Najlepszy klient VPN dla komputerów Mac w 2019 roku

Jeśli szukałeś najlepszej sieci VPN dla swojego cennego komputera Mac, trafiłeś na właściwą stronę. Dziś omówimy kilku najlepszych dostawców na rynku, z których każdy jest oceniany pod kątem prywatności, szybkości, łatwości użytkowania i oczywiście bezproblemowej integracji z eleganckim MacOS.

Bezpieczeństwo w Internecie staje się coraz trudniejsze każdego dnia. Nawet użytkownicy komputerów Mac są narażeni na ataki hakerów i dostawców usług internetowych, którzy chcą gromadzić i sprzedawać prywatne informacje. Zachowanie anonimowości i bezpieczeństwo danych jest znacznie łatwiejsze dzięki wirtualnej sieci prywatnej. Oprócz bezpieczeństwa użytkowników sieci VPN zapewniają również dostęp do treści ograniczonych geograficznie, takich jak Netflix, Hulu i BBC iPlayer. Podczas gdy większość dobrych usług VPN oferuje oprogramowanie Mac, nie wszystkie aplikacje są sobie równe. Przeszukaliśmy najlepszych dostawców w okolicy, aby znaleźć najlepsze sieci VPN dla systemu Mac OS do pobrania.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak wybrać Great Mac VPN

Najważniejsze kryteria wyszukiwania i oferowania wysokiej jakości dostawców VPN dla komputerów Mac obejmują natywną obsługę systemu operacyjnego od razu po wyjęciu z pudełka. Bez konwertowanego oprogramowania, bez rozszerzeń przeglądarki, bez skomplikowanej konfiguracji tylko po to, aby wszystko działało, tylko proste, pobieranie i uruchamianie oprogramowania VPN.

Poza silnym wsparciem dla komputerów Mac ważne jest również, aby dostawca VPN spełniał standardy szybkości, dostępności, prywatności i bezpieczeństwa. VPN nie ma sensu, jeśli nie chroni twojej tożsamości i nie powstrzymuje dostawców usług internetowych przed śledzeniem każdego twojego ruchu.

 • Wsparcie dla oprogramowania Mac – Większość dostawców VPN wysokiej jakości obsługuje dziesiątki nowoczesnych platform, w tym komputery stacjonarne, tablety, Mac OS i urządzenia mobilne, takie jak iOS i Android. Jednak niektóre sieci VPN obsługują komputery Mac jedynie później, co automatycznie wyklucza je z tej listy. Programy Mac VPN można pobrać ze strony internetowej dostawcy, aw niektórych przypadkach za pośrednictwem Mac App Store.
 • Polityka rejestrowania – Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić przed użyciem VPN, są zasady rejestrowania usługodawcy. Przechowywanie danych na ich serwerach, nawet jeśli są one szyfrowane, może zagrozić Twojej prywatności. Najlepsze sieci VPN mają ścisłą zasadę zerowego logowania, która zapewnia, że ​​dane nie będą się zatrzymywać.
 • Prędkość – VPN mają reputację nieco powolnej strony. Może to wynikać z wielu czynników, w tym lokalizacji serwera, obciążenia związanego z szyfrowaniem i surowej mocy sprzętowej. Zważiliśmy raporty prędkości z ogólną jakością każdej sieci VPN, aby upewnić się, że zapewnia ona wystarczającą przepustowość, aby utrzymać Twoją działalność.
 • Ograniczenia ruchu i przepustowości – Ukrytym niebezpieczeństwem niektórych sieci VPN są zablokowane typy plików i ograniczenia przepustowości. Nie ma nic bardziej frustrującego niż zapisanie się na nową usługę, aby dowiedzieć się, że nie możesz korzystać z udostępniania P2P ani plików torrent. Wszyscy dostawcy VPN poniżej zapewniają nieograniczoną przepustowość bez ograniczeń prędkości i zezwalają na wszystkie typy ruchu bez ograniczeń.
 • Miejsce Firmy – Jurysdykcja jest niezwykle ważna dla dostawcy VPN, szczególnie jeśli prywatność jest Twoim najważniejszym problemem. Jeśli w kraju obowiązują ścisłe zasady zatrzymywania danych, dostawcy usług VPN muszą przestrzegać tych przepisów. Większość dobrych sieci VPN odmawia działania w obszarach, które mogą zmusić je do przekazania danych użytkownika.

