Niezależnie od tego, czy jesteś graczem, miłośnikiem transmisji strumieniowej, czy zwykłym podróżnikiem, warto wiedzieć, jak oszukać swoją lokalizację w Internecie. Pokażemy Ci, jak to zrobić, w kilku szybkich krokach za pomocą VPN, prowadząc Cię krok po kroku przez proces, a nawet rekomendując 5 najlepszych dostawców VPN, aby było to o wiele łatwiejsze.

Podszywanie się pod swoją lokalizację online ma kilka zalet. Po pierwsze, pozwala zachować jak największą anonimowość. Czy podczas zakupów u jednego z głównych dostawców internetowych naprawdę potrzebujesz, a nawet chcesz, aby wiedzieli, gdzie się znajdujesz? Jedyny raz muszą znać Twoją lokalizację, kiedy muszą Ci coś wysłać, a nawet wtedy możesz nie chcieć, aby została ona dostarczona do miejsca, w którym się znajdujesz. Ale to nie wszystko. Dostęp do niektórych witryn i usług online można uzyskać tylko z niektórych lokalizacji. Na przykład amerykański serwis Netflix jest dostępny tylko z USA. Aby rozwiązać wszystkie te problemy, musisz sfałszować swoją lokalizację online, a my powiemy Ci, jak to zrobić.

Dzisiaj zaczynamy naszą podróż od informacji o dwóch sposobach fałszowania swojej lokalizacji online, serwerów proxy i sieci VPN. Ponieważ VPN są znacznie lepsze niż serwery proxy, omówimy bardziej szczegółowo, czym są wirtualne sieci prywatne, jak działają i jak pozwalają ci wyglądać na coś innego. W końcu przedstawimy Cię 5 najlepszym dostawcom VPN, aby sfałszować Twoją lokalizację online.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najlepszy sposób na sfałszowanie swojej lokalizacji online

Przez większość czasu naszą lokalizację ujawnia nasz adres IP. Jest to podobne do adresu pocztowego i jest liczbą – a raczej serią liczb – która jednoznacznie identyfikuje każdy komputer podłączony do Internetu i umożliwia przesyłanie danych z jednego komputera na drugi. Znając swój adres IP, witrynę lub usługę online, do której próbujesz uzyskać dostęp, możesz mieć całkiem niezły pomysł na Twoją lokalizację.

Skąd znają twój adres IP, możesz zapytać? Jest dodawany do każdej wysłanej prośby. W ten sposób będą wiedzieć, gdzie wysłać odpowiedź. To jak adres zwrotny na przesyłce.

Zasadniczo więc, aby sfałszować swoją lokalizację, musisz zmienić zwrotny adres IP widziany przez drugi koniec, a jednocześnie móc otrzymywać odpowiedź. Może to wydawać się łatwe (i jest to dla użytkowników końcowych dzięki VPN i, w mniejszym stopniu, serwerom proxy), ale to niemały wyczyn technologicznego czarodziejstwa.

Serwery proxy

Kilka systemów i urządzeń może ci w tym pomóc. Ten, który kiedyś był popularny, ale ostatnio stracił popularność, nazywa się web proxy. Działa to tak, że każde żądanie jest wysyłane do serwera proxy, który z kolei wysyła je do Ciebie do miejsca docelowego. Gdy serwer proxy odbierze odpowiedź, odeśle ją z powrotem.

Działa, ale nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Po pierwsze, jest strasznie niepewny. Wszystkie dane z twojego komputera do strony internetowej lub usługi przechodzą przez serwer proxy, gdzie są narażone na wiele zagrożeń. Jest także dość powolny, ponieważ proces proxy powoduje znaczne obciążenie. To było świetne rozwiązanie kilka lat temu, ale obecnie istnieją lepsze sposoby na sfałszowanie Twojej lokalizacji online i jednoczesne uzyskanie kilku dodatkowych korzyści.

SPRAWDZIĆ: Jak odblokować strony internetowe bez proxy

Wirtualne sieci prywatne

Chociaż jest to efekt uboczny, VPN jest najlepszym narzędziem do fałszowania Twojej lokalizacji online. Jest to najlepsze narzędzie, ponieważ robi znacznie więcej niż tylko to. Jedną z głównych zalet wirtualnych sieci prywatnych jest to, że pozwalają ominąć ograniczenia dostępu do Internetu.

Najprawdopodobniej byłeś w sytuacji – czy to w publicznym punkcie dostępu Wi-Fi, biurze, czy w szkole – kiedy próbując uzyskać dostęp do określonej strony internetowej lub usługi online, zamiast tego dostałeś wiadomość informującą, że ta strona nie była dostępna z byłeś z tego i tego powodu. Właściwie czasami to po prostu nie działa i nie ma nawet wiadomości. To samo dzieje się również w niektórych krajach, na przykład w Chinach.

