Udostępnij teraz w social media:

Wiadomości e-mail można przekazywać i wysyłać jako załączniki. Jest to preferowana metoda wysyłania / udostępniania wiadomości e-mail, ponieważ zachowuje informacje w nagłówku, których można użyć do zweryfikowania autentyczności wiadomości. To powiedziawszy, wiele osób woli wiadomości e-mail w formularzach PDF. To prosty sposób na udostępnienie wiadomości i może być łatwiejszy do odczytania.

Konwertuj wiadomości e-mail na pliki PDF

Istnieją trzy metody konwersji wiadomości e-mail na plik PDF; taki, który działa na pocztę e-mail w przeglądarce, z naciskiem na Gmaila i Outlooka, i ten, który działa z aplikacją komputerową Outlook.

Sprawdź -   Jak grać w gry Snapchat

1. Gmail: e-mail do pliku PDF

Ta metoda opiera się na funkcji „Drukuj wiadomość” w Gmailu. Większość e-mailowych portali internetowych będzie miała jeden, ale jeśli ten, którego używasz, nie, wybierz metodę Outlook. Zawsze możesz połączyć swoją pocztę e-mail z programem Outlook i korzystać z portalu internetowego Outlook.

Otwórz Gmaila. Wybierz wiadomość e-mail, którą chcesz przekonwertować na plik PDF. U góry (na samym końcu wiersza komunikatu) kliknij ikonę drukarki. Zostanie otwarte okno dialogowe drukowania w przeglądarce. Upewnij się, że „Adobe PDF” lub „PDF” jest wybrane jako „Miejsce docelowe”, a następnie kliknij Drukuj.

2. Outlook web: e-mail do pliku PDF

Upewnij się, że dodałeś swoje konto e-mail do programu Outlook.

Sprawdź -   Jak włączyć obsługę plików HEIC i HEVC na zdjęciach w systemie Windows 10

Otwórz program Outlook i zaloguj się. Kliknij dwukrotnie wiadomość e-mail, którą chcesz przekonwertować na plik PDF. Kliknij przycisk Drukuj u góry. Kliknij Drukuj. Zostanie otwarte okno dialogowe drukowania w przeglądarce. Upewnij się, że PDF lub Adobe PDF jest ustawiony jako miejsce docelowe i kliknij Drukuj.

3. Aplikacja komputerowa Outlook: e-mail do pliku PDF

Skonfiguruj swój e-mail w aplikacji komputerowej Outlook.

Otwórz program Outlook. Kliknij dwukrotnie wiadomość, którą chcesz zapisać jako plik PDF, a otworzy się we własnym oknie. Naciśnij skrót klawiaturowy Ctrl + P. Upewnij się, że w obszarze Drukarka wybrano „Microsoft Print to PDF”. Kliknij przycisk Drukuj. Wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać plik, a wiadomość zostanie przekonwertowana na format PDF.

Sprawdź -   Jak ponownie otworzyć zamkniętą kartę w Google Chrome

Wniosek

Plik PDF będzie zawierać temat i adresy e-mail nadawcy i odbiorcy. Twój e-mail może również obejmować kilka stron, nawet jeśli wygląda na małą wiadomość w przeglądarce lub w programie Outlook. Ma to związek z różnymi elementami HTML w wiadomości e-mail, które zostaną włączone do dokumentu. Nie ma edytora, który pozwoli Ci usunąć elementy. Jeśli zdecydujesz się blokować obrazy w wiadomości e-mail, plik PDF zostanie zapisany bez nich. Na koniec, jeśli zdecydujesz się wydrukować plik PDF, pamiętaj, że nie drukujesz go niepotrzebnie.

newsblog.pl

newsblog.pl