Jak zainstalować motyw ikony Neon Knights w systemie Linux

Motyw ikony Neon Knights to kolorowy, piękny motyw ikony. Styl bardzo przypomina motyw „Powiew” pulpitu KDE Plazma z nowoczesnym akcentem. Jest idealny dla użytkowników Linuksa ze wszystkich środowisk pulpitu, którzy chcą urozmaicić domyślne ikony na pulpicie. Oto jak zainstalować Neon Knights.

Uwaga: Neon Knights opiera się na ikonach Breeze KDE. Aby go zainstalować, kliknij tutaj. Lub, przejdź do strony GitHub ikon Breeze.

Pobieranie motywu ikony Neon Knights

Aby uzyskać motyw ikony Neon Knights, nie będzie można otworzyć terminalu i zainstalować go za pomocą Ubuntu Apt, Arch Linux Pacman lub Fedora Dnf. Zamiast tego musisz ręcznie pobrać pliki ikon z Internetu. W szczególności należy pobrać motyw ikony Neon Knights Gnome-look.org, popularna witryna poświęcona linuksowi.

Aby pobrać, znajdź kartę „Pliki”. Następnie znajdź link „icons.tar.xz” na liście plików i kliknij niebieski przycisk pobierania, aby pobrać najnowszą wersję motywu ikony Neon Knights na komputerze z systemem Linux.

Nie chcesz najnowszej wersji motywu ikony Neon Knights dla swojego systemu? Możesz także pobrać starsze wersje motywu. Aby pobrać te stare wersje, znajdź „22 zarchiwizowanych” i kliknij ją, aby wyświetlić starsze pliki do pobrania. Następnie kliknij niebieski przycisk pobierania, aby go pobrać.

Wydobywanie motywu ikony Neon Knights

Motyw ikony Neon Knights jest dystrybuowany do użytkowników w skompresowanym archiwum TarXZ. Archiwum to należy rozpakować, ponieważ wszystkie niezbędne pliki ikon są skompresowane i nie będą działać na żadnym komputerze stacjonarnym jako plik TarXZ.

Aby rozpocząć ekstrakcję motywu ikony Neon Knights, musisz otworzyć okno terminalu. Uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść sesję terminala do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane pliki” uruchom smoła polecenie do pełnej dekompresji pliku archiwum TarXZ Neon Knights.

tar xvf icons.tar.xz

Po rozpakowaniu pliku TarXZ Neon Knights w katalogu „Pobrane” pojawi się sześć folderów. Te foldery to „Neon-Knights-Blue-Folders”
„Neon-Knights-Green-Folders”, „Neon-Knights-Orange-Folders”, „Neon-Knights-Red-Folders”, „Neon-Knights-Violet-Folders” oraz „Neon-Knights-Violet-Folders. ”

Aby potwierdzić, że pliki ikon rzeczywiście znajdują się we wszystkich sześciu folderach, uruchom ls polecenie poniżej. Spowoduje to wyświetlenie zawartości wszystkich folderów Neon Knights w katalogu „Pobrane”.

ls Neon-Knights-*Folders

Po sprawdzeniu zawartości wszystkich wyodrębnionych folderów ikon można rozpocząć instalację. Przejdź do następnej sekcji przewodnika, aby kontynuować.

Instalowanie motywu ikony Neon Knights

Instalowanie motywów ikon w systemie Linux może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy sposób instalowania ikon nazywa się „ogólnosystemowy”, dzięki czemu pliki ikon są dostępne dla każdego użytkownika w systemie Linux. Drugi sposób instalowania ikon jest znany jako „pojedynczy użytkownik” i oznacza, że ​​tylko jeden użytkownik ma dostęp do zainstalowanych ikon. W tym przewodniku omówimy sposób instalacji Neon Knights na dwa sposoby.

Instalacja w całym systemie

Aby rozpocząć ogólnosystemową instalację motywu ikony Neon Knights na komputerze z systemem Linux, zacznij od otwarcia okna terminala. Następnie za pomocą terminala przenieś go do rootowania, wykonując polecenie sudo -s Komenda.

sudo -s

Po przeniesieniu dostępu użytkownika root do sesji terminalu czas przejść do katalogu „Pobrane”. Używając Płyta CD polecenie poniżej, otwórz „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane” skorzystaj z mv polecenie i użyj go, aby zainstalować wszystkie sześć plików ikon Neon Knights w katalogu / usr / share / icons / w głównym systemie plików.

mv Neon-Knights-*Folders  /usr/share/icons/

Po umieszczeniu wszystkich plików uruchom ls polecenie, aby potwierdzić, że instalacja się powiodła.

ls  /usr/share/icons/ | grep Neon-Knights

Instalacja dla jednego użytkownika

Aby zainstalować motyw ikony Neon Knights jako pojedynczy użytkownik, zacznij od otwarcia terminala i skorzystania z niego mkdir polecenie, aby utworzyć nowy ukryty katalog oznaczony „.icons”.

mkdir -p ~/.icons

Następnie za pomocą Płyta CD polecenie, przenieś okno terminala do katalogu „Pobrane”, w którym znajduje się wszystkie sześć folderów z ikonami Neon Knights.

cd ~/Downloads

Używając mv polecenie, umieść wszystkie sześć folderów ikon Neon Knights w nowo utworzonym folderze „.icons”.

mv Neon-Knights-*Folders ~/.icons/

Gdy wszystkie pliki są na swoim miejscu, uruchom ls aby potwierdzić, że proces instalacji się powiódł.

ls ~/.icons | grep Neon-Knights

Włączanie motywu ikony Neon Knights

Motyw ikony Neon Knights jest teraz zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Musisz jednak włączyć motyw w ustawieniach pulpitu. Aby to zrobić, otwórz „Ustawienia” i znajdź ustawienia „Ikony” lub „Wygląd”. Po wejściu do ustawień „ikon” lub „wyglądu” zmień używane ikony domyślne na jedną z sześciu ikon Neonowych Rycerzy na liście.

Nie możesz dowiedzieć się, jak aktywować motyw ikony Neon Knights na komputerze z systemem Linux? Sprawdź jeden z poniższych linków!