Najlepsze sieci VPN dla freelancerów i pracowników zdalnych w 2019 r

Sieci VPN są niezbędnymi narzędziami dla freelancerów i pracowników zdalnych, ponieważ grupy te wykorzystują głównie Internet do prowadzenia swoich spraw. Aby zabezpieczyć poufne dane w Internecie i zagwarantować dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu bez względu na to, dokąd się wybierasz, pokażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze i integracji VPN z przepływem pracy.

Dzięki szybkim połączeniom internetowym dostępnym w miejscach na całym świecie, a praca staje się coraz bardziej online, coraz więcej osób podejmuje pracę zdalną. Telepraca do biura staje się normą w wielu branżach i zawodach. Ponadto w nowej gospodarce koncertowej wiele osób pracuje jako freelancer, przyjmując mieszankę klientów i zarządzając własnymi harmonogramami i obciążeniami.

Zarówno praca zdalna, jak i freelancer dają pracownikom swobodę pracy w nowy sposób, często także w nowej lokalizacji. Jeśli możesz przesłać Skype na wszystkie swoje spotkania i przesłać całą swoją pracę przez e-mail, dlaczego nie pracować z innej lokalizacji? Może to być podróż do nowego kraju lub po prostu wyciskanie pracy podczas odwiedzania przyjaciół rodziny w rodzinnym mieście.

W obu przypadkach zarówno freelancerzy, jak i pracownicy zdalni potrzebują kilku narzędzi w swoim cyfrowym arsenale, aby poradzić sobie z problemami pojawiającymi się podczas pracy online. Dzisiaj porozmawiamy o tym, dlaczego zdalni pracownicy i freelancerzy mogą chcieć VPN, wtedy zalecamy najlepsze VPN dla freelancerów i zdalnych pracowników.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak wybrać dobrą sieć VPN

Dzięki tym wszystkim korzyściom oczywiste jest, że zdalni pracownicy i freelancerzy skorzystają z VPN. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa w pracy zawodowej VPN poprawi także ich prywatność. Ale jak powinieneś wybrać VPN i jakie czynniki są najważniejsze w tym wyborze? Poniżej polecamy nasze najlepsze sieci VPN dla pracowników zdalnych i freelancerów, w oparciu o czynniki, które uważamy za najważniejsze:

 • Silne szyfrowanie. Aby VPN był bezpieczny, potrzebujesz najlepszego szyfrowania, którego złamanie jest praktycznie niemożliwe. Zalecamy stosowne standardowe 256-bitowe szyfrowanie w branży.
 • Szybkie połączenia. Zły VPN może spowolnić twoje połączenie internetowe, sprawiając, że praca będzie uciążliwa i będzie niepotrzebnym problemem. Zidentyfikowaliśmy sieci VPN, które są tak szybkie, że nawet nie zauważysz, że tam są.
 • Brak zasad rejestrowania. Dla spokoju, jeśli chodzi o prywatność, szukamy dostawców VPN, którzy nie prowadzą rejestrów danych swoich użytkowników, dzięki czemu masz pewność, że Twoje działania nie są rejestrowane.
 • Obsługa różnych systemów operacyjnych. Chcesz móc chronić wszystkie swoje urządzenia za pomocą tylko jednej subskrypcji VPN, dlatego szukamy dostawców z oprogramowaniem obsługującym wiele różnych platform.
 • Brak ograniczeń przepustowości lub ograniczeń ruchu. Wiele darmowych sieci VPN ma ograniczenia przepustowości lub ograniczenia rodzajów ruchu dozwolonego w sieci, co nie jest dobre, gdy chcesz swobodnie pracować. Wyszukujemy renomowane płatne usługi VPN, które nie mają ograniczeń przepustowości i ograniczeń ruchu, dzięki czemu możesz swobodnie przeglądać.

