Jak rozmawiać z lekarzem online

Telemedycyna nie jest nowa, ale teraz jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Istnieje wiele sposobów prowadzenia wideoczatu online z lekarzem. Oprócz udzielania porad i informacji, lekarze, których konsultujesz się online, mogą nawet wypisywać recepty i notatki lekarskie.

Jak działają wizyty lekarzy online

Istnieje wiele różnych usług umożliwiających rozmowę z lekarzem przez Internet. Twoja firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie poleca jedną z nich. Usługi te na ogół nie są bezpłatne, ale często trzeba po prostu zapłacić niewielką kwotę wraz z ubezpieczeniem. Jeśli nie masz ubezpieczenia, nadal możesz z nich korzystać za opłatą.

Usługi telezdrowia to legalne usługi oferujące dostęp do prawdziwych lekarzy. Prowadzisz czat wideo z lekarzem za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Na ogół nie musisz umawiać się z wyprzedzeniem.

Niektóre sytuacje wymagają bezpośredniej opieki, ale wizyty wideo pozwolą lekarzowi w wielu sytuacjach udzielić porady lub planu leczenia online. Lekarze online mogą nawet wysyłać recepty lekarstw do lokalnej apteki, co normalnie wymagałoby wizyty u lekarza. Jednak chociaż lekarze internetowi mogą przepisywać antybiotyki i leki przeciwalergiczne, nie przepisują narkotyków i leków przeciwbólowych.

Oprócz recept lekarze online często mogą wystawiać testy laboratoryjne. Będziesz musiał osobiście udać się do laboratorium, ale możesz pominąć gabinet lekarski. Lekarz online może również być w stanie napisać dla Ciebie notę ​​lekarską, jeśli potrzebujesz jej do pracy lub szkoły i wymaga tego Twoja sytuacja.

Jeśli obawiasz się, że możesz mieć COVID-19 – lub po prostu obawiasz się odebrania go w gabinecie lekarskim, udając się tam z innego powodu – wirtualna wizyta to świetny sposób na rozmowę z lekarzem bez angażowania siebie i innych zagrożone. Dlatego CDC, Światowa Organizacja Zdrowia i wiele firm ubezpieczeniowych rekomendowanie usług telezdrowia aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa. Niektórzy nawet rezygnują z współpłacenia za usługi telemedyczne.

Nawet jeśli nie chcesz teraz rozmawiać z lekarzem, warto przeprowadzić krótkie badania i dowiedzieć się, z jakiej usługi lekarza online byś skorzystał, gdybyś kiedykolwiek jej potrzebował. Prawdopodobnie nie chcesz przeprowadzać tych badań, gdy już czujesz się pod wpływem pogody.

Skupiamy się tutaj na Stanach Zjednoczonych, ale wirtualne wizyty lekarskie są również dostępne w wielu innych krajach.

Skontaktuj się z ubezpieczycielem zdrowotnym

Mężczyzna komunikujący się z lekarzem za pośrednictwem czatu wideo na smartfonie.

Jeśli obecnie jesteś objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, powinieneś skonsultować się ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym, aby dowiedzieć się, która usługa lekarza online jest zalecana lub objęta Twoim planem ubezpieczeniowym. Te informacje prawdopodobnie będą znajdować się na stronie internetowej Twojego ubezpieczyciela zdrowotnego.

Na przykład większość planów Anthem Blue Cross i Blue Shield uwzględnia lekarzy, z którymi rozmawiasz LiveHealth Online w sieci, pokrywając ich za taką samą współpłatę, jaką zapłaciłbyś za rozmowę z lekarzem pierwszego kontaktu. Oferty UnitedHealthcare wirtualne wizyty dla swoich członków. Oferty Kaiser Permanente wizyty wideo z lekarzami, którzy mają dostęp do Twojej historii medycznej.

Koszty i szczegóły będą się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych i planów ubezpieczenia zdrowotnego oferowanych przez tego samego ubezpieczyciela. Aby uzyskać informacje na temat swoich świadczeń, skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową. Twój pracodawca może również uzyskać więcej informacji na temat świadczeń telemedycznych dla Ciebie. Możesz również przeszukać Internet, aby znaleźć nazwę swojego ubezpieczyciela zdrowotnego i „lekarza online” lub „wirtualną wizytę”, aby znaleźć informacje dotyczące konkretnego ubezpieczyciela.

Więcej lekarzy i szpitali niż kiedykolwiek oferuje wirtualne kontrole. Może wybuchnąć koronawirus przełomowy moment dla branży telemedycznej, dzięki czemu w przyszłości więcej usług medycznych będzie dostępnych na odległość.

Użyj aplikacji z ubezpieczeniem lub bez

Nie potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego, aby porozmawiać z lekarzem przez Internet. Na przykład możesz użyć aplikacji takiej jak Lekarz na żądanie, dostępne na iPhone’a, iPada, Androida lub w przeglądarce internetowej na komputerze. Koszt standardowych konsultacji wirtualnych 75 $ bez ubezpieczenia. Trochę plany ubezpieczenia zdrowotnego pokryje również część kosztów. Mamy bliskich, którzy korzystali z tej aplikacji w przeszłości i mogą ją polecić.

Istnieje wiele innych legalnych aplikacji, które umożliwiają rozmowę z lekarzem o każdej porze dnia. Na przykład, LiveHealth Online pobiera 59 USD bez ubezpieczenia, Teledoc pobiera 49 USD bez ubezpieczenia i MDLIVE oferuje wirtualne wizyty lekarskie, które zaczynają się od 75 USD bez ubezpieczenia.

Nawet jeśli Twoje ubezpieczenie nie obejmuje wizyty lekarza online, cena może być całkiem rozsądna, biorąc pod uwagę czas spędzony na podróżach do lekarza lub placówki pilnej opieki i siedząc w poczekalni.

Nie wszystko można zrobić online

Oczywiście, jeśli masz sytuację wymagającą pomocy w nagłych wypadkach, powinieneś pominąć wizytę u lekarza online i udać się na pogotowie. Podobnie, jeśli jesteś pewien, że potrzebujesz osobistej opieki – na przykład robienia szwów do cięcia – ta internetowa wizyta u lekarza nie pomoże ci zbytnio i możesz chcieć osobiście udać się bezpośrednio do lekarza.

Oto jedna rzecz do zapamiętania: jeśli uważasz, że masz koronawirusa i planujesz osobistą opiekę w ośrodku pilnej opieki lub u lekarza pierwszego kontaktu, zadzwoń z wyprzedzeniem. Nawet jeśli czujesz się na tyle chory, aby zgłosić się na pogotowie, wiele szpitali i klinik prosi Cię o to zadzwoń z wyprzedzeniem, aby ich ostrzec. Szpital może zapewnić Ci potrzebną opiekę i podjąć środki ostrożności w celu ochrony innych ludzi.