Jakie są najlepsze VPN dla MacOS?

Teraz, gdy wiesz już więcej na temat tego, czego szukać, rozpoczyna się wyszukiwanie doskonałej sieci VPN! Cóż, nie tak szybko, rynek jest ekspansywny i prawdopodobnie padniesz ofiarą paraliżu analizy. Jeśli wolisz po prostu przejść do sedna, zapoznaj się z naszymi zaleceniami dotyczącymi najlepszych sieci VPN dla komputerów Mac:

1. ExpressVPN

Reputacja ExpressVPN to jedna z najwyższych prędkości pobierania i niezawodna polityka prywatności. Główne funkcje usługi obejmują nieograniczoną przepustowość, brak ograniczeń danych, brak ograniczeń typów plików oraz ponad 3000 lokalizacji serwerów VPN w 94 krajach, dzięki czemu znalezienie szybkiego połączenia przyjaznego zawartości jest dziecinnie proste. Pozwala to również ExpressVPN na łatwe ominięcie większości ograniczeń georeferencyjnych, nawet z głównych serwisów streamingowych, takich jak Netflix. Istnieje również gwarantowana zasada zerowego logowania dla prywatności.

Jedną z najbardziej unikalnych funkcji ExpressVPN jest wbudowany test szybkości dla oprogramowania sieciowego dla wersji Windows, Mac i Android. Różne serwery będą oferowały różne prędkości pobierania w zależności od lokalizacji, więc znalezienie takiego, który zapewni odpowiednią równowagę przepustowości i korzyści regionalnych, może być procesem prób i błędów. Dzięki testowi prędkości ExpressVPN możesz szybko ocenić, który serwer zapewni najlepsze połączenie.

Klient ExpressVPN dla komputerów Mac ma wiele funkcji układu i wyglądu swojego odpowiednika na iOS. Może to czasami sprawiać wrażenie ciasno ciasnych, ale nigdy tak nie jest. Wszystkie funkcje są dostępne z menu oprogramowania, w tym ekskluzywna opcja testu szybkości serwera. Zaleca się pobranie aplikacji ExpressVPN z ich oficjalnej strony internetowej w celu uzyskania najnowszej wersji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Super szybkie, niezawodne połączenie
 • Bezpieczne szyfrowanie i protokoły VPN
 • Brak dzienników danych osobowych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Drogi plan miesięczny.

2. NordVPN

NordVPN ma niesamowitą reputację wśród użytkowników VPN. Firma działa od 2012 roku i zatrudnia matematyków i technologów, których celem jest zapewnienie możliwie największej swobody internetu bez poświęcania szybkości i łatwości użytkowania. Firma oferuje nawet płatności Bitcoin za dodatkową warstwę anonimowości.

NordVPN stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, stosując podwójne szyfrowanie danych oraz ścisłe zasady zerowego logowania. Zespół zarządza także ponad 5500 serwerami w 60 różnych krajach, co daje użytkownikom wiele możliwości obejścia cenzury i treści blokowanych geograficznie. NordVPN z powodzeniem odblokuje Netflix, Hulu i BBC iPlayer wraz z szeroką gamą innych treści. Nie ma ograniczeń przepustowości ani ograniczania ruchu, mile widziane są zarówno P2P, jak i torrenty, a istnieje wygodny przełącznik zabijania, który przerywa wszelkie nieszyfrowane wycieki, jeśli połączenie zostanie nieoczekiwanie zerwane.