Jakie są najlepsze sieci VPN dla pracowników zdalnych?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, jedynym zadaniem jest wybranie i zainstalowanie sieci VPN. Ale na który powinieneś wybrać pośród zatłoczonego rynku? Przed poddaniem się paraliżowi analizy sprawdź nasze najlepsze zalecenia dotyczące najlepszych sieci VPN dla pracowników zdalnych:

1. ExpressVPN

Jednym z najbardziej popularnych VPN wśród zaawansowanych użytkowników i profesjonalistów internetowych jest ExpressVPN. Dzięki superszybkim połączeniom i wyjątkowej niezawodności na całym świecie usługa ta jest idealna dla osób często podróżujących. Dzięki sieci serwerów złożonej z ponad 3000 serwerów w 94 krajach nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem serwera, a także skorzystasz z doskonałego bezpieczeństwa z silnym 256-bitowym szyfrowaniem i polityką braku rejestrowania w celu ochrony Twojej prywatności. Oprogramowanie ma przydatne zaawansowane funkcje, takie jak test prędkości i wyciek DNS, i jest dostępne dla systemów Windows, Mac OS, Android, iOS, Linux i innych.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje serwis Netflix i inne witryny do przesyłania strumieniowego
 • 94 kraje, ponad 3000 serwerów
 • Bardzo prosty i łatwy w użyciu
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • 24/7 czat na żywo.

2. NordVPN

Dla tych, którzy zajmują się przede wszystkim bezpieczeństwem i chcą mieć absolutną pewność, że nikt nie ma dostępu do ich danych, NordVPN jest najlepszym wyborem. Ta usługa ma ponad 5500 serwerów w ponad 60 różnych krajach dla łatwego dostępu do treści z innych miejsc na świecie. Ale najlepszą cechą jest wyjątkowe bezpieczeństwo. Oprócz silnego szyfrowania 256-bitowego i oczekiwanej zasady braku rejestrowania, dostępna jest również specjalna funkcja podwójnego szyfrowania, w której dane są szyfrowane nie raz, ale dwa razy. Dane są przekazywane przez dodatkową warstwę szyfrowania dla najlepszego możliwego bezpieczeństwa. Oprogramowanie ma interfejs mapy, dzięki czemu jest świetny dla podróżników, i jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android, iOS i Windows Phone, a także rozszerzeń przeglądarki Firefox i Chrome.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje amerykański serwis Netflix
 • Brak ograniczeń przepustowości
 • Umożliwia wiele połączeń (6 urządzeń)
 • Z siedzibą w Panamie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Niektóre serwery mogą mieć średnie prędkości d / l
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. IPVanish

Jeśli chcesz VPN, który jest szybki przede wszystkim, potrzebujesz IPVanish. Dzięki błyskawicznie szybkim połączeniom i sieci ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach zawsze możesz znaleźć serwer w kraju, którego potrzebujesz i wiedzieć, że będzie on super szybki. Usługa zapewnia dobre bezpieczeństwo dzięki silnemu 256-bitowemu szyfrowaniu i zasadom braku logowania, dzięki czemu możesz przeglądać bez obaw. Oprogramowanie posiada przydatne funkcje, takie jak przełącznik „zabicia”, automatyczne ponowne łączenie, ochrona przed wyciekiem dla IPv6 i DNS, okresowa zmiana adresu IP oraz ręcznie konfigurowany DNS, jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS, Android, Linux, Windows Phone i iOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

Inną dobrą opcją dla podróżników, zwłaszcza tych, którzy spędzają czas w Chinach, jest VyprVPN. Niesławna Wielka Zapora ogniowa w Chinach poważnie ogranicza dostęp do witryn i treści z Chin, a rząd chiński stara się ograniczyć korzystanie z VPN, dodając ochronę VPN do swoich sieci. Oznacza to, że wiele sieci VPN nie działa w Chinach – ale VyprVPN działa.

Wynika to z faktu, że oprócz dobrego bezpieczeństwa z 256-bitowym szyfrowaniem i zasadą braku logowania, usługa ma specjalną funkcję zwaną protokołem Chameleon. Ten protokół szyfruje nie tylko dane, ale także metadane (które obejmują informacje o pochodzeniu i miejscu docelowym pakietów danych). Wykrywanie VPN próbowało porównać pochodzenie danych ze źródłem podanym w metadanych i odrzuca te, które nie pasują, dlatego większość sieci VPN nie działa w takich sieciach. Ponieważ jednak protokół Chameleon również szyfruje metadane, nie znaleziono niezgodności i dlatego VyprVPN działa.

