Jak pokonać Ultimate Moba w Minecraft: The Warden

Nie bez powodu nazywamy go najlepszym mobem Minecrafta. A zabijanie go nie jest zabawne i zdecydowanie nie jest łatwe, ale powiemy ci, jak to zrobić.

Pozwól, że ci to powiem; Strażnicy to najnudniejszy i najtrudniejszy do zabicia motłoch w całym Minecrafcie. Poza tym stosunek ryzyka do zysku jest zupełnie niekorzystny, co sprawia, że ​​zadanie to nadaje się jedynie do chwilowej satysfakcji.

Mimo to gracze chcą spróbować zabić najbardziej śmiercionośne stworzenia, jakie kiedykolwiek stworzyli twórcy gry Minecraft. Więc zaczynamy…

Kim jest Warden?

Warden pozostaje uziemiony w głębokim ciemnym biomie, chyba że zostanie wezwany przez wrzeszczących wrzasków, które są aktywowane przez pobliskie czujniki wykrywające wibracje.

To wrogi motłoch, który jest ślepy, ale bardzo potężny, mający łącznie 500 punktów zdrowia (250 serc).

Odporny na lawę strażnik odnajduje ścieżki, które rozpraszają jego uwagę i zabija graczy oraz inne moby w mgnieniu oka. Z grubsza, potrzeba tylko dwóch do trzech trafień wręcz, aby naczelnik zmusił gracza do odrodzenia.

Jednak to nie to. Ma atak boomu dźwiękowego, który działa w obrębie 15 bloków w poziomie i 20 bloków w pionie. Te ciosy z dużej odległości przebijają się przez bloki, zbroje i zaklęcia i są nieco mniej szkodliwe niż ich okaleczanie z bliskiej odległości.

Ponadto posiadanie strażnika w pobliżu okresowo aktywuje efekt ciemności, który pozostawia gracza oślepionego na kilka sekund, zanim będzie mógł uciec w bezpieczne miejsce.

Ale nawet przy wszystkich jego mocach wciąż istnieje kilka sposobów, aby pomóc naczelnikowi spoczywać w pokoju.

Jak zabić strażnika?

Na początek należy usunąć wszelkie zakłócenia, w tym inne wrogie moby, zanim wezwie się naczelnika. Ponieważ chociaż naczelnik morduje wszystkich, tęskni za graczem, który nie ma sobie równych, umieszczając cię na szczycie swojej listy przebojów.

Jeśli chodzi o walkę, jest to niezwykle trudne z bronią do walki wręcz, nawet z zaklętym diamentem lub netherytowym mieczem o mocy piątej.

Ponieważ nie ma czegoś takiego jak „śmiertelny cios dla naczelnika”, kilka początkowych trafień jeszcze bardziej go podnieca, zwiększając jego gniew. W takim przypadku jego serce bije nieubłaganie i biegnie jak szalony, aby znaleźć gracza.

Mamy więc dwie możliwości zabicia go.

Metoda I

Najpierw szybko zbuduj i stań na ścianie o wysokości 20 bloków, podczas gdy ta się odradza i strzela strzałami, aż umrze. Jest to najbardziej oczywista metoda wybierana przez wielu graczy.

Przywołano Strażnika za pomocą poleceń konsoli

Ale sytuacja, w której staje się trudna, to głębokie ciemne jaskinie biomów, które zazwyczaj mają strukturę przypominającą klatkę schodową. Tutaj naczelnik próbuje wspiąć się na dowolny pobliski blok, aby umożliwić mu użycie boomu dźwiękowego.

Tak więc sedno tej metody polega na utrzymaniu pionowej odległości 20 bloków. Alternatywnie, można wyjść poza 20 bloków, aby zachować bezpieczeństwo.

Metoda II

Drugą opcją i tą, której użyłem do zabicia go, jest zbudowanie jaskini i bariery, aby utrzymać potwora w odległości poziomej 15 bloków.

Następnie wystrzeliłem około 25 strzał, celując w jego jęki, ponieważ ciemność nie pozwalała mi zobaczyć jego dokładnej lokalizacji.

Jednak ta strategia nie jest pozbawiona zastrzeżeń. Należy uważać na wszelkie otwory, aby naczelnik mógł przejść na boki, aby użyć boomu dźwiękowego.

A poprawka jest prosta. Po prostu zablokuj go murem o wysokości trzech bloków i jesteś bezpieczny.

Gdy skończysz z konstrukcją, przyzwij ją, wbiegnij do środka i zablokuj przejście. Następnie strzelaj dalej strzałami, aby strażnik wyczuł wibracje i rzucił się na ciebie.

Potem zachowaj bezpieczną odległość, a potem to już tylko celowanie, bo strażnik nie ucieknie ani niczego nie zniszczy.

Co ważne, zaczarowany łuk z pewnością pomoże, podobnie jak eliksir siły, ale procedura pozostanie taka sama, daj lub weź kilka strzał.

Jakie są nagrody?

Warden upuszcza jeden blok katalizatora Sculk i kilka punktów doświadczenia. Jak już wspomniano, jest to rozczarowujące i nieopłacalne.

Naczelnik bardziej przypomina stwora z horroru z uniwersum Minecrafta, z którym gracz nie powinien mieć do czynienia. Jest zbyt potężny, a zabijanie go jest bardzo nużące bez nagród odpowiadających zaangażowanemu wysiłkowi.

Jeśli chcesz eksplorować głębokie ciemne biomy bez odradzania strażnika, użyj /gamerule doWardenSpawning false.

Nie igraj z ogniem!

Trzymaj się z daleka to moja najlepsza rada dla każdego, kto wkracza w głębokie ciemne biomy.

Ale jeśli masz ochotę stawić czoła tej bestii, bądź co najmniej 15 przecznic w poziomie lub 20 przecznic w pionie. I miej w pogotowiu swój najlepszy łuk i mnóstwo strzał. Mikstury zdrowia i siły na pewno się przydadzą.

PS: Chociaż pokonanie strażnika nie było przyjemnością, mamy ten samouczek, aby zrobić latarnie Minecraft, w których wchodzisz do twierdzy Netheru, zabijasz Withera i robisz wiele innych rzeczy, dzięki czemu jest to nieunikniona przygoda.