Jak połączyć Twitcha z Discordem

Duża część bazy użytkowników Discord składa się z graczy. Narzędzia Discord, nie wspominając o serwerach, są wyjątkowo przydatne dla graczy, ale aplikacja integruje również aplikacje i usługi, z których gracze zwykle korzystają; Twitch, YouTube, Battle.net, Steam i nie tylko.

Wielu użytkowników Discorda albo transmituje rozgrywkę na Twitch, albo ogląda rozgrywkę na Twitchu. W obu przypadkach pomocne jest połączenie konta Twitch z Discord.

Połącz Twitcha z Discordem

Możesz połączyć Twitch z Discord z poziomu przeglądarki lub aplikacji komputerowej Discord. Proces jest mniej więcej taki sam. Zamierzamy dowiedzieć się, jak połączyć Twitch z Discord z poziomu komputera, jednak połączenie Twitch zostanie nawiązane w Twojej przeglądarce.

Otwórz aplikację Discord na swoim komputerze. Zaloguj się do Discord. Kliknij przycisk koła zębatego w lewym dolnym rogu kolumny po lewej stronie. Na ekranie Ustawienia użytkownika przejdź do zakładki Połączenia. Kliknij ikonę Twitch.

Twoja przeglądarka otworzy się na stronie logowania Twitch. Zaloguj się na swoje konto Twitch (wskazówka: użyj swojej nazwy użytkownika). Zezwól Twitchowi na połączenie z Discord.

Wróć do Twitcha, a zostanie połączony z Discordem.

Odłącz Twitcha od Discorda

Aby odłączyć Twitcha od Discorda, wykonaj następujące kroki.

Otwórz Discord na swoim pulpicie. Kliknij ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu kolumny po lewej stronie. Na ekranie Ustawienia użytkownika przejdź do zakładki Połączone. Kliknij przycisk zamykania w prawym górnym rogu karty Twitch. Potwierdź, że chcesz odłączyć konto, a zostanie ono usunięte.

Powyższe spowoduje tylko odłączenie Twitcha od aplikacji Discord, jednak Discord jest nadal połączony z Twitchem i jest to drugie połączenie, które musisz przerwać.

Odwiedź Twitcha w przeglądarce. Zaloguj się na swoje konto Twitch. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu.

Przejdź do zakładki Połączenia. Przewiń w dół i kliknij Odłącz obok Discord.

Wniosek

Po połączeniu Twitcha z Discordem użytkownicy będą mogli zobaczyć, że Twoje konto jest połączone, ale możesz je wyłączyć w Ustawieniach użytkownika. W zakładce Twitch w zakładce Połączenia znajduje się przełącznik, który umożliwia ukrycie konta Twitch przed innymi osobami na Discordzie. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo do Twitcha, będziesz mógł to zrobić bezpośrednio z nakładki Discord, jednak większość użytkowników woli używać OBS i należy to najpierw skonfigurować.