To sprawia, że ​​jest to najlepszy wybór dla pracowników zdalnych, którzy będą podróżować do lub przez Chiny. Usługa obejmuje sieć ponad 700 serwerów w 70 różnych krajach, a oprogramowanie jest dostępne dla systemów Windows, Mac, Android i iOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Dlaczego trudno jest uzyskać dostęp do treści z zagranicy

Oto jeden z typowych problemów, gdy pracujesz zdalnie: przyjeżdżasz do nowego kraju, znajdujesz kawiarnię z połączeniem internetowym, decydujesz się na pracę, a potem katastrofę: nie możesz uzyskać dostępu do ważnych plików lub stron internetowych. Problem polega na tym, że niektóre witryny używają geolokalizacji do śledzenia miejsca, z którego odwiedzają użytkownicy, a następnie ograniczają dostęp odwiedzających do treści na podstawie ich lokalizacji.

Na przykład nowe źródło może być dostępne tylko w jego okolicy i nie może być dostępne z zagranicy. Lub może występować problem językowy, na przykład podczas odwiedzania znanej witryny, ale treść jest prezentowana w języku lokalnym, w którym się znajdujesz – a nie w języku, którym mówisz. W obu tych przypadkach widzisz inną wersję witryny niż zwykle w domu, ponieważ znajdujesz się w innej lokalizacji. To ten sam problem, który znajdziesz, gdy spróbujesz skorzystać z usługi przesyłania strumieniowego, takiej jak Hulu lub Netflix – treści, które możesz oglądać w domu, mogą nie być dostępne, gdy jesteś za granicą.

Ten proces nazywa się blokowaniem regionu, co oznacza, że ​​strony internetowe umożliwiają dostęp do określonych treści tylko wtedy, gdy odwiedzasz je z określonej lokalizacji geograficznej. Może to powodować wiele problemów dla pracowników zdalnych, którzy podróżują lub uzyskują dostęp do materiałów roboczych z nowej lokalizacji. Na szczęście można ominąć te blokady regionu i uzyskać dostęp do plików i treści w zwykły sposób za pomocą VPN.

Korzystanie z VPN w celu obejścia blokad regionu

Jak działa proces blokowania tego regionu? Zwykle, gdy korzystasz z niezaszyfrowanego połączenia internetowego, Twój adres internetowy przypisuje Ci adres IP, który można prześledzić do określonej lokalizacji. Wynika to z faktu, że zakresy adresów IP są przypisane do każdego kraju, więc kiedy odwiedzasz dowolną stronę internetową, strona ta może odczytać twój adres IP i zobaczyć, skąd odwiedzasz. Gdy podróżujesz za granicę i próbujesz uzyskać dostęp do witryny z blokadą regionu, strona widzi, że jesteś, powiedzmy, we Włoszech, a nie w USA, i ogranicza to, co możesz zobaczyć.

Ale VPN może w tym pomóc, podając nowy adres IP. VPN działa poprzez szyfrowanie wszystkich danych, które opuszczają twoje urządzenie i podróżują przez Internet. Wybierasz serwer, z którym chcesz się połączyć w wybranym kraju, a twoje zaszyfrowane dane są wysyłane na ten serwer w celu odszyfrowania i wysyłane w drodze do pierwotnego miejsca docelowego. Oznacza to, że ponieważ dane są niezaszyfrowane na serwerze, przypisany jest adres IP odpowiadający lokalizacji serwera, a nie lokalizacji urządzenia. Więc nawet jeśli jesteś we Włoszech, możesz połączyć się z serwerem w USA – wtedy, gdy odwiedzasz strony internetowe, pokażą Ci wersję amerykańską. W ten sposób można ominąć blokady regionalne z dowolnego kraju i dowolnego kraju.

