Udostępnij teraz w social media:

Mac istnieje od tak dawna, że ​​istnieją pewne funkcje, o których wielu zapomniało lub nigdy nie wiedziało, że istnieją. Lokalizacje sieciowe są świetnym przykładem, ale mogą być bardzo przydatne. Dlatego.

Lokalizacje sieciowe są częścią macOS od lat, ale szkoda, jak często nie są używane. Jeśli jesteś osobą, która regularnie korzysta z komputera Mac w wielu lokalizacjach i łączy się z różnymi sieciami, zarówno przewodowymi, jak i bezprzewodowymi, korzystanie z wielu lokalizacji sieciowych może uratować życie.

Co to są lokalizacje sieciowe?

Najlepszym sposobem myślenia o lokalizacjach sieciowych jest zbiór zapisanych preferencji. Jeśli chcesz, aby połączenie Ethernet było konfigurowane w domu w jedną stronę, ale chcesz mieć inne ustawienia w biurze, para lokalizacji sieciowych jest idealna, ponieważ pozwala zaoszczędzić przed zanurzeniem się w Preferencje systemowe za każdym razem, gdy pracujesz z innego miejsca. Możesz również chcieć skonfigurować różne zlecenia serwisowe w zależności od tego, gdzie jesteś, na przykład.

Sprawdź -   5 najlepszych narzędzi do szyfrowania Linuksa do zainstalowania

Jak ustawić lokalizację sieciową

Aby rozpocząć, otwórz menu Apple i kliknij „Preferencje systemowe”.

Menu preferencji systemowych Mac

Następnie kliknij „Sieć”.

kliknij ikonę sieci

W górnej części okna kliknij menu „Lokalizacja”, a następnie kliknij „Edytuj lokalizacje”.

wybierz Edytuj lokalizacje z menu rozwijanego Lokalizacja

Kliknij przycisk „+”, aby dodać nową lokalizację, a następnie wprowadź żądaną nazwę. Możesz także usunąć lokalizacje, klikając przycisk „-”, gdy nie są już potrzebne.

dodaj nową sieć i nadaj jej nazwę

Kliknij przycisk „Gotowe”. Twoja nowa lokalizacja będzie teraz dostępna w menu rozwijanym Lokalizacja, które widzieliśmy wcześniej. Wybierz go, a następnie wprowadź wymagane zmiany. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną zapisane dla tej konkretnej lokalizacji po kliknięciu przycisku „Zastosuj”.

kliknij Gotowe, aby udostępnić nową lokalizację sieciową

Jak zmienić lokalizację

Kiedy musisz wybrać nową lokalizację, najszybszym sposobem na to jest kliknięcie logo Apple, wybranie opcji „Lokalizacja”, a następnie wybranie lokalizacji, która ma być aktywna.

Sprawdź -   Jak naprawić brak sygnału na porcie wyświetlania w systemie Windows 10

Przełączanie lokalizacji sieciowych na Macu