Sprawdź -   Co to jest, jak to zrobić

Kolejną ważną zaletą VPN jest zwiększone bezpieczeństwo i prywatność, które zapewniają. Szyfrują dane przy użyciu algorytmów, które sprawiają, że praktycznie – bez zamierzonej gry słów – niemożliwe do złamania. Są zatem jednym z najlepszych narzędzi do wszystkiego, co związane jest z bezpieczeństwem i ochroną prywatności.

Jak działają sieci VPN

Wirtualne sieci prywatne budują wirtualny – stąd ich nazwa – tunel między twoim komputerem a serwerem VPN. Wszystkie dane wchodzące i wychodzące z komputera są szyfrowane przed wysłaniem do serwera VPN przez tunel. Z drugiej strony serwer odszyfrowuje dane i wysyła je przez Internet.

Dzięki szyfrowaniu danych między komputerem a serwerem VPN, jesteś chroniony przed wszystkimi, którzy przechwytują twoje dane. Nawet gdyby tak było, wszystko, co zobaczyliby w niemożliwych do zidentyfikowania danych przechodzących na serwer VPN. Nie byliby w stanie wiedzieć, co robisz ani dokąd się wybierasz online.

Jeszcze bardziej interesujące, jeśli chodzi o fałszowanie Twojej lokalizacji, witryny lub zasobów internetowych, do których masz dostęp, zobaczyłby, że Twoje żądania pochodzą z adresu IP serwera VPN, a nie twojego. Ostrożnie wybierając lokalizację serwera, z którym się łączysz, możesz wyglądać na zlokalizowanego gdzie indziej.

Jeśli chodzi o wydajność, podobnie jak serwery proxy, VPN ma pewien wpływ, ale jest znacznie mniejszy, ponieważ serwer VPN nie odczytuje i nie interpretuje żądania wysłania go w twoim imieniu na serwer. Odszyfrowuje go tylko i wysyła.

Co sprawia, że ​​świetna sieć VPN

Przy tak wielu dostawcach VPN do wyboru, wybór odpowiedniego może przerodzić się w koszmar. Zebraliśmy listę najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

 • Lokalizacja i liczba serwerów: Ponieważ chcesz sfałszować swoją lokalizację online, potrzebujesz dostawcy VPN, który oferuje serwery w jak największej liczbie lokalizacji. Wybrany dostawca powinien mieć jak najwięcej serwerów w każdej lokalizacji. Przy większej liczbie serwerów każdy z nich jest mniej obciążony, a tym samym oferuje lepszą wydajność
 • Wydajność i stabilność: Wspominaliśmy o narzutach, które VPN zwiększają ruch w sieci. Chcesz to zminimalizować, więc potrzebujesz dostawcy z szybkimi serwerami. A ponieważ chcesz, aby usługa była dostępna zawsze, gdy jej potrzebujesz, potrzebujesz niezawodnego dostawcy z doskonałym czasem sprawności.
 • Silne parametry szyfrowania: Szyfrowanie sprawia, że ​​dane są prawie niemożliwe do złamania. Im silniejsze szyfrowanie, tym trudniej złamać dane. Za wszelką cenę należy unikać wszystkiego poniżej 128 bitów. Każdy szanowany dostawca zaoferuje 256-bitowe szyfrowanie.
 • Dostępne oprogramowanie dla Twojej platformy: Mając do dyspozycji wiele platform, możesz chcieć korzystać z VPN z dowolnego rodzaju urządzenia, nie tylko z komputera. Powinieneś wybrać dostawcę VPN, który oferuje oprogramowanie klienckie dla wszystkich platform, z których zamierzasz korzystać.
 • Ścisłe zasady braku logowania: Nawet jeśli Twój dostawca VPN został zhakowany lub zmuszony do ujawnienia informacji o tobie lub twoich działaniach online, będziesz chroniony, jeśli go nie mają. Wybierz dostawcę, który rejestruje tak mało danych, jak to możliwe, a dla maksymalnej prywatności – takiego, który nie rejestruje w ogóle.

5 najlepszych dostawców VPN do fałszowania Twojej lokalizacji

W addictivetips.com przetestowaliśmy wielu dostawców VPN. Oto lista 5 najlepszych dostawców VPN do fałszowania Twojej lokalizacji online. Zostały wybrane, ponieważ spełniają wszystkie nasze kryteria i oferują doskonałą wartość i wydajność.

