Jak selektywnie synchronizować foldery z Dyskiem Google


Dysk Google jest obecnie prawdopodobnie jednym z najsilniejszych konkurentów Dropbox na rynku. Będąc produktem Google, aplikacja i jej wersja internetowa to po prostu większy zespół, z którym Dropbox musi się zmagać. Dokumenty Google, Arkusze Google i Prezentacje Google zostały stworzone, aby zapisywać w nich dokumenty. Biorąc pod uwagę wszystko, co oferuje Dysk Google, może Cię zaskoczyć, że jeszcze kilka dni temu brakowało mu bardzo istotnej funkcji, którą Dropbox miał od wieków; selektywna synchronizacja folderów. Ta funkcja w zasadzie pozwala wybrać i wybrać foldery do zsynchronizowania z komputerem. Od ostatniej aktualizacji możesz teraz wybrać, które foldery mają być synchronizowane z Twoim komputerem podczas pierwszej instalacji aplikacji Dysk Google lub możesz je wybrać później. Oto jak to zrobić.

Wybierz foldery do synchronizacji przy pierwszej instalacji

Gdy pobierasz i instalujesz Dysk Google po raz pierwszy, musisz zalogować się na swoje konto Google, a następnie przejść przez bardzo krótką prezentację. Na ostatnim slajdzie z przewodnikiem o nazwie „Wszystko gotowe!” U dołu zostanie wyświetlony przycisk „Opcje synchronizacji”. Kliknij to.

g-drive-sync-select

Odznacz foldery, których nie chcesz synchronizować, i kliknij „Rozpocznij synchronizację”.

g-drive-sync-select-folders

Zaktualizuj, które foldery są synchronizowane

Jeśli masz już zainstalowany Dysk Google i synchronizuje on wszystkie foldery z komputerem, możesz usunąć ten, którego nie chcesz już synchronizować. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Dysku Google w zasobniku systemowym. W wyskakującym okienku, które się otworzy, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz „Preferencje”.

g-drive-pref

Zobaczysz trzy zakładki preferencji, z których pierwsza to „Opcje synchronizacji”. Zaznacz / odznacz foldery, które chcesz zsynchronizować / zatrzymaj synchronizację i kliknij „Zastosuj” u dołu.

g-drive-sync-folders

To wszystko. Foldery zostaną usunięte z dysku lokalnego, ale nadal będą istnieć na Dysku Google. Możesz uzyskać do nich dostęp z interfejsu internetowego Dysku Google.