Jak przywrócić system operacyjny Chrome do starszej wersji na Chromebooku

Udostępnij teraz w social media:

System operacyjny Chrome ogólnie pozostaje wolny od błędów i zapewnia bezproblemowe działanie, bez względu na to, czy używasz Linuksa na swoim Chromebooku, czy próbujesz uruchamiać aplikacje Windows na Chromebookach. Grałem nawet w gry Steam na moim Chromebooku i włączyłem tryb programisty w systemie operacyjnym Chrome, aby sideloadować aplikacje, ale do niedawna nie wystąpiły żadne problemy. Jednak po ostatniej aktualizacji moje Wi-Fi przestało działać i w ogóle nie działa. W takim scenariuszu nie mam innego wyjścia, jak przywrócić system operacyjny Chrome do starszej wersji na moim Chromebooku. Jeśli również napotkasz taki problem, możesz skorzystać z naszego przewodnika i zmienić system operacyjny Chrome na starszą wersję.

Przywróć system operacyjny Chrome do starszej wersji na Chromebooku (2022)

1. Najpierw otwórz Ustawienia, klikając ikonę koła zębatego w panelu Szybkie ustawienia.

  Jak dodać datę wygaśnięcia do wiadomości e-mail w Outlooku (i do czego służą)

2. Następnie kliknij pasek wyszukiwania u góry strony Ustawienia i wyszukaj „powerwash”. Teraz otwórz „Powerwash” z wyniku wyszukiwania.

3. Gdy już tu będziesz, kliknij „Resetuj”. Pamiętaj, że spowoduje to całkowite przywrócenie ustawień fabrycznych Chromebooka, więc pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową ważnych plików.

4. Następnie kliknij „Uruchom ponownie„, a Twój Chromebook natychmiast się zrestartuje.

5. Po ponownym uruchomieniu poczekaj chwilę, a na ekranie logowania pojawi się okno Powerwash. Kliknij „Powerwash”, aby zresetować Chromebooka.

6. Ten proces potrwa kilka minut, a Twój Chromebook zostanie ponownie uruchomiony. Tym razem otworzy się ekran powitalny. Tutaj nie kontynuuj z kontem Google, ponieważ nadal nie wykonaliśmy kroku wycofywania.

7. Gdy jesteś na ekranie powitalnym, naciśnij „Ctrl + Alt + Shift + R”, a pojawi się kolejny monit Powerwash. Ponownie, nie resetuj urządzenia, ponieważ nie będzie ono służyło celowi zmiany wersji. Zamiast tego przejdź do następnego kroku.

  Jak wyłączyć wygładzanie ruchu w telewizorze Vizio

8. Na ekranie Powerwash ponownie naciśnij „Ctrl + Alt + Shift + R” i tym razem powinna pojawić się opcja „Powerwash i odwróć”. Umożliwi to przywrócenie Chrome OS do starszej wersji na Chromebooku. Kliknij „Powerwash i przywróć„.

9. Proces zmiany wersji zajmie kilka minut, więc zachowaj cierpliwość. Następnie pojawi się ekran powitalny i możesz zalogować się na swoje konto Google.

10. Na koniec otwórz Ustawienia, a zobaczysz, że pomyślnie przywróciłeś system operacyjny Chrome do starszej wersji na swoim Chromebooku. W ten sposób możesz przejść na starszą wersję systemu operacyjnego Chrome.

Zmień system operacyjny Chrome na starszą wersję na swoim Chromebooku

Oto kroki, które należy wykonać, aby przywrócić system operacyjny Chrome do starszej wersji. Miałem problemy z Wi-Fi na moim Chromebooku HP i przejście do ostatniej wersji rozwiązało problem. W każdym razie to w zasadzie tyle w przypadku tego przewodnika. Jeśli chcesz zainstalować nowy Chrome OS Flex firmy Google na komputerze z systemem Windows lub Mac, skorzystaj ze szczegółowego samouczka, do którego link znajduje się tutaj. A jeśli nie jesteś zadowolony z tego doświadczenia i chcesz usunąć Chrome OS Flex i ponownie zainstalować system Windows na swoim komputerze, mamy na to również przewodnik. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  8 najlepszych alternatyw dla noobów i frajerów

x