Jak porównać tekst w systemie Windows 10

Nadzór podczas czytania tekstu jest dość powszechny; w ten sposób otrzymujesz literówki. Porównując tekst, przeoczenie to sprawia, że ​​znacznie trudniej jest dostrzec różnice, dlatego istnieje mnóstwo aplikacji, które umożliwiają porównywanie tekstu. Te aplikacje mogą być proste i ograniczone do zwykłego tekstu lub mogą być zaawansowane i mogą czytać i porównywać wiersze kodu. WinMerge to bezpłatna aplikacja typu open source, która znajduje się gdzieś pomiędzy tymi dwoma typami. Może porównywać zarówno pliki, jak i foldery pod kątem różnic, scalać je i działa dość dobrze z kodem. Oprócz tego obsługuje również wtyczki, co oznacza, że ​​jego podstawową funkcjonalność można rozszerzyć.

Porównaj tekst w systemie Windows 10

Ściągnij i zainstaluj WinMerge. Aplikacja jest całkiem wydajna, więc w zależności od tego, jak jej będziesz używać, możesz dodać ją jako opcję do menu kontekstowego, a także do ścieżki systemowej.

Po zainstalowaniu otwórz aplikację i kliknij przycisk kopiowania u góry lub przejdź do Plik> Nowy. Spowoduje to utworzenie dwóch paneli obok siebie, do których można wkleić tekst.

Śmiało i wklej tekst, a następnie dotknij Ctrl + D, aby porównać różnice. Różnica zostanie zaznaczona innym kolorem, chociaż jest to trochę trudne do zauważenia. Domyślnie WinMerge oferuje dwa panele do porównania, jednak możesz także otworzyć trzy panele i porównać tekst między wszystkimi trzema. Ta opcja znajduje się w menu Plik.

WinMerge może również służyć do porównywania zawartości folderów. Aby porównać dwa lub trzy foldery, przejdź do Plik> Otwórz. Kliknij przycisk przeglądania w sekcji „Pierwszy plik lub folder” i wybierz folder, który chcesz porównać. Powtórz to z przyciskiem przeglądania w obszarze „Drugi plik lub folder”, a po dodaniu obu folderów kliknij Porównaj.

WinMerge podświetli pliki, które są obecne w jednym folderze, ale nie ma ich w drugim.

Jeśli zaczniesz eksplorować aplikację, przekonasz się, że ma ona wiele przydatnych funkcji. Nazwa WinMerge wskazuje na jeszcze jedną funkcję, która może okazać się przydatna; scalanie. Może łączyć tekst, a także foldery, umożliwiając wybór różnic, które chcesz zachować, a które odrzucić. Aplikacja jest lekka, co czyni ją jeszcze lepszą w użyciu.

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji do porównywania tekstu i chcesz czegoś o wiele prostszego, istnieją aplikacje internetowe, które również mogą to wykonać. DiffChecker to całkiem dobra opcja.

x