Jak przesyłać pliki PDF na ChatGPT i uzyskiwać do nich dostęp

ChatGPT to wysoce intuicyjne i doskonałe narzędzie dla osób z różnych środowisk.

Możesz użyć tego narzędzia jako wyszukiwarki, zadając pytania, używając go do pisania piosenek lub wierszy, debugowania kodów, tworzenia szkiców blogów i nie tylko. Jednakże, chociaż ChatGPT jest elastyczny i automatyzuje wiele zadań i procesów, są pewne rzeczy, których ChatGPT nie ma lub nie jest w stanie zrobić.

Brakuje mu na przykład osobistych doświadczeń, subiektywnych opinii, krytycznego myślenia i inteligencji emocjonalnej. Podobnie możesz przesyłać pliki, takie jak obrazy i dokumenty, takie jak Word lub PDF, do ChatGPT.

Może to być ogromną wadą podczas korzystania z ChatGPT, w tym:

  • Trudności w używaniu narzędzia do zadań wymagających ustrukturyzowanych, sformatowanych lub uporządkowanych danych lub tabel.
  • Trudności ze wskazaniem lub odwołaniem się do konkretnych informacji w celu zapewnienia większej przejrzystości.
  • Trudności w dostępie do danych wizualnych, takich jak wykresy, wykresy i obrazy, w celu uzyskania lepszego kontekstu.

Istnieje jednak wyjście z tej sytuacji. Możesz użyć kilku sposobów i wtyczek do przesyłania plików PDF na ChatGPT. Jedną z wtyczek jest wtyczka AskYourPDF.

W tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz przesyłać pliki PDF do ChatGPT za pomocą tej wtyczki ze szczegółowym procesem krok po kroku.

Co to jest wtyczka AskYourPDF?

Wtyczka AskYourPDF to narzędzie, które umożliwia przesyłanie plików PDF i dokumentów do ChatGPT. Ponadto zapewnia dynamiczną konwersację i inteligencję, która umożliwia konwersacyjną interakcję z treścią PDF za pośrednictwem sztucznej inteligencji.

Wtyczka bezproblemowo integruje się z modelem języka GPT, umożliwiając użytkownikom bardziej wydajną interakcję, zrozumienie, nawigację i interakcję z plikami PDF i dokumentami.

AskYourPDF przekształca zawartość pliku PDF w inteligentnego partnera do konwersacji, dostarczając szczegółowych odpowiedzi i wglądu w treść i informacje zawarte w dokumencie PDF.

Oprócz formatu plików PDF, wtyczka obsługuje formaty dokumentów TXT, PPTX, PPT, EPUB, CSV i RTF, które można łatwo przesłać do ChatGPT.

Jest to zatem doskonała wtyczka do skuteczniejszego i efektywniejszego wydobywania niezbędnych informacji zamiast ręcznego przewijania i wyszukiwania kluczowych informacji.

Funkcje wtyczki AskYourPDF

Wtyczka AskYourPDF ma wiele kluczowych zalet zwiększających wydajność i produktywność oraz poprawiających interakcję i konwersację z dokumentami PDF.

Oto najważniejsze funkcje wtyczki AskYourPDF:

  • Dynamiczne konwersacje: Możesz prowadzić dynamiczne konwersacje w czasie rzeczywistym z dowolnym dokumentem PDF przesłanym na ChatGPT za pomocą wtyczki AskYourPDF, zamieniając plik PDF w partnera do konwersacji. Możesz zadawać pytania, szukać spostrzeżeń i informacji oraz uzyskiwać odpowiednie dane w ciągu kilku sekund.
  • Efektywne wyszukiwanie danych: wtyczka AskYourPDF wykorzystuje moc zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji, dzięki czemu przeglądanie dokumentów PDF jest łatwiejsze i bardziej wydajne. Eliminuje to ręczne przeszukiwanie określonych sekcji PDF i danych w celu uzyskania odpowiednich informacji. Zamiast tego wtyczka AskYourPDF zapewnia dokładne i szczegółowe informacje, oszczędzając cenny czas.
  • Interaktywna nauka: przeglądanie i interakcja z plikami PDF jest zabawna, wciągająca i interaktywna dzięki wtyczce AskYourPDF, która pozwala wykorzystać przyjemne doświadczenie edukacyjne.

W ten sposób AskYourPDF zachęca do głębszego zagłębienia się w treść dokumentu PDF, sprzyjając nauce opartej na ciekawości i podejściu podczas wyodrębniania danych z pliku PDF.

Korzyści z wtyczki AskYourPDF

Znalezienie cennych szczegółów i spostrzeżeń z ogromnego, obszernego dokumentu PDF może być trudne.

ChatGPT pomaga rozwiązać ten problem, zapewniając następujące korzyści:

✅ Pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny do znalezienia odpowiednich informacji i danych.

✅ Poprawia produktywność, udostępniając odpowiednie dane na wyciągnięcie ręki, ułatwiając i wydajniej przeprowadzając badania, przeprowadzając analizę danych i podejmując bardziej świadome decyzje.

✅ Zwiększa dokładność, ponieważ sztuczna inteligencja pomaga znajdować dokładne dane, eliminując ryzyko popełnienia przez człowieka błędów i zapewniając uzyskanie wszystkich szczegółów dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz.

Dlatego wtyczka AskYourPDF jest doskonałym rozwiązaniem do wydobywania kluczowych informacji z długich plików PDF, zwiększając produktywność i wydajność.

Należy jednak pamiętać, że wtyczka ma ograniczenie rozmiaru pliku, co pozwala na przesłanie pliku PDF o maksymalnym rozmiarze do 50 MB.

