Jak przejąć kontrolę nad paskiem menu komputera Mac za pomocą barmana

Bałagan na pasku menu na komputerach Mac jest prawdziwy, ale barman pomaga, ukrywając wszystko, czego nie potrzebujesz, i ujawniając je, gdy to zrobisz. Oto jak go użyć, aby uporządkować pasek menu na dobre bez utraty funkcjonalności.

Dlaczego barman jest tak przydatny

Czasami wydaje się, że każda aplikacja dodaje element paska menu. Z biegiem czasu liczba pozycji w naszym pasku menu rośnie.

Problem polega na tym, że rozwiązanie Apple do uporządkowania tego obszaru nie jest zbyt przydatne. Jasne, możesz włączać i wyłączać określone elementy, ale są takie, których możesz potrzebować od czasu do czasu, ale nie chcesz widzieć ich przez cały czas.

I tu pojawia się barman. Jeśli potrzebujesz jakiegoś przedmiotu tylko raz na jakiś czas, możesz go ukryć za ikoną barmana. Klikasz go, aby otworzyć pasek barmanów i tam znajdziesz wszystkie przedmioty, które wybrałeś do ukrycia.

Barman jest dostępny jako darmowy, czterotygodniowy okres próbny. Aby kontynuować korzystanie z aplikacji, musisz zapłacić 15 USD.

Jak ukryć przedmiot u barmana

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę barmana na pasku menu i kliknij „Preferencje”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę barmana i kliknij

Kliknij kartę „Elementy menu”. Wszystkie dostępne pozycje są wymienione po lewej stronie okna. Kliknij element, aby go zaznaczyć.

Kliknij

Wybierz opcję z pierwszego menu rozwijanego, aby określić, czy element ma być wyświetlany, czy ukrywany.

Kliknij pierwsze menu rozwijane i kliknij opcję.

Barman oferuje cztery opcje:

Pokaż: Pokazuje element na pasku menu.
Ukryj: ukrywa element z paska menu i przenosi go do paska barmanów.
Zawsze pokazuj: Pokazuje element na pasku menu i pasku barmanów.
Zawsze ukrywaj: całkowicie ukrywa element. Pozostaje dostępny za pośrednictwem wyszukiwania.

Niektóre elementy zmieniają się w zależności od różnych okoliczności – na przykład element listy rozwijanej zmienia się podczas procesu synchronizacji. Barman wyświetla przedmioty po wykryciu zmiany. Zaznacz „Pokaż aktualizacje”, aby włączyć tę opcję i wybierz, jak długo element ma być widoczny.

Czek

Możesz także wpisać nazwę tekstową elementu, który będzie używany podczas wyszukiwania.

Jak znaleźć lub wyszukać przedmiot

Elementy ustawione na „Ukryj” nie są widoczne na pasku menu głównego, ale elementy ustawione na „Zawsze ukrywaj” nie pojawiają się nawet na pasku barmanów. Możesz jednak je wyszukać, aby uzyskać do nich dostęp. Najłatwiejszym sposobem jest skonfigurowanie barmana tak, aby używał skrótu klawiszowego, dzięki czemu można szybko uzyskać dostęp do wyszukiwania.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku menu, aby otworzyć preferencje barmana i wybierz kartę „Hot Keys”, aby skonfigurować wyszukiwanie.

Kliknij obszar „Enter Hotkey” i naciśnij kombinację klawiszy, której chcesz użyć.

Kliknij

Po ustawieniu możesz szybko wyświetlić podpowiedź wyszukiwania barmana. Naciśnij szybko nowy klawisz skrótu, aby go przetestować.

Wpisz skrót, a pod ikoną barmana pojawi się pasek wyszukiwania. Wpisz nazwę wyszukiwania elementu i naciśnij klawisz Return. Ponownie naciśnij Return lub kliknij przedmiot, aby wejść z nim w interakcję.

To najszybszy sposób na uzyskanie dostępu do ukrytych przedmiotów i jedyny sposób na uzyskanie dostępu do tych, które są zawsze ukryte. Możesz przypisać więcej klawiszy skrótu, aby wyświetlać ukryte elementy, wyświetlać wszystkie elementy paska menu i nie tylko.

Wewnątrz ustawień barmana

Barman ma wiele opcji. Niektóre są kosmetyczne, ale inne mają kluczowe znaczenie dla działania aplikacji.

Po pierwsze, możesz wybrać, czy Bartender ma otwierać się po uruchomieniu komputera Mac. Upewnij się, że jest zaznaczone – możesz je znaleźć w zakładce „Ogólne” – aby w pełni wykorzystać możliwości barmana.

Możesz także automatycznie ukrywać ukryte przedmioty po ich pokazaniu, aby maksymalnie zredukować bałagan. W przeciwnym razie wszystkie przedmioty pozostaną widoczne do momentu ponownego kliknięcia ikony barmana.

Opcje w Bartender

Ikona barmana nie musi być widoczna, jeśli wolisz używać skrótów klawiaturowych do przeglądania ukrytych przedmiotów – omówiliśmy je wcześniej.

Aby wyłączyć ikonę barmana, usuń zaznaczenie pola wyboru „Widoczny” w zakładce „Wygląd”. Możesz także dostosować ikonę barmana, gdy jest widoczna.

Opcje w Barman

Barman śledzi przedmioty, więc może je wyświetlać, gdy ulegną zmianie. To zużywa energię, co może wpływać na żywotność baterii w przenośnych komputerach Mac. Możesz poinstruować Barmana, aby rzadziej sprawdzał zmiany, zaznaczając opcję „Zmniejsz sprawdzanie dostępności aktualizacji” w zakładce „Zaawansowane”.

Pamiętaj, że barman sprawdza aktualizacje przedmiotów rzadziej i mogą nie pojawić się natychmiast, jeśli ta opcja jest wybrana.

Opcje w Barman

Może się okazać, że menu aplikacji ukrywają elementy paska menu – szczególnie na małych wyświetlaczach o niskiej rozdzielczości. Zaznacz pole wyboru „Usuń aplikacje w razie potrzeby” na tej samej karcie, aby zezwolić barmanowi na usuwanie elementów baru, gdy potrzebuje więcej miejsca.