Łatwość użytkowania to kolejny priorytet dla zespołu NordVPN, a oprogramowanie Mac pokazuje to dzięki szybkiej instalacji i intuicyjnemu projektowi. Zarówno podstawowe, jak i zaawansowane funkcje można łatwo znaleźć i dostosować do własnych upodobań. Aplikację NordVPN można pobrać ze strony internetowej lub Mac App Store.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Bardzo przystępne plany
 • Ponad 5400 serwerów w 61 krajach
 • Nie znaleziono wycieków IP / DNS
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Niektóre serwery mogą być powolne i zawodne
 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

3. IPVanish

Znany jako jeden z najszybszych dostawców VPN, IPVanish zapewnia stałą prędkość, a także świetne opcje prywatności i bezpieczeństwa dla wielu platform, w tym dla komputerów Mac. Sieć VPN obsługuje ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach, aby zmaksymalizować wyniki prędkości oparte na lokalizacji i obchodzenie lokalizacji geograficznej. Znajdziesz tu również przydatne funkcje, takie jak wyłącznik zrywający połączenie, automatyczne przełączanie adresu IP i zawsze ważna zasada zerowego logowania.

Chociaż zdolność ta jest zawarta u większości dostawców VPN, IPVanish reklamuje swoją anonimowość i dostępność treści jako dwie z jej najsilniejszych cech. Jedną z zalet VPN jest możliwość zmiany lokalizacji za naciśnięciem jednego przycisku. Jeśli treści są blokowane w Twoim kraju z powodu cenzury, możesz łatwo ominąć to ograniczenie. IPVanish ma serwery w kilkudziesięciu różnych krajach, aby zapewnić sobie dostęp do potrzebnych informacji bez rezygnacji z tożsamości i danych osobowych.

IPVanish ma niestandardową aplikację na komputery Mac, którą można pobrać ze strony internetowej. Jest łatwy w użyciu wizualny przewodnik konfiguracji, który pomaga w instalacji, wraz ze szczegółowymi samouczkami do instalacji ręcznej.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. StrongVPN

StrongVPN stawia na szybkość i bezkompromisową prywatność. Trudno będzie znaleźć usługę VPN o szybszych łącznych prędkościach, a ścisłe zasady zerowego logowania i protokoły bezpieczeństwa zapewniają bezpieczeństwo informacji bez względu na wszystko.

Dostawca ma na północ od 650 serwerów w ponad 20 krajach, najkrótszą listę VPN wymienionych powyżej, ale wystarczająco poważny wybór, aby dać ci opcje, gdy chcesz obejść treść ograniczoną geograficznie.

Oprogramowanie Mac StrongVPN jest kompatybilne z Yosemite, El Capitan i Sierra ze starszym klientem dla starszych wersji, takich jak Snow Leopard i Lion. Kilka samouczków szybkiego startu przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji, dzięki czemu możesz rozpocząć pracę tak szybko, jak to możliwe.

Do czego służą VPN?

Większość klientów VPN korzysta z ich usług, aby chronić swoją prywatność. Dzięki sieci VPN dane przesyłane przez Internet są szyfrowane i kierowane przez serwery na całym świecie, co utrudnia lokalizację, gromadzenie, a nawet sprzedaż danych osobowych.

 • Dostawcy usług internetowych nie mogą śledzić ani sprzedawać twoich informacji – Sieci VPN szyfrują dane przed opuszczeniem komputera lub urządzenia mobilnego. Zamiast wysyłać nieprzetworzone adresy IP i dane osobowe przez serwery lokalnego dostawcy, VPN sprawia, że ​​wysyłane są tylko zaszyfrowane, zakodowane informacje. Zapobiega to gromadzeniu i sprzedawaniu danych osobowych przez dostawców usług internetowych bez Twojej zgody.
 • Publiczne Wi-Fi jest bezpieczniejsze dzięki VPN – Sieci VPN są jeszcze bardziej przydatne, gdy jesteś poza domem. Zamiast wysyłać niezaszyfrowane dane przez sieci publiczne, korzystanie z oprogramowania VPN na laptopie lub urządzeniu mobilnym zapewnia, że ​​wszystko pozostaje zaszyfrowane i bezpieczne.
 • Dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi – Mocną funkcją VPN jest możliwość zmiany wirtualnej lokalizacji za naciśnięciem jednego przycisku. Ułatwia to poruszanie się po zablokowanych treściach regionalnych lub cenzurowanych witrynach.
 • Torrenting – Jeśli nie chcesz, aby władze widziały, co torrentujesz, VPN może być świetnym sposobem na zapewnienie spokoju. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dostępu do treści w legalnej szarej strefie.