Usługa VPN daje dostęp do sieci serwerów na całym świecie, dzięki czemu możesz wybrać dowolny serwer, z którym chcesz się połączyć i przeglądać, jakbyś był w tym kraju. Oznacza to, że zdalni pracownicy lub osoby wykonujące wolny zawód mogą przebywać za granicą i łączyć się z serwerem w swoim kraju, a następnie korzystać z Internetu, aby uzyskać dostęp do potrzebnych stron, tak jakby byli w domu. Mogą nawet oglądać swoje usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix lub Hulu, tak jakby byli w domu.

Inne powody korzystania z VPN

VPN może przynieść pracownikom zdalnym więcej korzyści niż wygoda poruszania się po blokadach regionalnych. Istnieją również ważne korzyści w zakresie bezpieczeństwa i prywatności, które należy wziąć pod uwagę:

 • Chroń się przed hakerami w publicznej sieci Wi-Fi. Popularnym sposobem pracy jest na przykład znalezienie publicznej sieci Wi-Fi w kawiarni lub na lotnisku i wykorzystanie tego połączenia do pracy. Jednak połączenie z siecią publiczną bez ochrony może być niebezpieczne. Gdy wysyłasz dane przez sieć, inni użytkownicy mogą przechwycić te dane. Oznacza to, że hakerzy w publicznych sieciach Wi-Fi mogą ukraść Twoje dane osobowe i wykorzystać je do kradzieży tożsamości lub mogą szpiegować twoje prywatne dokumenty robocze. Możesz zabezpieczyć się przed tym ryzykiem, korzystając z VPN za każdym razem, gdy łączysz się z siecią publiczną. Szyfrowanie VPN oznacza, że ​​twoje dane są spakowane i bezpiecznie zamknięte, aby nikt inny w sieci nie mógł ich odczytać ani przechwycić.
 • Zachowaj swoją prywatność. Za każdym razem, gdy korzystasz z niezabezpieczonego połączenia z Internetem, dostawca usług internetowych może dokładnie śledzić, które witryny odwiedziłeś, a nawet zobaczyć dane przesłane przez Internet. Jest to nie tylko naruszenie Twojej prywatności, ale jeśli twoja praca jest wrażliwa, może to być duży problem. Aby uniemożliwić dostawcy Internetu, rządowi lub innym stronom trzecim śledzenie korzystania z Internetu, użyj VPN do szyfrowania danych, co uniemożliwi innym przechwycenie.
 • Pobierz pliki bezpiecznie. Jeśli zamierzasz pobierać pliki lub odwiedzać witryny, które nie są w pełni legalne, musisz zachować ostrożność – szczególnie podczas podróży. Upewnij się, że nie masz problemów z pobieraniem lub przesyłaniem strumieniowym czegoś, czego nie powinieneś, używając VPN do szyfrowania ruchu i ukrywania działań związanych z pobieraniem.

Wniosek

Freelancerzy i pracownicy zdalni korzystają z elastycznego harmonogramu pracy, co oznacza, że ​​mogą podróżować i pracować w wielu lokalizacjach poza tradycyjnym biurem. Jednak praca zdalna wymaga również uwzględnienia niektórych problemów związanych z bezpieczeństwem – od możliwości włamania się hakerów do danych podczas korzystania z publicznego Wi-Fi w kawiarni po trudności z dostępem do treści, które są ograniczone w kraju, w którym się obecnie znajdujesz. VPN może pomóc w rozwiązaniu obu tych problemów i jednocześnie poprawić ogólne bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. Każda z pięciu rekomendowanych przez nas sieci VPN byłaby doskonałym wyborem dla freelancerów lub pracowników zdalnych, aby pomóc Ci wykonać najlepszą pracę.

Jeśli masz doświadczenie w pracy zdalnej, jakie środki bezpieczeństwa podjąłeś? Czy korzystałeś z VPN, czy byłeś inny sposób, który chcesz udostępnić? Poinformuj nas o tym w komentarzach poniżej.