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców VPN ze względu na silne protokoły szyfrowania, imponującą szybkość swoich serwerów oraz ogólnoświatową sieć serwerów obejmującą ponad 3000 serwerów w 94 krajach. Jeśli chodzi o fałszowanie Twojej lokalizacji online, istnieje szansa, że ​​istnieje serwer w kraju, w którym musisz się pojawić. Mają serwery w kilku głównych miastach USA i Kanady, w prawie każdym kraju europejskim, w Australii i Nowej Zelandii, w Azji, Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej, a nawet na Karaibach.

Sprawdź -   Jak masowo usuwać dane EXIF ​​ze zdjęć w systemie Windows 10

ExpressVPN używa domyślnie protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES i idealną tajemnicą przekazywania. Wykorzystuje 4096 bitów kluczy DHE-RSA chronionych algorytmem SHA-512. Jedną z jedynych wad tego dostawcy jest częściowa zasada braku logowania. Jednak chociaż przechowują niektóre dzienniki, jedyne dane, które co prawda przechowują, to serwery, z którymi użytkownicy się łączą, i daty, które robią. Wydaje się, że poziom rejestrowania jest wystarczająco niski, aby chronić twoją prywatność. Funkcja blokady sieci blokuje cały ruch internetowy, jeśli połączenie kiedykolwiek spadnie, zapewniając, że dane nie są zagrożone.

ExpressVPN pozwala abonentom połączyć się z VPN z trzech urządzeń jednocześnie. Istnieją również komputery stacjonarne dla systemów Windows, MacOS i Linux oraz aplikacji na Androida i iOS. Możesz również zainstalować oprogramowanie VPN na routerze, aby chronić cały dom przed jednym punktem. Dostawca nie oferuje wstępnie skonfigurowanych routerów, ale podaje szczegółowe instrukcje, jak skonfigurować je w kilkunastu modelach routerów wielu popularnych producentów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje American Netflix, iPlayer, Hulu
 • Ponad 3000 super szybkich serwerów
 • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • Wsparcie czatu 24/7.

2. NordVPN

Kolejny doskonały dostawca, NordVPN, ma surowe zasady braku logowania, szyfrowanie ruchu przy użyciu 256-bitowego AES i 2048-bitowych kluczy DH przez protokół OpenVPN, zgodnie z tym, co oferują najlepsi dostawcy. Kolejną funkcją, która jest domyślnie włączona i której wielu dostawców nawet nie oferuje, jest ochrona przed wyciekiem DNS. Twoja subskrypcja NordVPN umożliwia korzystanie z ich usług z sześciu urządzeń, jednego z najwyższych liczby jednoczesnych połączeń oferowanych przez dowolnego dostawcę.

W przeciwieństwie do wielu innych dostawców VPN, którzy preferują podejście według kraju, NordVPN pozwala wybrać serwer na podstawie zamierzonego zastosowania, takiego jak torrentowanie, zapobieganie DDoS lub strumieniowanie wideo. W przypadku fałszowania lokalizacji możesz także wybrać konkretną lokalizację serwera. Mówiąc o lokalizacjach serwerów, jest ich ponad 5500 w 60 krajach, co jest doskonałą odmianą, aby oszukać swoją lokalizację online. Oprogramowanie klienckie jest dostępne dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS. Nie ma dedykowanego klienta dla systemu Linux, ale podano szczegółowe instrukcje dotyczące konfigurowania usługi w systemie Linux. Aby chronić cały dom, NordVPN oferuje cztery różne modele wstępnie skonfigurowanych routerów w ramach partnerstwa z Flashrouters.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Większość serwerów VPN z różnymi adresami IP
 • Nie znaleziono wycieków IP / DNS
 • Z siedzibą w Panamie
 • Obsługa klienta (czat 24/7).
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. CyberGhost

Z ogromną liczbą 5900 serwerów w ponad 90 różnych krajach, CyberGhost jest po prostu imponujący. Chociaż może nie być tak wiele krajów, jak inni dostawcy z naszej listy Top 5, liczba serwerów w każdej lokalizacji jest wyższa, co często zapewnia lepsze wrażenia. I mają serwery we wszystkich głównych lokalizacjach.

CyberGhost korzysta z protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES i 2048-bitowymi kluczami, podobnie jak większość jego konkurentów. Zwiększone bezpieczeństwo osiąga się dzięki zastosowaniu idealnej tajemnicy forward. CyberGhost jako jedna z najlepszych zasad braku logowania. Dostawca nie przechowuje nawet adresów e-mail użytkownika. CyberGhost ma wszystkie zakupy subskrypcji przetwarzane przez sprzedawców, więc nawet nie otrzymują twoich informacji rozliczeniowych, a tym bardziej nie przechowują ich. Jedynymi danymi osobowymi CyberGhost są nazwy użytkowników, niewystarczające do identyfikacji użytkownika. Inne ważne funkcje CyberGhost to Internet Kill Switch, który odłącza sieć, gdy połączenie VPN zostanie zerwane, a także ochrona przed wyciekiem DNS i IP. Po stronie klienta aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • Ponad 3600 serwerów w ponad 55 krajach
 • Nie wykryto wycieków
 • Zero dzienników i dobre funkcje prywatności
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Nie odblokowuje wszystkich usług przesyłania strumieniowego.

