Jak przekonwertować skrypt PowerShell na EXE w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Skrypty świetnie sprawdzają się, gdy masz bardzo konkretną potrzebę, której aplikacja nie może spełnić. Jeśli wiesz, jak napisać scenariusz lub znalazłeś idealny, prawdopodobnie ułatwi ci to codzienne zadanie. Skrypt jest świetny, ale ma pewne ograniczenia. Czasami lepiej jest, jeśli masz plik EXE do pracy i byłbyś zaskoczony, wiedząc, jak łatwo jest przekonwertować skrypt PowerShell na plik EXE.

Konwertuj skrypt PowerShell na EXE

PS2EXE-GUI to narzędzie, które udostępnia GUI do konwersji skryptu PowerShell do pliku EXE. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to skrypt i ikona pliku EXE. Uzyskanie ikony jest bardzo łatwe, więc wybierz coś, co pasuje do Twojego scenariusza, a następnie Ściągnij i uruchom PS2EXE-GUI.

  Jak uzyskać kolorowe paski tytułu w przeglądarce Firefox w systemie Windows 10

W polu Źródło wybierz skrypt, który chcesz przekonwertować na plik EXE. W polu Plik docelowy wprowadź nazwę pliku wyjściowego i upewnij się, że ma rozszerzenie EXE. W polu Ikona wybierz plik ikony utworzony dla pliku wykonywalnego.

Pozostałe pola są dość oczywiste, więc wypełnij je. Nie ma innych ustawień, które musisz zmienić. Kliknij „Kompiluj”.

Otworzy się okno PowerShell i pokaże proces kompilacji. Nie powinno to zająć zbyt dużo czasu, ale po zakończeniu zobaczysz komunikat „Naciśnij Enter, aby wyjść:”. Naciśnij dwukrotnie klawisz Enter, aby zamknąć okno PowerShell. Odwiedź folder zawierający skonwertowany skrypt i przekonwertowany plik EXE powinien tam być.

  Jak pobrać oficjalny obraz ISO systemu Windows 10 od firmy Microsoft

Aplikacja nie utworzy programu do zainstalowania. Po uruchomieniu pliku EXE po prostu uruchomi skrypt tak, jakby był uruchamiany z pliku PS1. Jeśli skrypt został napisany w celu wykonania określonej funkcji, a następnie sam się zamknie, plik EXE będzie działał tak samo. Nadal będzie działał jak oryginalny scenariusz, tylko w innym opakowaniu.

Dzięki skryptowi PowerShell w formacie pliku EXE znacznie ułatwia to uruchomienie skryptu w ramach procesu automatyzacji. Nie wszystkie narzędzia do automatyzacji mogą działać dobrze ze skryptem, ale pliki EXE są zwykle lepiej obsługiwane. Jeśli chcesz rozpowszechniać skrypt i nie chcesz, aby niedoświadczeni użytkownicy majstrowali przy nim, rozpowszechnianie go jako pliku EXE jest prawdopodobnie lepszym pomysłem.

  Jak naprawić błąd „Sprawdź połączenie Wi-Fi” w zdjęciach w systemie Windows 10

Masz skrypt wsadowy, który chcesz przekonwertować na plik EXE? Jest to równie łatwe, chociaż wyniki mogą się różnić w zależności od skryptu.

x