Jakie urządzenia chronią VPN?

VPN może zapewnić ochronę tylko wtedy, gdy uruchomisz to oprogramowanie na urządzeniu, którego aktualnie używasz. Zainstalowanie sieci VPN na komputerze Mac nie chroni iPada, musisz do tego użyć osobnej aplikacji. Aby zapewnić prawdziwą prywatność, każde urządzenie używane do łączenia się z Internetem powinno mieć zainstalowane i aktywne oprogramowanie VPN, bez wyjątku.

Istnieje kilka rozwiązań technicznych, które omijają to niewielkie ograniczenie. Wielu dostawców VPN oferuje samouczki dotyczące oprogramowania lub konfiguracji, które pozwalają zabezpieczyć połączenie z routera, zapewniając całkowity zasięg dla każdego urządzenia, które łączy się z domowym Internetem. Jeśli masz ochotę na przygodę i nie masz nic przeciwko bałaganom w konfiguracjach routerów, jest to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa.

Ograniczenia VPN

Sieci VPN są tak przydatne, jak bezpieczeństwo danych i sposoby obejścia treści blokowanych geograficznie, ale nie są magiczną kulą do rozwiązania wszystkich problemów online. Podczas przeglądania Internetu za pomocą VPN należy pamiętać o następujących kwestiach.

 • Sieci VPN nie chronią Cię przed wirusami ani złośliwym oprogramowaniem – Sieci VPN używają szyfrowania i przekierowywania, aby przenosić dane i chronić je, ale nie powstrzymują wirusów komputerowych przed atakiem na Twoją maszynę. Nawet na Macu niektóre exploity mogą powodować problemy, więc nie myśl, że jesteś niezwyciężony.
 • Wszystkie urządzenia nie są automatycznie chronione – Zainstalowanie sieci VPN i aktywacja jej na komputerze Mac umożliwi bezpieczne przeglądanie na tym komputerze, ale ochrona nie rozprzestrzeni się na inne urządzenia w sieci. Jeśli chcesz bezpiecznie surfować i przesyłać strumieniowo, musisz zainstalować oprogramowanie VPN na każdym urządzeniu, które łączy się z Internetem.
 • Ograniczona łączność z urządzeniami – Dostawcy VPN ustalają limit liczby urządzeń, które mogą jednocześnie łączyć się z usługą. Zazwyczaj jest to od trzeciej do szóstej i obejmuje wszystko, od laptopów po tablety, telefony komórkowe i czytniki. W niektórych przypadkach limit ten można rozszerzyć poprzez aktualizację licencji lub instalację niestandardowego oprogramowania VPN na routerze domowym. Jednak większość użytkowników nie ma problemu z domyślnym ograniczeniem urządzenia.
 • VPN nie przyspieszą twojego Internetu – Nie jesteś zadowolony z prędkości lokalnego usługodawcy? Niestety korzystanie z VPN nie pomoże. Między kosztem szyfrowania a routingiem danych do serwerów na całym świecie, VPN faktycznie grozi spowolnieniem prędkości połączenia zamiast przyspieszenia go.

Czy komputery Mac są bezpieczne bez VPN?

Chociaż prawdą jest, że komputery Mac nie są tak podatne na wirusy i złośliwe oprogramowanie, jak wiele innych systemów operacyjnych, większość z tych zasad nie dotyczy ruchu sieciowego. Sieć VPN polega na szyfrowaniu i przekierowywaniu ruchu poza komputer, czego nie robią same komputery Mac. Zapewnia bezpieczeństwo i szyfrowanie danych, siedząc na sprzęcie usługodawcy, a nie na własnym urządzeniu. Możesz być izolowany od lokalnych szkodliwych programów za pomocą komputera Mac, ale jesteś tak samo narażony jak wszyscy, jeśli chodzi o prywatność danych.

