Jak skonfigurować motyw ikony Korla w systemie Linux

Uwielbiasz wygląd Apple, ale chcesz czegoś świeżego? Sprawdź Korla, piękny, nowoczesny motyw ikon dla systemu Linux. Jego konstrukcja jest bardzo podobna do macOS i zapożycza wiele opcji projektowych od motywów Linux podobnych do Maca, jednak wyróżnia się poprzez dodanie płaskich ikon aplikacji, co nie jest typowe dla motywów podobnych do Maca, oraz różnorodnym wyborem kolorów folderów.

Motyw ikony Korla jest dostępny dla użytkowników Linuksa do pobrania za pośrednictwem strony GitHub projektu. Aby pobrać najnowszą wersję Korla, musisz mieć zainstalowane narzędzie Git.

Zainstaluj Git

Instalacja narzędzia Git w systemie Linux wymaga terminalu. Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia opisanymi poniżej, które pasują do używanego systemu operacyjnego Linux.

Ubuntu

Aby zainstalować Git w systemie Ubuntu Linux, użyj następującej komendy:

sudo apt install git

Debian

Używasz Debiana Linux? Skonfiguruj Git za pomocą poniższej komendy:

sudo apt-get install git

Arch Linux

W Arch Linux Git można zainstalować w następujący sposób:

sudo pacman -S git

Fedora

Aby zainstalować Git na Fedorze Linux, użyj następującej komendy:

sudo dnf install git

OpenSUSE

Git jest dostępny dla wszystkich użytkowników OpenSUSE Linux. Aby go zainstalować, użyj następującej komendy:

sudo zypper install git

Pobierz motyw ikony Korla

Po zainstalowaniu Git na komputerze z systemem Linux użyj polecenia git clone, aby pobrać najnowszą wersję motywu ikony Korla.

git clone https://github.com/bikass/korla.git

Po zakończeniu pobierania ikony Korla przez Git, pobierz zestaw ikon Korla Folders:

git clone https://github.com/bikass/korla-folders.git

Po zakończeniu pobierania folderów Korla, znajdziesz je w „korla” i „folderach korla” w swoim katalogu domowym (~).

Alternatywnie, jeśli nie korzystasz z narzędzia Git, możesz pobrać zarówno Korla, jak i Korla Folders, używając wget.

wget https://github.com/bikass/korla-folders/archive/master.zip -O korla-folders.zip
wget https://github.com/bikass/korla/archive/master.zip -O korla.zip

Rozpakuj zarówno „korla.zip”, jak i „korla-folders.zip” za pomocą poniższych poleceń.

Uwaga: Aby korzystać z poleceń rozpakowywania, musisz mieć zainstalowane narzędzie do rozpakowywania. Aby uzyskać więcej informacji na temat instalowania rozpakowania, przejdź do Pkgs.org.

unzip korla.zip
unzip korla-folders.zip

Zainstaluj ikony Korli

Motyw ikony Korla można skonfigurować na komputerze z systemem Linux na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób polega na zainstalowaniu ikon dla jednego użytkownika, aby tylko ten użytkownik miał do nich dostęp. Drugi sposób to skonfigurowanie go dla całego systemu, aby każdy użytkownik systemu Linux mógł uzyskać dostęp do motywu ikony Korla. W tym przewodniku omówimy obie metody instalacji.

Pojedynczy użytkownik

Aby skonfigurować motyw ikony Korla w systemie Linux jako pojedynczy użytkownik, zacznij od polecenia mkdir, aby utworzyć nowy folder o nazwie „.icons” w katalogu domowym (~) bieżącego użytkownika.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego folderu „.icons” przenieś folder Korla do katalogu za pomocą polecenia mv.

mv korla ~/.icons
mv korla-folders ~/.icons

Czy pobrałeś ikony za pomocą polecenia wget? Jeśli tak, nazwy folderów mogą być inne niż w powyższych poleceniach. Spróbuj zamiast tego:

mv korla-master ~/.icons
mv korla-folders-master ~/.icons

Po umieszczeniu plików ikon w folderze „.icons” w katalogu domowym (~) motyw ikony Korla zostanie zainstalowany jako pojedynczy użytkownik.

W całym systemie

Aby zainstalować motyw ikony Korla w systemie Linux, zacznij od uzyskania dostępu do konta root za pomocą polecenia sudo -s.

sudo -s

Teraz, gdy powłoka terminala ma dostęp do konta root, użyj polecenia mv, aby zainstalować motyw ikony Korla w katalogu ikon.

mv korla /usr/share/icons/
mv korla-folders /usr/share/icons/

Jeśli pobrałeś pliki ikon Korla za pośrednictwem polecenia wget, a nie git clone, polecenia nie będą działać. Zamiast tego, użyj tych poleceń, aby umieścić ikony Korli we właściwym katalogu:

mv korla-master /usr/share/icons/
mv korla-folders-master /usr/share/icons/

Gdy pliki ikon zostaną umieszczone w katalogu ikon systemu, motyw ikony Korla zostanie zainstalowany w całym systemie.

Włącz motyw ikony Korla w systemie Linux

Korla jest skonfigurowana w systemie Linux, ale system nie będzie jej używać, dopóki nie zostanie ustawiona jako domyślny motyw ikon. Aby ustawić Korlę jako domyślny motyw ikon na komputerze z systemem Linux, otwórz „Ustawienia systemu” i przejdź do ustawień „motywów” lub „wyglądu”. Tam znajdziesz ikonę „Korla”.

Masz problemy z ustawieniem motywu ikony Korla jako domyślnego na komputerze z systemem Linux? Możemy pomóc! Przejrzyj poniższe łącza, aby zapoznać się ze środowiskiem pulpitu, z którego dowiesz się, jak zmieniać motywy ikon.

newsblog.pl

newsblog.pl