Jak rejestrować wpisy schowka w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Wpisy ze schowka zasadniczo nie muszą być rejestrowane. W rzeczywistości aplikacje, które je rejestrują, mają zwykle złośliwy charakter. To powiedziawszy, jeśli musisz zalogować swoje wpisy schowka do pliku tekstowego, najłatwiejszym sposobem na to jest ClipLogger. ClipLogger może przechowywać dziennik całego tekstu skopiowanego do schowka. Ponieważ jest to dziennik tekstowy, każdy plik kopiowany do schowka jest dołączany jako ścieżka do pliku. Oto jak to działa.

Zaloguj wpisy schowka

Pobierz ClipLogger i uruchom to. Aplikacja nie musi być instalowana. Domyślnie rejestruje zarówno tekst, jak i pliki, ale masz opcję rejestrowania tylko tekstu lub tylko plików. Aplikacja domyślnie nie zapisuje wpisów w pliku tekstowym. Aby włączyć tę funkcję, kliknij przycisk Ustawienia w lewym dolnym rogu.

  Jak włączyć funkcję Znajdź moje urządzenie na Androidzie

W oknie Ustawienia włącz opcję „Utwórz kopię zapasową zawartości pliku”. Aplikacja utworzy nowy plik tekstowy w tym samym folderze, w którym znajduje się jego plik EXE i zapisze się w nim rekurencyjnie. Możesz ograniczyć liczbę elementów rejestrowanych w polu „Maksymalna długość logowana”.

Zminimalizuj aplikację do zasobnika systemowego, a będzie działała w tle. Możesz przeglądać historię schowka w interfejsie aplikacji.

Plik dziennika będzie prosty; każdy wpis pokaże, jaka data i godzina została skopiowana lub plik.

ClipLogger ma opcję w ustawieniach, aby uruchomić aplikację podczas uruchamiania i chociaż może być przydatna, zdecydowanie odradzamy użytkownikom włączanie tej aplikacji. Jeśli zamierzasz prowadzić dziennik wszystkiego, co zostało skopiowane do schowka, powinieneś mieć świadomość, że to robisz. Aby aplikacja do rejestrowania schowka była uruchamiana przy starcie bez świadomego uruchamiania, może sprawić, że zapomnisz, że masz uruchomioną, i spowoduje później problemy.

  Jak sprawdzić, kto zablokował Cię na Twitterze

W tej notatce musimy ostrzec Cię o tym, jakie elementy kopiujesz do schowka. Jeśli kopiujesz poufne informacje do schowka, dobrym pomysłem jest natychmiastowe ich wyczyszczenie. Istnieje aplikacja, która może okresowo wyczyścić schowek w systemie Windows 10, którą powinieneś rozważyć przy użyciu ClipLoggera, jeśli często kopiujesz poufne informacje. Oba będą działać idealnie razem, ponieważ ClipLogger nie rejestruje elementu w schowku, dopóki nowy element nie zostanie do niego skopiowany. Oznacza to, że jeśli element zostanie wyczyszczony przed skopiowaniem nowego, prawdopodobnie nie zostanie uwzględniony w dzienniku.

x