Tak więc, jeśli chcesz przesyłać pliki PDF o większym rozmiarze na ChatGPT, będziesz musiał albo skompresować plik PDF, albo podzielić zawartość PDF na dwa osobne dokumenty, aby pomyślnie przesłać go do ChatGPT.

Chcesz przejść do następnego kroku korzystania z tej bezpłatnej wtyczki, aby ułatwić sobie życie?

Przyjrzyjmy się krok po kroku procesowi używania wtyczki AskYourPDF do przesyłania pliku PDF na ChatGPT.

Jak korzystać z wtyczki AskYourPDF do przesyłania plików PDF na ChatGPT?

Oto szczegółowe kroki, aby przesłać żądany plik PDF na ChatGPT przy użyciu potężnej wtyczki AskYourPDF.

Krok 1: Otwórz portal ChatGPT

Odwiedź oficjalną stronę ChatGPT, aby uzyskać dostęp i otworzyć portal ChatGPT.

Kliknij przycisk „Ustawienia”, aby uzyskać dostęp do ustawień ChatGPT tutaj.

Uwaga: Upewnij się, że korzystasz i masz subskrypcję ChatGPT Plus, ponieważ wtyczki ChatGPT są dostępne tylko dla subskrybentów Plus. Dlatego jeśli korzystasz z bezpłatnego narzędzia ChatGPT, nie będziesz mógł używać wtyczki AskYourPDF do przesyłania dokumentów do ChatGPT.

Krok 2: Włącz funkcje beta

Po przejściu do Ustawień kliknij „Funkcje beta”.

Włącz także funkcje „Przeglądanie sieci” i „Wtyczki”, jak pokazano na obrazku.

Krok 3: Przejdź do sklepu z wtyczkami

Zamknij wyskakujące okienko Ustawienia.

Następnie najedź kursorem na ikonę „GPT-4” na górnym pasku i kliknij opcję „Wtyczki” z listy rozwijanej.

Wybierz „Sklep z wtyczkami”, aby otworzyć sklep z wtyczkami i wybierz odpowiednią wtyczkę do swoich potrzeb.

Krok 4: Zainstaluj wtyczkę AskYourPDF

Po wejściu do sklepu z wtyczkami wyszukaj wtyczkę AskYourPDF i zainstaluj ją.

Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, aby zainstalować go na ChatGPT.

Krok 5: Prześlij swój plik PDF

Po zakończeniu procesu instalacji możesz zobaczyć zainstalowaną wtyczkę „AskYourPDF” po kliknięciu GPT-4.

Teraz następnym krokiem jest przesłanie pliku PDF.

W tym celu wprowadź monit „prześlij plik PDF” na ChatGPT. ChatGPT odpowie wówczas opcją przesłania dokumentu PDF z hiperłączem w tekście zakotwiczenia „Prześlij dokument”.

Kliknięcie tego hiperłącza spowoduje przejście do nowej karty, w której można przesłać dokument PDF.

Po przesłaniu dokumentu tutaj na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z unikalnym identyfikatorem dokumentu.

Skopiuj identyfikator dokumentu i przejdź do portalu ChatGPT.

Krok 6: Rozpocznij konwersacje ze swoim plikiem PDF za pośrednictwem ChatGPT

Przejdź do portalu ChatGPT i wklej identyfikator dokumentu wraz z pytaniem „O czym jest ten dokument? doc_id:’wklej tutaj identyfikator dokumentu.’

Po wprowadzeniu tego monitu w ChatGPT użyje wtyczki AskYourPDF do podsumowania pliku PDF i ustawienia kontekstu dotyczącego zawartości pliku PDF oraz do rozmowy z plikiem PDF.

Następnie możesz zadać więcej pytań, dodać więcej monitów i zadać konkretne pytania związane z zawartością pliku PDF, aby uzyskać bardziej wartościowe informacje.

W ten sposób możesz prowadzić niekończące się rozmowy z plikiem PDF, aby szybko wyodrębnić dane, które w przeciwnym razie wymagałyby wielu ręcznych badań.

Ostatnie słowa

Niezależnie od tego, czy jesteś badaczem, studentem, pisarzem czy pracującym profesjonalistą, może nadejść czas, kiedy będziesz musiał radzić sobie z plikami PDF i używać ich do ukończenia pracy naukowej, napisania artykułu, uzyskania informacji biznesowych lub dodania kopii zapasowej danych dla twojego zadania.

W takich przypadkach czytanie długich plików PDF oraz robienie notatek i kluczowych danych może być czasochłonne i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. W tym miejscu pojawia się AskYourPDF.

Wtyczka AskYourPDF zmienia sposób interakcji z plikami PDF, umożliwiając przesłanie pliku PDF do ChatGPT i zadawanie konkretnych pytań w celu uzyskania odpowiednich, pożądanych i cennych informacji w ciągu kilku minut.

W tym artykule dowiedzieliśmy się o wtyczce AskYourPDF, jej kluczowych funkcjach i zaletach oraz o tym, jak można jej używać do prowadzenia dynamicznych konwersacji w czasie rzeczywistym z dokumentami PDF.

Dlatego zapoznaj się z tą potężną wtyczką i korzystaj z niej, aby odblokować moc sztucznej inteligencji, która pomaga usprawnić wyszukiwanie informacji PDF, sprawia, że ​​nauka jest przyjemna, wciągająca i interaktywna oraz pomaga zaoszczędzić cenny czas i wysiłek.

Następnie sprawdź, jak używać ChatGPT z Google Colab.