Usprawnione odtwarzanie muzyki na Stravie z Spotify
Pamiętasz czasy, gdy słuchanie Spotify na Stravie było nieco uciążliwe? Musiałeś uruchomić rejestrowanie aktywności, następnie przełączyć się do Spotify, aby włączyć muzykę i ponownie wrócić do Stravy. Każda zmiana utworu lub playlisty wymagała ciągłego przełączania między aplikacjami.
Na szczęście te niedogodności to już przeszłość. Teraz możesz cieszyć się ulubionymi utworami bez opuszczania aplikacji Strava. Co więcej, nie musisz nawet posiadać subskrypcji premium, aby skorzystać z tej funkcji.
Integracja Spotify ze Stravą: Instrukcja krok po kroku
Zacznij od zainstalowania i skonfigurowania obu aplikacji na swoim smartfonie. Po utworzeniu kont w obu serwisach, ich połączenie zajmie zaledwie chwilę.
Uruchom aplikację Strava i wybierz opcję „Nagraj”. Następnie poszukaj ikony nutki i kliknij ją. Spowoduje to przekierowanie do strony autoryzacji Spotify. Stuknij przycisk „Otwórz Spotify”, aby połączyć swoje konto Spotify z aplikacją Strava.
Po pomyślnym połączeniu, ikona nuty zmieni się na logo Spotify, a w dolnej części ekranu pojawi się nakładka odtwarzacza muzyki.
Jak korzystać z odtwarzacza Spotify w trakcie treningów na Stravie?
Strava znakomicie zintegrowała Spotify, umożliwiając kontrolę nad odtwarzaną muzyką bezpośrednio z aplikacji. Po rozpoczęciu aktywności, wystarczy kliknąć ikonę Spotify, aby uruchomić ulubioną muzykę lub podcast.
Z poziomu odtwarzacza Spotify możesz przełączać utwory, wstrzymywać odtwarzanie, zmieniać albumy, a także dodawać utwory do swojej biblioteki „Polubione utwory”.
Spotify wyświetli również ostatnio odtwarzane utwory, artystów, których lubisz, a także podsunie nowe propozycje. Jeśli znajdziesz coś interesującego, możesz od razu dodać to do swojej playlisty.
Oczywiście, zakres dostępnych funkcji zależy od tego, czy korzystasz z darmowej, czy płatnej wersji Spotify. W wersji darmowej nie masz pełnej kontroli nad wyborem utworów i kolejnością odtwarzania albumów, dodatkowo możesz natknąć się na niepomijalne reklamy. Jeśli chcesz uniknąć przerw podczas treningów, rozważ subskrypcję Spotify Premium.
Pamiętaj, że do działania tej funkcji wymagane jest połączenie z internetem, ponieważ Strava nie umożliwia odtwarzania muzyki z Spotify offline. Użytkownicy pakietów danych z ograniczeniem mogą mieć trudność z kontrolą zużycia. Alternatywnie, możesz korzystać z przenośnego hotspotu Wi-Fi.
Nawet po zakończeniu treningu i zamknięciu Stravy, Spotify będzie dalej odtwarzać muzykę. Jeśli chcesz dalej słuchać playlist lub wybrać inny utwór, możesz swobodnie korzystać z aplikacji Spotify.
Odłączanie Spotify od konta Strava: Jak to zrobić?
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie chcesz korzystać ze Spotify w trakcie treningów na Stravie, możesz łatwo rozłączyć obie usługi. W obecnej chwili nie jest to możliwe z poziomu aplikacji Strava ani Spotify. Musisz przejść do strony zarządzania kontem Spotify. Tam znajdź sekcję „Zarządzaj aplikacjami”.
Wyświetli się lista aplikacji mających dostęp do Twojego konta Spotify. Kliknij „Usuń dostęp” obok nazwy Strava.
Aktywność ze Stravą i Spotify: Ruszaj w drogę!
Niezależnie od tego, jaką aktywność rejestrujesz na Stravie, możesz teraz wzbogacić swoje treningi o ulubioną muzykę ze Spotify. Jeśli tylko posiadasz pakiet danych z odpowiednią ilością transferu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł cieszyć się idealną ścieżką dźwiękową podczas swoich ćwiczeń.
Po zapoznaniu się z tym poradnikiem, optymalizacja odtwarzania muzyki podczas treningów, zarówno tych krótkich, jak i długich, powinna stać się znacznie prostsza i bardziej intuicyjna.