01/18/2022

Jak skonfigurować i używać iMessage na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

iMessage to wbudowana aplikacja do przesyłania wiadomości dla wszystkich w ekosystemie Apple. Na komputerze Mac możesz wysyłać wiadomości do wszystkich znajomych korzystających z iPhone’a, a także – jeśli masz iPhone’a – wysyłać i odbierać zwykłe wiadomości SMS od użytkowników Androida.

Jak skonfigurować wiadomości na komputerze Mac

Nie musisz używać iCloud (ani nawet mieć iPhone’a), aby korzystać z iMessage, ale będziesz potrzebować Apple ID. Jeśli masz już konto iCloud, adres e-mail użyty do rejestracji będzie Twoim Apple ID.

Uruchom aplikację Wiadomości z Docka, folderu Aplikacje lub wyszukując ją za pomocą Command + Space. Jeśli uruchamiasz aplikację po raz pierwszy, zostaniesz poproszony o zalogowanie się. Jeśli nie masz Apple ID, możesz kliknąć „Utwórz nowy Apple ID” u dołu, aby się zarejestrować. W przeciwnym razie zaloguj się przy użyciu istniejącego Apple ID.

Sprawdź -   40 lat później „Pac-Man” wciąż zdobywa nasze serca

Po zalogowaniu się otwórz ustawienia wiadomości, klikając „Wiadomości” na pasku menu i wybierając „Preferencje” – lub naciskając klawisze Command + przecinek.

Preferencje iMessage

Na karcie „iMessage” znajdziesz opcje zarządzania kontem iMessage. Będziesz chciał się upewnić, że Twój numer telefonu lub adres e-mail są wymienione w sekcji „Możesz skontaktować się z wiadomościami pod adresem”, w przeciwnym razie nie będziesz otrzymywać żadnych wiadomości na komputerze Mac.

preferencje dotyczące wiadomości

Jeśli masz dwa kontakty, takie jak Apple ID i numer telefonu, możesz odbierać wiadomości na obu kontach. Na dole możesz wybrać, którego wolisz używać do wysyłania wiadomości do nowych osób. Korzystanie z konta iMessage opartego na e-mailu jest tym samym, co korzystanie z konta telefonicznego; możesz wysyłać wiadomości do każdego, kto używa iMessage, nawet na podstawie numeru telefonu. Ale tylko konta telefoniczne mogą wysyłać wiadomości SMS do użytkowników Androida.

Sprawdź -   Jak dodać pasek lokalizacji do Findera na macOS

Przed zamknięciem tego okna upewnij się, że opcja „Włącz wiadomości w iCloud” jest włączona, aby wszystkie stare wiadomości były poprawnie synchronizowane z komputerem Mac. Będziesz chciał to włączyć na wszystkich swoich urządzeniach.

włącz wiadomości w icloud toggle

Jeśli Twój numer telefonu nie pojawia się w preferencjach Wiadomości, musisz upewnić się, że iMessage jest włączony na Twoim telefonie. Idź do Ustawienia> Wiadomości w telefonie i upewnij się, że iMessage jest włączony. Jeśli tak nie jest, zobaczysz komunikat „Użyj swojego Apple ID dla iMessage”, który kliknij i zaloguj się na konto, którego używasz na Macu.

włącz iMessage na swoim iPhonie

Po włączeniu wszystkiego Twój numer telefonu powinien pojawić się w preferencjach Wiadomości na komputerze Mac w ciągu kilku minut, po czym możesz swobodnie korzystać z iMessage, jak chcesz.

Sprawdź -   Jak zainstalować profil kolorów na monitorze w systemie Windows

Jeśli chcesz wysyłać i odbierać wiadomości SMS – pozwoli ci to komunikować się z użytkownikami Androida i wszystkimi innymi osobami, które nie mają Apple iMessage – będziesz musiał również włączyć iPhone’a do przekazywania wiadomości tekstowych i połączyć komputer Mac z połączonymi ze sobą urządzenie.

Jeśli chcesz wykonywać połączenia audio lub wideo, musisz używać FaceTime. FaceTime to oddzielna aplikacja, ale ma podobny proces konfiguracji.

x