Jak przeglądać Instagram w systemie Linux

W systemach Android i iOS użytkownicy mogą z łatwością korzystać z usługi udostępniania zdjęć na Instagramie za pośrednictwem oficjalnej aplikacji dostępnej w odpowiednich sklepach z aplikacjami. Na komputerze nie było to łatwe, ponieważ usługa nie oferuje oficjalnej aplikacji na komputery stacjonarne. Jeśli chodzi o systemy Windows i Mac, istnieje sporo klientów do pobrania, które użytkownicy mogą przeglądać na Instagramie z pulpitu. Aby przeglądać Instagram w systemie Linux, użytkownicy mogą korzystać z Instagramport lub Instagraph.

W tym przewodniku pokażemy, jak załadować nieoficjalnego klienta Instagrama na pulpit systemu Linux, aby umożliwić przeglądanie Instagrama z pulpitu systemu Linux.

Metoda 1 – Instagramport

Instagramport to natywny, oparty na elektronach wrapper, który umożliwia użytkownikom Linuksa łatwe przeglądanie Instagrama z pulpitu. Aby rozpocząć korzystanie z tej aplikacji, musisz zainstalować środowisko wykonawcze Snap. Dlaczego? Instagramport to Snap i obecnie jest to jedyny sposób na zainstalowanie go w systemie Linux, ponieważ programista nie udostępnił kodu źródłowego nigdzie.

Uruchomienie środowiska wykonawczego Snap jest łatwe w większości dystrybucji Linuksa. Aby to zrobić, otwórz terminal, zainstaluj „snapd” i włącz „snapd.service” z Systemd.

Jeśli masz problemy z uruchomieniem Snapów, postępuj zgodnie z naszym samouczkiem dotyczącym konfigurowania pakietów Snap w systemie Linux. Lub rozważ zmianę obecnej dystrybucji Linuksa na Ubuntu Linux, ponieważ jest ona wyposażona w włączoną funkcję Snap.

Gdy środowisko wykonawcze Snapd jest uruchomione w systemie, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i wprowadź poniższe polecenie instalacji przyciągania, aby skonfigurować Instagramport.

sudo snap install instagramport

Alternatywnie, wyszukaj „Instagramport” w aplikacji Snap Store, kliknij przycisk „zainstaluj” i pobierz to w ten sposób. Następnie po zainstalowaniu aplikacji na komputerze z systemem Linux postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Instagram na Instagramport dla systemu Linux.

Konfigurowanie Instagrama w Instagramport

Po zainstalowaniu aplikacji Instagramport na komputerze z systemem Linux nadszedł czas, aby skonfigurować przeglądanie z pulpitu systemu Linux. Aby rozpocząć, uruchom aplikację w swoim systemie. Aplikację Instagramport można uruchomić z menu aplikacji na pulpicie lub naciskając Alt + F2 na klawiaturze i wprowadzając poniższe polecenie.

instagramport

Po otwarciu aplikacji Instagramport na pulpicie systemu Linux zobaczysz w aplikacji stronę główną Instagrama. Znajdź przycisk „zaloguj” i kliknij go, aby zalogować się do Instagrama.

Po zalogowaniu się do Instagrama w aplikacji Instagramport, będziesz mógł przeglądać swój kanał. Aby zamknąć aplikację, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Instagrama na pasku zadań i wybierz „Zakończ”.

Metoda 2 – Instagraph

Instagramport działa całkiem dobrze do przeglądania Instagrama na pulpicie systemu Linux. Inną metodą jest Instagrah, aplikacja (pierwotnie zaprojektowana dla telefonu Ubuntu), która wyświetla Instagram w opakowaniu sieciowym na pulpicie systemu Linux.

Aplikacja Instagramport jest dostępna w sklepie Snap do instalacji. Aby to działało, zainstaluj środowisko wykonawcze Snapd i włącz usługę „snapd.socket” w systemie. W przeciwnym razie postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak skonfigurować środowisko wykonawcze pakietu Snap w systemie Linux.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Snapd na komputerze z systemem Linux otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Alt + T.na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala będziesz mógł skonfigurować aplikację przyciągania Instagraph za pomocą polecenia snap install poniżej.

sudo snap install instagraph

Po poleceniu instalacji dla Instagraph jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Powodem, dla którego należy wykonać więcej czynności, jest to, że aplikacja nie łączy się automatycznie z różnymi technologiami w systemie operacyjnym Linux. Aby rozpocząć, połącz aplikację z „Alsa”.

sudo snap connect instagraph:alsa :alsa

Następnie połącz aplikację z „Aparat”. To połączenie powinno umożliwić robienie zdjęć za pomocą podłączonej kamery na pulpicie.

sudo snap connect instagraph:camera :camera

Po podłączeniu „aparatu” do Instagraph, połącz go z „Pulseaudio”.

sudo snap connect instagraph:pulseaudio :pulseaudio

Na koniec połącz Instagraph z „OpenGL”, a aplikacja Instagraph powinna działać idealnie, gdy jest używana.

sudo snap connect instagraph:opengl :opengl

Gdy wszystkie połączenia z aplikacją Instagraph Snap zostaną załatwione, przejdź do poniższych instrukcji, aby dowiedzieć się, jak przeglądać swój kanał Instagram bezpośrednio z pulpitu Linux.

Konfigurowanie Instagrama w Instagraph

Instagraph różni się nieco od aplikacji Instagramport. To nie jest zwykłe opakowanie witryny. Zamiast tego jest to natywna aplikacja, która zasila usługę, do której musisz się zalogować, aby użyć.

Aby zalogować się do Instagraph, otwórz aplikację, wyszukując ją w menu aplikacji lub naciskając Alt + F2 na klawiaturze i uruchamiając ją za pomocą poniższego polecenia.

instagraph

Gdy aplikacja się otworzy, zobaczysz niebieskie okno logowania. Wprowadź użytkownika i hasło na Instagramie. Następnie kliknij przycisk „zaloguj się”, aby uzyskać dostęp do swojego źródła treści.

Aby zrobić zdjęcie w aplikacji, kliknij znak „+” na środku ekranu.