Udostępnij teraz w social media:

Wycofujemy Muzykę Google Play. Pierwsza usługa muzyczna Google zostanie wyłączona do grudnia 2020 r. Aby zachować swoje dane, musisz przełączyć się na YouTube Music – lub ją pobrać. Oto, co musisz wiedzieć.

Kiedy Muzyka Google Play odchodzi?

Google ma ogłosił że „YouTube Music zastąpi Muzykę Google Play do grudnia 2020 r.”. Muzyka YouTube to zamiennik Google dla Muzyki Google Play. Wygląda na to, że ma tę samą dużą bibliotekę strumieniowej muzyki, ale zmienia się interfejs – zmienia się także aplikacja, której będziesz używać do przesyłania strumieniowego. Google dodaje funkcje z Google Play Music do YouTube Music, w tym możliwość przesyłania i strumieniowego przesyłania własnych utworów.

Sprawdź -   Jak wysłać wiadomość do znajomego z Facebooka z Instagrama

Od października 2020 r. Nie będzie już można używać aplikacji Muzyka Google Play do strumieniowego przesyłania muzyki (data ostateczna to wrzesień 2020 r. W Nowej Zelandii i RPA). Jeśli obecnie płacisz za subskrypcję Muzyki Google Play i nie t przenieś swoje konto, Google anuluje Twoją subskrypcję na koniec cyklu rozliczeniowego w październiku (lub we wrześniu w Nowej Zelandii i RPA).

Będziesz jednak mógł przenieść wszystko, co masz w Muzyce Google Play – swoje listy odtwarzania, przesłane utwory, zakupy i polubienia – do YouTube Music. Usługa transferu będzie dostępna do końca grudnia 2020 roku.

Po grudniu 2020 r. Google usunie Twoje dane Muzyki Google Play ze swoich serwerów.

Jak przejść na YouTube Music

Możesz przenieść swoje konto Muzyki Google Play za pomocą Narzędzie Google do przesyłania YouTube Music. Jest to jednorazowy proces przenoszenia, który spowoduje przeniesienie wszystkich danych z Muzyki Google Play do YouTube Music. Wejdź na stronę internetową i kliknij „Rozpocznij transfer”.

Sprawdź -   Jak wyłączyć Night Shift w aplikacjach na macOS

Niezależnie od tego, czy subskrybujesz bibliotekę strumieniowego odtwarzania Muzyki Google Play, czy też przesłałeś własne utwory i używasz Muzyki Google Play do ich słuchania – lub obu – możesz nadal korzystać z YouTube Music do odtwarzania muzyki po zmianie.

Jeśli jesteś już subskrybentem, rozliczenia za pośrednictwem YouTube będą teraz naliczane, ale miesięczna cena subskrypcji i korzyści pozostaną takie same („chyba że jesteś w miejscu o zmiennej walucie”, według Google.) Nawet jeśli YouTube pobiera teraz dodatkowe opłaty za świadczenia, za które płacisz, zachowasz wszelkie otrzymane zniżki.

Po zmianie przejdź do witryny YouTube Music i korzystaj z aplikacji YouTube Music na Androida, iPhone’a i iPada, aby przesyłać strumieniowo swoją muzykę.

Sprawdź -   Jak połączyć wiele subredditów z Multireddits

Jak pobrać swoją muzykę

Jeśli skończyłeś z usługami muzycznymi Google, możesz także pobrać przesłaną muzykę i zabrać ją ze sobą.

Do końca sierpnia 2020 r. Nadal możesz używać aplikacji Menedżer muzyki Google Play, aby pobierać przesłane pliki muzyczne z Muzyki Google Play.

Możesz także użyć Google Takeout aby pobrać dane Muzyki Google Play i zabrać je ze sobą. Upewnij się, że opcja „Muzyka Google Play” jest zaznaczona, aby pobrać wszystko – od listy wszystkich utworów dodanych do biblioteki po wszystkie przesłane pliki muzyczne. Google Takeout powinno działać do wyłączenia Muzyki Google Play pod koniec grudnia 2020 r.

Pobieranie danych Muzyki Google Play z Google Takeout

Nie jesteś fanem YouTube Music? Próbować Spotify lub Apple Music zamiast.