4. IPVanish

IPVanish oferuje doskonałą równowagę wysokiego bezpieczeństwa i prywatności. Oferując pełne zasady braku logowania dostawca nie przechowuje danych na temat działań użytkowników. Nawet pracownicy nie widzą, co robisz ani dokąd idziesz online.

IPVanish domyślnie korzysta z protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem, podobnie jak większość dostawców wysokiej jakości. Usługa obejmuje uwierzytelnianie SHA512 i klucze 2,048-bitowe DHE-RSA i wykorzystuje idealną tajemnicę przekazywania. IPVanish posiada również „przełącznik zabicia”, który rozłączy sieć, jeśli VPN niespodziewanie się rozłączy.

Z ponad 1300 serwerami w około 60 krajach, w tym ponad 400 w Europie i ponad 600 w Ameryce Północnej, istnieje szansa, że ​​znajdziesz serwer we właściwej lokalizacji dla swoich potrzeb. Subskrypcja IPVanish umożliwia do pięciu jednoczesnych połączeń. IPVanish ma oprogramowanie klienckie dla komputerów z systemem Windows i Macintosh, a dostawca ma szczegółowe instrukcje dotyczące konfigurowania usługi na komputerach z systemem Linux. Istnieją również bardzo dobre aplikacje klienckie na Androida i iOS. IPVanish zapewnia szczegółowe instrukcje konfiguracji dla najbardziej znanych marek routerów. Ale jeszcze lepiej, istnieją partnerstwa z trzema dostawcami oferującymi routery z preinstalowanym oprogramowaniem IPVanish VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. VyprVPN

Mówi się, że VyprVPN ma najlepsze i najsilniejsze protokoły szyfrowania w branży. Usługa jest objęta całodobową obsługą klienta online, bezpłatną 3-dniową wersją próbną i obejmuje rozległą sieć serwerów obejmującą około 700 serwerów rozmieszczonych na całym świecie. Serwery znajdują się głównie w Europie i Azji, ale mają je w większości głównych lokalizacji w Ameryce Północnej, a także w Australii, Nowej Zelandii, Afryce oraz Ameryce Środkowej i Południowej.

Niestety VyprVPN jest jednym z dostawców VPN, którzy najczęściej logują się. Z tego, co mówią, przechowują „źródłowy adres IP użytkownika, użyty przez użytkownika adres IP VyprVPN, czas rozpoczęcia i zakończenia połączenia oraz całkowitą liczbę używanych bajtów”. Dzienniki są wprawdzie przechowywane tylko przez 30 dni i są głównie służy do ulepszania usługi. Ponadto nie są rejestrowane żadne szczegóły dotyczące aktywności użytkownika. Jest to prawdopodobnie akceptowalny poziom rejestrowania z punktu widzenia prywatności.

VyperVPN szyfruje dane przy użyciu protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES, 2048-bitowymi kluczami RSA bez idealnej tajemnicy przekazywania i uwierzytelniania SHA256. Włączony jest także przełącznik zabijania w Internecie.

Subskrypcja VyprVPN Pro umożliwia korzystanie z usługi z maksymalnie trzech urządzeń jednocześnie. Aplikacje klienckie są dostępne dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS. Użytkownicy systemu Linux mają szczegółowe instrukcje konfiguracji. VyprVPN ma aplikację routera, która instaluje się w Tomato OS, dostosowanym systemie operacyjnym działającym na kilku routerach największych producentów. Chociaż podano niektóre instrukcje dotyczące tej konfiguracji, poziom szczegółowości wydaje się nieco ograniczony.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Podsumowując

VPN jest najlepszym narzędziem, jeśli chcesz sfałszować swoją lokalizację online. Pozwoli to nie tylko osiągnąć to, czego potrzebujesz, ale także zwiększy twoją prywatność, pozwoli ci ominąć ograniczenia dostępu do Internetu bez zbytniego wpływu na wydajność. Przy tak wielu dostawcach VPN do wyboru, daliśmy Ci pięć propozycji najlepszych, aby sfałszować swoją lokalizację online. Wszystkie są bardzo dobrymi opcjami i każda z nich zapewni Ci wspaniałe i bezpieczne wrażenia.

Czy próbowałeś sfałszować swoją lokalizację online za pomocą VPN? Z którego korzystałeś? Co najbardziej w tym lubisz i czy jest coś, czego tak naprawdę nie lubisz? Skorzystaj z poniższych komentarzy, aby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.