

Pobierz gry Steam do katalogu niestandardowego

Otwórz klienta Steam na swoim pulpicie. Wybierz Steam> Ustawienia.

W oknie Ustawienia przejdź do zakładki Pobieranie. Kliknij przycisk „Foldery bibliotek Steam” w sekcji „Biblioteki zawartości”.

Otworzy się nowe okno z listą wszystkich folderów, w których Steam obecnie zapisuje gry. Kliknij przycisk „Dodaj folder biblioteki” u dołu tego okna i wybierz nowy folder. Dodaj go do folderów biblioteki Steam. Możesz ponownie odwiedzić to okno później i sprawdzić, ile gier zainstalowałeś w określonym folderze.

Podczas następnego pobierania gry na Steam możesz wybrać inny folder, do którego chcesz pobrać grę.

Po uruchomieniu gry nie będziesz mieć żadnych przeszkód do przeskoczenia. Steam może zapisywać gry w różnych folderach, ale nadal wyświetla je w jednym miejscu, tj. W zakładce Biblioteka. Chodzi o to, że niezależnie od tego, gdzie pobierasz grę Steam, można ją uruchomić z karty Biblioteka lub z ikony szybkiego uruchamiania na pulpicie, jeśli ją dodałeś.

Sprawdź -   Jak skonfigurować kopię zapasową migawki w Linux Mint

Przenoszenie gier Steam

Ta metoda dotyczy wyłącznie pobierania i instalowania nowych gier. Jeśli pobierasz nową grę, a dysk, na którym biblioteka Steam zapisuje gry, jest domyślnie pełny, możesz użyć powyższej metody, aby zapisać gry w innym miejscu. Nie możesz użyć powyższej metody do przenoszenia gier.

W przypadku większości gier powinieneś sprawdzić online, jak możesz wykonać kopię zapasową postępu. Nie zalecamy tego robić w przypadku gier, w które aktualnie grasz, chyba że sama gra ma świetne opcje tworzenia kopii zapasowych. To powiedziawszy, przenoszenie gier Steam nie jest niemożliwe. Jeśli system Windows 10 wykryje grę jako aplikację, możesz przenieść grę z poziomu aplikacji Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Aplikacje. Wybierz grę i zobacz, czy znajduje się pod nią przycisk „Przenieś”. Jeśli tak, możesz przenieść grę na inny dysk.

Sprawdź -   Jak zorganizować swoją bibliotekę Spotify

Jeśli gry nie można przenieść, zalecamy użycie FreeMove. To aplikacja, która może przenosić gry bez ich przerywania.