Jak przywrócić opcję „Zawsze otwieraj linki tego typu w powiązanej aplikacji” w przeglądarce Chrome

W razie potrzeby Chrome może otwierać aplikacje zewnętrzne w systemie Windows 10. Typowym przykładem tego typu zachowania w przeglądarce Chrome jest napotykanie wiadomości mailto: link, numeru telefonu lub identyfikatora Skype. Po kliknięciu takich linków zobaczysz wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zezwolić Chrome na otwieranie aplikacji, którą próbuje otworzyć. To wyskakujące okienko miało kiedyś opcję „Zawsze otwieraj linki tego typu w powiązanej aplikacji”, która umożliwiała trwałe przyznanie Chrome uprawnień do otwierania aplikacji zewnętrznej. Wygląda na to, że został usunięty. Oto, jak możesz przywrócić go w systemie Windows 10.

Przywróć „Zawsze otwieraj linki tego typu w powiązanej aplikacji”

Aby przywrócić opcję „Zawsze otwieraj linki tego typu w powiązanej aplikacji”, będziemy musieli edytować rejestr. Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. Wpisz „regedit” i naciśnij klawisz Enter. Otworzy się edytor rejestru.

Przejdź do następującego klucza.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesGoogleChrome

Możliwe, że klucz Google nie istnieje. W takim przypadku kliknij prawym przyciskiem myszy klucz Zasady i wybierz Nowy> Klucz z menu kontekstowego. Nazwij to Google. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy właśnie utworzony klucz Google i ponownie wybierz Nowy> Klucz z menu kontekstowego. Tym razem nazwij go Chrome.

Po skonfigurowaniu kluczy należy kliknąć prawym przyciskiem myszy klucz Chrome i wybrać Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa) z menu kontekstowego. Nazwij tę wartość ExternalProtocolDialogShowAlwaysOpenCheckbox i ustaw jej wartość na 1.

Uruchom ponownie Chrome, a następnym razem, gdy Chrome poprosi o pozwolenie na otwarcie zewnętrznej aplikacji, w monicie pojawi się opcja „Zawsze otwieraj linki tego typu w powiązanej aplikacji”. Włącz tę opcję, a następnym razem Chrome nie zapyta o pozwolenie.

Należy uważać na aplikacje, które Chrome może otwierać automatycznie. Chrome wykonuje swoje zadanie, potwierdzając, że chcesz otworzyć aplikację, ale od Ciebie zależy, czy nie instalujesz złośliwej / niebezpiecznej aplikacji na swoim komputerze. Musisz również uważać na to, w które linki klikasz.

To ustawienie można odwołać / zresetować, usuwając pliki cookie i dane witryn. Zostanie również zresetowany, jeśli zmienisz domyślną aplikację, która obsługuje określony typ żądań, np. Jeśli zmienisz domyślnego klienta poczty e-mail z Outlooka na Thunderbirda, Chrome zapyta o pozwolenie na jego otwarcie po następnym kliknięciu łącza mailto.

x