01/18/2022

Jak przypiąć moduły Control Center do paska menu na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Centrum sterowania na komputerze Mac konsoliduje wszystkie elementy sterujące systemu w jednym zgrabnym menu rozwijanym. Istnieją jednak pewne elementy sterujące, takie jak „Wi-Fi”, „Bateria” i „Dźwięk”, do których nadal możesz chcieć uzyskać dostęp z paska menu.

Użytkownicy komputerów Mac z systemem macOS Big Sur i nowszym mają obie opcje. Mogą zachować elementy sterujące systemem w Centrum sterowania i dodać dowolne sterowanie bezpośrednio do paska menu. Obejmuje to nowe moduły Control Center, takie jak „Now Playing”, „Display”, „Accessibility Controls”, „Fast User Switching” i inne.

Istnieją dwa sposoby dodawania i usuwania elementów sterujących na pasku menu. Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić kontrolkę lub użyć „Preferencji systemowych”.

Sprawdź -   Microsoft usunie Flasha z IE i Edge do grudnia 2020 r

Pierwsza opcja jest znacznie bardziej intuicyjna. Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Centrum sterowania” na pasku menu, aby wyświetlić wszystkie moduły.

Teraz kliknij i przytrzymaj moduł, aby go podnieść. Po prostu przeciągnij kontrolkę na pasek menu i umieść ją w wybranym miejscu. Następnie puść kursor, aby przypiąć go do paska menu.

Przeciągnij kontrolkę z centrum sterowania do paska menu

W dowolnym momencie możesz zmienić kolejność ikon paska menu. Naciśnij i przytrzymaj klawisz „Command” na klawiaturze, a następnie przeciągnij i upuść ikony, aby zmienić ich kolejność.

Po dodaniu kontrolki (lub, jak odnosi się do niej macOS, modułu) do paska menu, możesz po prostu kliknąć ikonę, aby ją rozwinąć i zobaczyć wszystkie opcje.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wszystkie zdjęcia wysłane w wątku konwersacji iMessages

Kliknij ikonę, aby rozwinąć kontrolę

Usunięcie modułu z paska menu również jest dość proste. Przytrzymaj klawisz „Command” na klawiaturze i przeciągnij ikonę kontrolną w dół w kierunku pulpitu. Za chwilę zobaczysz obok niego małą ikonę „x”. Po prostu puść, aby usunąć ikonę z paska menu.

Przeciągnij element sterujący z paska menu, aby go usunąć

Alternatywnie możesz także użyć menu „Preferencje systemowe”, aby dodać lub usunąć moduły z paska menu. Kliknij ikonę „Apple” w lewym górnym rogu, a następnie wybierz opcję „Preferencje systemowe”.

Wybierz Preferencje systemowe z menu Apple w Big Sur

Teraz wybierz opcję „Dock & Menu Bar”.

Kliknij Dock i pasek menu w Preferencjach systemowych

Tutaj zobaczysz wszystkie elementy sterujące wymienione na pasku bocznym. Wybierz element sterujący (np. „Wi-Fi”) i zaznacz opcję „Pokaż na pasku menu”, aby dodać element sterujący do paska menu. Odznacz opcję, aby usunąć formant z paska menu.

Sprawdź -   Jak otworzyć Terminal w katalogu w systemie macOS

Dodaj moduł Wi-Fi do paska menu

I tak, działa to w przypadku dodatkowych elementów sterujących, które nie są dostępne bezpośrednio w Centrum sterowania. Możesz przejść do sekcji „Inne moduły” i włączyć opcję „Pokaż na pasku menu” dla modułów „Skróty dostępności”, „Bateria” i „Szybkie przełączanie użytkowników”, aby uzyskać do nich bezpośredni dostęp z paska menu.

Skróty ułatwień dostępu w Control Center na Big Sur

x