Jak skonfigurować ProtonMail Bridge w systemie Linux

ProtonMail Bridge umożliwia użytkownikom Linuksa korzystanie z konta ProtonMail z tradycyjnymi kontami e-mail. Nawet te, które nie obsługują ProtonMail lub domyślnie są to zaawansowane funkcje szyfrowania.

Konfiguracja mostu ProtonMail w systemie Linux jest trudna dla nowych użytkowników Linuksa, ale nie jest niemożliwa. Jeśli jesteś fanem ProtonMail i chcesz używać swojego konta w swojej ulubionej aplikacji do obsługi poczty e-mail w systemie Linux, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby go uruchomić!

Uwaga: korzystanie z mostu ProtonMail wymaga płatnego konta. Aby zaktualizować konto, kliknij tutaj.

Instalowanie aplikacji ProtonMail Bridge w systemie Linux

Na oficjalnej stronie internetowej ProtonMail stwierdza, że ​​istnieje wersja dla Microsoft Windows, Apple MacOS i Linux. Jednak przycisk Linux jest wyszarzony i nie można go połączyć. Gdy najedziesz na niego kursorem, pojawi się komunikat „wyślij e-mailem o szczegóły” i zostanie oznaczony jako aplikacja w wersji beta.

Chociaż prawdą jest, że twórcy ProtonMail Bridge nie ułatwiają pobierania aplikacji z ich strony internetowej, nie trzeba kontaktować się z ProtonMail, aby uzyskać najnowszą wersję aplikacji Bridge. Dlaczego? Ktoś umieścił program w sklepie z aplikacjami Flatpak i działa całkiem dobrze!

Uwaga: jeśli nie lubisz Flatpak i wolisz inny sposób instalacji i używania aplikacji ProtonMail Bridge w twoim systemie, najlepiej jest skontaktować się z ProtonMail. Zapytaj ich o udział w beta wersji systemu Linux! Informacje kontaktowe znajdują się na tym strona.

Aby rozpocząć instalację aplikacji ProtonMail Bridge na komputerze z systemem Linux, zacznij od uruchomienia okna terminala na pulpicie systemu Linux. naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze.

Po otwarciu okna terminala zainstaluj pakiet „flatpak” w systemie Linux za pomocą menedżera pakietów na komputerze. Lub postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak zainstalować go w różnych dystrybucjach systemu Linux.

Po zainstalowaniu pakietu „flatpak” środowisko wykonawcze Flatpak jest gotowe do pracy. Następnym krokiem jest dodanie sklepu z aplikacjami Flathub do komputera z systemem Linux. Aby to zrobić, użyj flatpak zdalne dodawanie polecenie poniżej.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po dodaniu sklepu z aplikacjami Flathub do komputera z systemem Linux, użyj poniższej komendy flatpak install, aby zainstalować program ProtonMail Bridge. Należy pamiętać, że po uruchomieniu tego polecenia środowisko wykonawcze Flatpak zainstaluje również różne zależności i narzędzia potrzebne aplikacji do poprawnego działania.

flatpak install flathub ch.protonmail.protonmail-bridge

Zakładając, że polecenie instalacji flatpak uruchomi się pomyślnie, na komputerze z systemem Linux zostanie zainstalowana najnowsza wersja aplikacji ProtonMail Bridge. Teraz otwórz go, wyszukując „ProtonMail Bridge” w menu aplikacji lub wykonując następujące czynności bieg Flatpak polecenie poniżej w oknie terminala.

flatpak run ch.protonmail.protonmail-bridge

Skonfiguruj most ProtonMail

Rozpocznij proces konfiguracji ProtonMail Bridge, uruchamiając aplikację (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Gdy program jest otwarty, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku opisanymi poniżej.

Krok 1: Pierwszym krokiem w konfiguracji ProtonMail jest instalacja zgodnego konta e-mail. Na razie najlepszą aplikacją e-mail współpracującą z ProtonMail Bridge jest Mozilla Thunderbird. Postępuj zgodnie z tym samouczkiem, aby zainstalować najnowszą wersję Thunderbirda, jeśli jeszcze jej nie masz.

Krok 2: Przejdź do ProtonMail Bridge i zaloguj się przy użyciu swojego konta i hasła. Następnie znajdź przycisk „Konfiguracja skrzynki pocztowej” i kliknij go. Zapewni to prawidłowe konfiguracje dla Thunderbirda.

Krok 3: Uruchom Thunderbirda na komputerze. Po uruchomieniu pojawi się kreator nowego konta. Wpisz swój adres e-mail ProtonMail w polu „Adres e-mail”.

Krok 4: Znajdź pole „Hasło” i skopiuj hasło z okna konfiguracji skrzynki pocztowej ProtonMail Bridge. Pamiętaj, aby zaznaczyć pole „Zapamiętaj hasło”, aby nie trzeba było ponownie wpisywać hasła przy każdym otwarciu Thunderbirda.

Krok 5: Znajdź przycisk „Konfiguracja ręczna” i kliknij go. Wybranie tego przycisku ujawni zaawansowane opcje konfiguracji Thunderbirda.

Wypełnij wszystkie pola tekstowe w Thunderbirdu informacjami z ustawień IMAP i SMTP w oknie konfiguracji skrzynki pocztowej ProtonMail Bridge. Wszystkie hasła muszą być ustawione na „Normalne hasło”.

Krok 6: Znajdź przycisk „ponownie przetestuj” u dołu okna tworzenia konta i kliknij go. Testuje ustawienia połączenia dodane do Thunderbirda i ocenia, czy informacje są akceptowalne.

Krok 7: Znajdź przycisk „Konfiguracja zaawansowana” w lewej dolnej części okna tworzenia konta i kliknij go. Wybranie przycisku „Konfiguracja zaawansowana” zmusi Thunderbirda do zaakceptowania unikalnych ustawień konta ProtonMail Bridge.

Krok 8: Gdy pojawi się okno „Konfiguracja zaawansowana”, nie zmieniaj niczego, ponieważ informacje są już wprowadzone. Zamiast tego wybierz przycisk „OK”, aby potwierdzić, że informacje o koncie są poprawne, aby dodać informacje o koncie ProtonMail do Thunderbirda.

Krok 9: Po dodaniu konta ProtonMail do Thunderbirda pojawi się wyskakujące okienko. To okienko wyskakujące mówi „Dodaj wyjątek bezpieczeństwa”. Wybierz przycisk „Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa”.

Należy pamiętać, że nie ma rzeczywistych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Adres w Thunderbird (127.0.0.1) to localhost, czyli komputer, na którym działa zaszyfrowana aplikacja ProtonMail Bridge.

Konieczne będzie dwukrotne potwierdzenie wyjątku bezpieczeństwa. Jeden dla 127.0.0.1i jeden dla 127.0.0.1:1025. Należy pamiętać, że 127.0.0.1:1025 monit o wyjątek bezpieczeństwa może nie zostać wyświetlony, dopóki nie spróbujesz wysłać wiadomości e-mail.

Po potwierdzeniu obu wyjątków bezpieczeństwa wiadomości ProtonMail zostaną załadowane do Thunderbirda. Cieszyć się!

x