Jak sfałszować klienta użytkownika Chromebooka w witrynach, które nie obsługują systemu operacyjnego Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Nie wszystkie przeglądarki obsługują strony internetowe w ten sam sposób, a jeśli nie obsługują Twojego systemu operacyjnego lub przeglądarki, możesz odmówić dostępu. Na szczęście możesz sfałszować klienta użytkownika w systemie operacyjnym Chrome, aby wyglądało na to, że używasz zupełnie innego systemu.

Witryny internetowe identyfikują połączenia przychodzące przez ich agenta użytkownika – wiersz tekstu wysyłany w nagłówku HTTPS z nazwą przeglądarki, wersją i systemem operacyjnym. Powodem tego jest ustalenie, jak wyrenderować stronę specyficzną dla twojego urządzenia. Jednym z bardziej powszechnych zastosowań jest odróżnienie widoku pulpitu od układu mobilnego. Jednak czasami może być konieczne sfałszowanie klienta użytkownika, aby oszukać witrynę, która twierdzi, że jest niezgodna z Twoją przeglądarką.

  Jak podłączyć dowolne inteligentne urządzenie do HomeKit (z Raspberry Pi)

Jak zmienić agenta użytkownika

Aby rozpocząć, otwórz Chrome, kliknij trzy kropki, a następnie wybierz Więcej narzędzi> Narzędzia dla programistów. Alternatywnie możesz nacisnąć Ctrl + Shift + I na klawiaturze.

Kliknij „Warunki sieciowe” u dołu okienka Narzędzi dla programistów.

Kliknij kartę Warunki sieciowe u dołu okienka Narzędzia dla programistów

Jeśli nie widzisz tej opcji, kliknij ikonę menu, a następnie wybierz Więcej narzędzi> Warunki sieciowe, aby ją włączyć.

Jeśli nie widzisz karty Warunki sieciowe, kliknij ikonę menu, wybierz Więcej narzędzi, a następnie Warunki sieciowe, aby alternatywnie ją otworzyć

W sekcji Klient użytkownika odznacz „Wybierz automatycznie”.

Odznacz opcję Wybierz automatycznie

Chrome oferuje długą listę wstępnie skonfigurowanych szablonów klientów użytkownika, które można wybrać z menu rozwijanego.

Lista wszystkich wstępnie skonfigurowanych agentów użytkownika w Chrome

Jeśli istnieje określony klient użytkownika, którego chcesz użyć, a którego nie ma na liście w menu rozwijanym, możesz skopiować i wkleić niestandardowy klient w polu tekstowym poniżej.

  Jak obrócić obraz w poziomie w programie PowerPoint

Wprowadź niestandardowego klienta użytkownika w polu tekstowym poniżej menu rozwijanego

Następnie – mając nadal otwarte okienko narzędzi deweloperskich na bieżącej karcie – przejdź do dowolnej witryny internetowej, a agent użytkownika zostanie ustawiony na niestandardowy określony przez użytkownika, dopóki nie zamkniesz narzędzi deweloperskich.

Przejdź do witryny internetowej z wciąż otwartymi narzędziami deweloperskimi, aby wyświetlić ją przy użyciu określonego klienta użytkownika

Możesz nawet wykazać się trochę kreatywnością!

Określony agent użytkownika wskazujący, że to naprawdę tylko Chrome w systemie operacyjnym Chrome

Fałszowanie agentów użytkownika to ustawienie tymczasowe, które pozostaje aktywne tylko wtedy, gdy Narzędzia programistyczne są otwarte i na bieżącej karcie. Po zamknięciu narzędzia dla programistów Twój klient użytkownika wraca do domyślnego ustawienia przeglądarki Chrome.

x