Jak korzystać z VPN na komputerze Mac

Proces konfigurowania i używania VPN na Macu jest taki sam jak w Windowsie i urządzeniach mobilnych, może pod pewnymi względami nawet łatwiejszy. Metoda różni się nieznacznie w zależności od dostawcy usług VPN, więc w razie wątpliwości po prostu sprawdź ich sekcję pomocy i wsparcia, aby uzyskać szczegółowy przewodnik.

 1. Pobierz aplikację VPN ze strony internetowej swojego dostawcy
 2. Otwórz plik .dmg
 3. Przeciągnij ikonę aplikacji do folderu Aplikacje
 4. Otwórz VPN. Jeśli pojawi się komunikat bezpieczeństwa, kliknij „Otwórz”
 5. Użyj danych logowania VPN, aby się zalogować
 6. Wybierz serwer VPN i połącz się
 7. Używaj swojego połączenia internetowego jak zwykle.

Darmowe VPN z Mac App Store

Jest to zarówno wygodne, jak i kuszące, aby przejść do Mac App Store i pobrać pierwszą VPN, która się pojawi. W końcu aplikacje w sklepie są godne zaufania i bezpieczne w użyciu, prawda? W przypadku sieci VPN niekoniecznie jest to prawdą. Zdobycie losowej bezpłatnej sieci VPN może zaszkodzić Twojej prywatności bardziej niż ją chroni, szczególnie jeśli usługa twierdzi, że oferuje VPN bez żadnych kosztów.

W świecie VPN obowiązuje ogólna zasada, na którą warto zwrócić uwagę: darmowy nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli nie płacisz za swoją wirtualną sieć prywatną, firma, która Ci ją daje, nie ma motywacji do zapewnienia bezpieczeństwa danych. W rzeczywistości wielu z nich sprzedaje zebrane informacje w celu osiągnięcia zysku. Nawet jeśli jest w Mac App Store, darmowa sieć VPN nie jest dobrym pomysłem. Ostatnie badanie CSIRO odkrył, że aż 38% VPN zawierało złośliwe oprogramowanie lub złośliwe reklamy! Zaufaj swoim danym tylko w firmie, która ma nienaganną reputację.

Oczywiście nie wszystkie sieci VPN w Mac App Store są podejrzane, ale z reguły najlepiej jest zarejestrować się na VPN na ich oficjalnej stronie i pobrać oprogramowanie z tego miejsca. Jeśli linki do Mac App Store i tam są wymienione jako wydawca aplikacji, pobierz.

Jak korzystać z VPN, który nie ma oprogramowania Mac

Jeśli zweryfikowałeś własnego dostawcę VPN i zarejestrowałeś się tylko po to, aby odkryć, że nie oferują aplikacji na komputer Mac, wszystko nie zostanie utracone. Uruchamianie lokalnego oprogramowania na urządzeniach internetowych to najłatwiejszy i najbardziej bezpośredni sposób na wykorzystanie mocy VPN. Możesz także zainstalować lub skonfigurować router, aby zapewnić ten sam poziom ochrony, po prostu przygotuj się, aby zakasać rękawy i popsuć niektóre opcje konfiguracji. Sprawdź pliki pomocy swojej usługi VPN, aby uzyskać szczegółowe instrukcje na temat konfiguracji routera i gotowości do pracy.

Wniosek

Omówiliśmy wiele kwestii w dzisiejszym przewodniku, ale mam nadzieję, że do tej pory powinieneś mieć solidną wiedzę na temat tego, co sprawia, że ​​świetna sieć VPN dla komputerów Mac, dlaczego możesz jej potrzebować, i jak wybrać i zainstalować najlepszego dostawcę na swoim błyszczący gadżet Apple. Masz dla nas jakieś wskazówki dotyczące komputerów Mac lub VPN? Udostępnij je w komentarzach poniżej.