Jak przyciąć wideo w systemie Windows 10 bez aplikacji innych firm

Edytory wideo to zwykle jedna z dwóch rzeczy; skomplikowane lub drogie. Jeśli chcesz dokonać stosunkowo prostej edycji wideo, skomplikowana aplikacja do tworzenia i edycji wideo, taka jak OBS Studio, jest przesadą. Niestety, darmowe aplikacje często mają ograniczenia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Microsoft staje się coraz mądrzejszy i zwiększa możliwości swoich aplikacji giełdowych. Firma nie włączyła jeszcze pełnego pakietu do edycji wideo w swoim systemie operacyjnym, ale jeśli chcesz przyciąć wideo w systemie Windows 10, możesz to zrobić bez konieczności korzystania z aplikacji innych firm.

Aplikacja Zdjęcia mogła przez jakiś czas edytować filmy, ale elementy sterujące nie były do ​​końca oczywiste, a aplikacja nie integruje filmów tak dobrze, jak robi zdjęcia. Jednak aplikacja Filmy i TV otrzymała aktualizację, która ułatwia otwieranie wideo do edycji w aplikacji Zdjęcia. Jedną z funkcji edycji w aplikacji jest funkcja przycinania.

Aplikacja Filmy i TV

Otwórz wideo, które chcesz przyciąć w aplikacji Filmy i TV. Zobaczysz przycisk edycji obok przycisku mini widoku. Kliknij go i wybierz opcję „Przytnij” z wyświetlonego menu.

Otworzy się wideo w aplikacji Zdjęcia. Zostanie automatycznie wstrzymany. Użyj dwóch suwaków na pasku przewijania, aby wybrać część wideo, którą chcesz przyciąć. Sekcja między dwoma suwakami to część, która pozostanie w filmie, który zostanie zapisany, podczas gdy wszystko na zewnątrz zostanie przycięte. Kliknij przycisk „Zapisz kopię” w prawym górnym rogu, aby zapisać przycięty film.

Na przykład zapisze przycięte wideo w tym samym katalogu, w którym znajduje się oryginał; jeśli plik wideo znajduje się w folderze Wideo i go przyciąć, przycięta wersja zostanie również zapisana w folderze Wideo. Będzie miał taką samą nazwę jak oryginalny film z dopiskiem „Przytnij” na końcu.

Aplikacja Zdjęcia

Jeśli chcesz otworzyć wideo w aplikacji Zdjęcia do edycji, najpierw musisz dodać folder, w którym znajduje się wideo, do aplikacji. Otwórz aplikację Zdjęcia i przejdź do karty Foldery. Dodaj folder zawierający wideo, a następnie otwórz go. Kliknij wideo prawym przyciskiem myszy i przejdź do Edycja i tworzenie> Przytnij.

Dla jasności, w obu przypadkach używasz aplikacji Zdjęcia do przycinania filmów w systemie Windows 10. Jedyną różnicą jest sposób otwierania wideo, aby go przyciąć. Aplikacja Filmy i TV zapewnia łatwiejszą metodę otwierania wideo do edycji. Jeśli zrobisz to za pomocą aplikacji Zdjęcia, dodasz do niej o jeden za dużo folderów.

x