Jak przekonwertować GIF na wideo

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie potrzebują sposobu na konwersję wideo do formatu GIF lub nagrywanie GIF-ów zamiast konwertowania filmów do formatu. Nie brakuje narzędzi, które mogą konwertować wideo na GIF, ale znalezienie przyjaznej dla użytkownika aplikacji, która może przekonwertować GIF na wideo, nie jest łatwe. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz przekonwertować GIF na wideo, mamy dwie sugestie dotyczące aplikacji, które możesz wypróbować.

GIF na wideo

VirtualDub to dość stara aplikacja; został ostatnio zaktualizowany w 2014 roku, jednak przekonasz się, że nadal działa świetnie. Aplikacja jest hostowany na SourceForge z którego musisz go pobrać. Ta aplikacja działa doskonale w systemie Windows 10 1809.

Potrzebujesz pliku GIF, który chcesz przekonwertować pod ręką. Wypakuj spakowany plik pobrany z SourceForge i uruchom w nim plik VirtualDub.exe.

Przejdź do Plik> Otwórz plik wideo. Otwórz listę rozwijaną Pliki typu i wybierz z niej GIF. Będziesz wtedy mógł wybrać plik GIF w oknie dialogowym Otwórz.

Po otwarciu pliku możesz przekonwertować go na wideo. Przejdź do Plik> Zapisz jako AVI. Spowoduje to konwersję GIF do AVI, który jest formatem wideo.

AVI nie jest tak popularny jak format MP4, ale plik AVI będzie odtwarzany na większości urządzeń. To powiedziawszy, jeśli nie chcesz, aby plik był w formacie AVI, możesz znaleźć konwerter online, który może przekonwertować go na MP4. Chcesz skorzystać z dobrej jakości konwertera wideo, jeśli sam GIF jest dobrej jakości.

Jeśli VirtualDub Ci nie służy, możesz użyć jednej z moich ulubionych aplikacji do nagrywania GIF; Screen2GIF.

Ta aplikacja może konwertować GIF na wideo, ponieważ może nagrywać i zapisywać w obu formatach. Pobierz i uruchom aplikację. Na karcie Plik kliknij Załaduj i wybierz GIF, który chcesz przekonwertować. Po otwarciu pliku GIF kliknij przycisk Zapisz jako na tej samej karcie.

Wybierz Wideo z panelu po prawej stronie. Nadaj plikowi wyjściowemu nazwę i wybierz katalog wyjściowy. Aplikacja go zapisze. Ta aplikacja zapisuje go również jako plik AVI, jednak jeśli zainstalujesz FFMPEG i dodasz go do zmiennych środowiskowych ścieżki, będziesz mógł zapisać go w innych formatach.

To dwie dobre aplikacje komputerowe, z których możesz korzystać. Istnieją aplikacje internetowe, które mogą konwertować GIF na wideo, więc jeśli nie lubisz powyższych dwóch aplikacji, aplikacje internetowe załatwią sprawę.

x