Jak połączyć konto Microsoft z Minecraft na PS4?

Czy kiedykolwiek rozmawiałeś ze znajomymi o tym, która konsola jest lepsza, Xbox czy PlayStation? Zdrowa debata jest zawsze dobra, ale czasami jeszcze lepsze jest partnerstwo ze swoimi wrogami Xbox, aby zbudować pokojowy świat. Mówimy tu oczywiście o Minecrafcie. Jeśli nie wiesz, gracze PS4 mogą grać w gry z graczami Xbox, komputerami, iOS, Androidem i Windows, łącząc konto Microsoft z PlayStation. Brzmi fajnie, prawda? My też jesteśmy podekscytowani! Jeśli nie wiesz, jak zalogować się do Minecrafta za pomocą konta Microsoft na PS4, czytaj dalej ten artykuł. Dajemy Ci ten pomocny przewodnik, który nauczy Cię, jak połączyć konto Microsoft PS4 i wiele innych, które go otaczają.

Jak połączyć konto Microsoft z Minecraft na PS4?

Możesz połączyć wybrane konto Microsoft z PS4, aby grać w Minecrafta z samego ekranu głównego gry Minecraft. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak szczegółowo wyjaśnić to samo.

Czy potrzebujesz konta Microsoft, aby grać w Minecrafta na PS4?

Nie, nie potrzebujesz konta Microsoft, aby grać w Minecrafta na PS4. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem PS4 i chcesz grać w Minecrafta ze swoimi rówieśnikami, którzy używają urządzeń innych niż PS, takich jak Windows, Android, iOS, Xbox i Switch, będziesz musiał połączyć konto Microsoft z PS4 .

Dlaczego nie mogę dołączyć do Minecraft World mojego przyjaciela na PS4?

Jeśli nie możesz wejść do świata Minecraft swojego przyjaciela na PS4, może być kilka powodów, dla których tak się dzieje:

  • Twój przyjaciel mógł ustawić świat na prywatny. Ustawienie świata Minecraft na prywatny nie pozwala gościom ani nieznanym użytkownikom dołączać do świata.
  • Ani Ty, ani Twój znajomy nie połączyliście swojego PS4 z żadnym kontem Microsoft, jeśli korzystacie z różnych platform.
  • Istnieje możliwość, że znajdują się na innym serwerze niż Twój.
  • Innym powodem może być niezgodność wersji Minecrafta lub Javy.
  • Użytkownicy PS wymagają NAT (translacji adresów sieciowych) typu 2, aby połączyć się ze światem innego użytkownika. Będziesz musiał zmienić typ NAT.

Jak połączyć moje konto Microsoft z moim PS4?

Aby grać w Minecrafta z innymi użytkownikami z różnych platform, musisz połączyć swoje konto Microsoft z PS4. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, nie martw się. Spójrz na poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

Uwaga: upewnij się, że używasz konta Microsoft, które chcesz z PS4. Ponieważ po połączeniu z kontem PS4 lub Microsoft nie można połączyć innego konta.

1. Przejdź do ekranu głównego gry Minecraft.

2. Wybierz Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft, jak pokazano poniżej.

3. Zobaczysz wyskakujące okienko Zaloguj się z łączem do strony logowania do usługi Microsoft Live i 8-cyfrowym kodem, jak pokazano.

4. Teraz odwiedź stronę logowania do usługi Microsoft Live i wprowadź podany 8-cyfrowy kod w dostępnym polu, jak pokazano poniżej.

5. Następnie kliknij Dalej.

6. Zaloguj się na swoje konto Microsoft, aby pomyślnie połączyć to konto na PS4, aby grać w Minecraft.

Jak połączyć moje konto Microsoft z Minecraft PS4?

Wykonaj czynności wymienione poniżej, aby połączyć swoje konto Microsoft z Minecraft na PS4.

1. Na ekranie głównym gry Minecraft wybierz opcję Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft.

2. Wyskakujące okienko logowania na ekranie poprosi o odwiedzenie łącza do strony logowania do usługi Microsoft Live wraz z kodem.

3. Na tej stronie logowania wprowadź unikalny 8-cyfrowy kod w odpowiednim polu wyświetlonym wcześniej w wyskakującym okienku.

4. Kliknij Dalej.

5. Na koniec zaloguj się przy użyciu swojego konta Microsoft, a Twoje konto zostanie połączone z kontem PS4.

Jak połączyć moje konto Microsoft z Minecraft?

Łączenie konta Microsoft z kontem Minecraft to łatwy proces. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby poznać go szczegółowo:

1. Odwiedź ekran główny gry Minecraft.

2. Kliknij Zaloguj się za pomocą konta Microsoft, aby otrzymać wyskakujące okienko logowania z łączem do strony logowania do usługi Microsoft Live i kodem.

3. Przejdź do podanego łącza Microsoft Enter Code w przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

4. Wprowadź 8-cyfrowy kod i kliknij Dalej.

5. Następnie zaloguj się przy użyciu swojego konta Microsoft.

6. Na koniec otrzymasz powitanie! wyskakujące okienko na PS4, jak pokazano poniżej.

Jak odłączyć moje konto Microsoft od Minecraft PS4?

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku podanym poniżej, aby dowiedzieć się, jak odłączyć konto Microsoft od Minecrafta:

1. Na ekranie głównym gry Minecraft na PS4 wybierz Ustawienia.

2. W sekcji Profil kliknij Odłącz konto Microsoft, jak pokazano poniżej.

3. Wybierz wszystkie podświetlone pola ostrzeżenia i umowy.

4. Następnie wybierz opcję Odłącz.

W ten sposób odłączyłeś konto Microsoft PS4 od gry Minecraft.

Jak zresetować moje konto Minecraft na PS4?

Zepsułeś swoje pierwsze doświadczenie w grze Minecraft i chcesz zacząć od nowa? Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak zresetować dowolną grę na PS4:

1. Przejdź do ustawień PS4.

2. Przewiń w dół i wybierz Pamięć.

3. Poczekaj kilka sekund, aż obliczy dane. Po załadowaniu kliknij System Storage.

4. Następnie wybierz Zapisane dane.

5. Wybierz Minecraft z listy.

6. Wybierz wszystkie dane i naciśnij opcję Usuń.

7. Wybierz OK na stronie potwierdzenia.

Proszę bardzo, w ciągu kilku minut zresetowałeś wszystkie swoje postępy w grze Minecraft. Gdy otworzysz grę, zacznie się od początku.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się zalogować do Minecrafta za pomocą swojego konta Microsoft PS4. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. I daj nam znać, o jakim temacie chcesz się dowiedzieć w naszym następnym artykule.

x