Udostępnij teraz w social media:

ProtonMail Bridge umożliwia użytkownikom Linuksa używanie ich konta ProtonMail z tradycyjnymi kontami e-mail. Nawet te, które domyślnie nie obsługują ProtonMail lub jego zaawansowanych funkcji szyfrowania.

Konfiguracja mostka ProtonMail w systemie Linux jest trudna dla nowych użytkowników Linuksa, ale nie jest niemożliwa. Jeśli jesteś fanem ProtonMail i chcesz używać swojego konta w swojej ulubionej aplikacji e-mail na Linuksa, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby go uruchomić!

Uwaga: korzystanie z mostu ProtonMail wymaga płatnego konta. Aby zaktualizować swoje konto, kliknij tutaj.

Instalowanie aplikacji ProtonMail Bridge w systemie Linux

Na oficjalnej stronie ProtonMail jest napisane, że istnieje wersja dla Microsoft Windows, Apple MacOS i Linux. Jednak przycisk Linux jest wyszarzony i nie można go kliknąć. Po najechaniu na niego kursorem wyświetla się komunikat „wyślij e-mail, aby uzyskać szczegółowe informacje” i jest oznaczony jako aplikacja beta.

Chociaż prawdą jest, że twórcy ProtonMail Bridge nie ułatwiają pobierania aplikacji ze swojej strony internetowej, nie ma potrzeby kontaktowania się z ProtonMail, aby uzyskać najnowszą wersję aplikacji Bridge. Dlaczego? Ktoś umieścił program w sklepie z aplikacjami Flatpak i działa całkiem dobrze!

Uwaga: jeśli nie lubisz Flatpak i wolisz inny sposób instalacji i używania aplikacji ProtonMail Bridge w swoim systemie, najlepiej jest skontaktować się z ProtonMail. Zapytaj ich o udział w wersji beta Linuksa! Znajdują się tam informacje kontaktowe strona.

Sprawdź -   Jak korzystać z przypomnień Slack (tworzenie, edycja, usuwanie i wyświetlanie przypomnień)

Aby rozpocząć instalację aplikacji ProtonMail Bridge na komputerze z systemem Linux, zacznij od uruchomienia okna terminala na pulpicie systemu Linux. Naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze.

Po otwarciu okna terminala zainstaluj pakiet „flatpak” w systemie Linux za pomocą menedżera pakietów na komputerze. Lub postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak zainstalować go w różnych dystrybucjach Linuksa.

Po zainstalowaniu pakietu „flatpak” środowisko wykonawcze Flatpak jest gotowe do pracy. Następnym krokiem jest dodanie sklepu z aplikacjami Flathub do komputera z systemem Linux. Aby to zrobić, użyj poniższego polecenia zdalnego dodawania flatpak.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po dodaniu sklepu z aplikacjami Flathub do komputera z systemem Linux użyj poniższego polecenia flatpak install, aby zainstalować program ProtonMail Bridge. Należy pamiętać, że po uruchomieniu tego polecenia środowisko wykonawcze Flatpak zainstaluje również różne zależności i narzędzia, których aplikacja potrzebuje do prawidłowego działania.

flatpak install flathub ch.protonmail.protonmail-bridge

Zakładając, że polecenie instalacji flatpak działa pomyślnie, będziesz mieć najnowszą wersję aplikacji ProtonMail Bridge skonfigurowaną na komputerze z systemem Linux. Teraz otwórz go, wyszukując „ProtonMail Bridge” w menu aplikacji lub uruchamiając następujące polecenie uruchomienia flatpak poniżej w oknie terminala.

flatpak run ch.protonmail.protonmail-bridge

Skonfiguruj most ProtonMail

Rozpocznij proces instalacji ProtonMail Bridge, uruchamiając aplikację (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Gdy program jest otwarty, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku opisanymi poniżej, aby uruchomić go.

Sprawdź -   Jak włączyć Sidecar na nieobsługiwanych komputerach Mac

Krok 1: Pierwszym krokiem w konfiguracji ProtonMail jest zainstalowanie kompatybilnego konta e-mail. Obecnie najlepszą aplikacją e-mail współpracującą z ProtonMail Bridge jest Mozilla Thunderbird. Postępuj zgodnie z tym samouczkiem, aby zainstalować najnowszego Thunderbirda, jeśli jeszcze go nie masz.

Krok 2: Przejdź do ProtonMail Bridge i zaloguj się za pomocą swojego konta i hasła. Następnie znajdź przycisk „Konfiguracja skrzynki pocztowej” i kliknij go. Zapewni Ci prawidłowe konfiguracje dla Thunderbirda.

Krok 3: Uruchom Thunderbirda na swoim komputerze. Po uruchomieniu pojawi się kreator nowego konta. Wpisz swój adres e-mail ProtonMail w polu „Adres e-mail”.

Krok 4: Zlokalizuj pole „Hasło” i skopiuj hasło z okna konfiguracji skrzynki pocztowej ProtonMail Bridge. Pamiętaj, aby zaznaczyć pole obok „Zapamiętaj hasło”, aby nie trzeba było ponownie wpisywać hasła za każdym razem, gdy Thunderbird jest otwierany.

Krok 5: Znajdź przycisk „Konfiguracja ręczna” i kliknij go. Wybranie tego przycisku spowoduje wyświetlenie zaawansowanych opcji konfiguracyjnych Thunderbirda.

Wypełnij wszystkie pola tekstowe w Thunderbirdzie informacjami z ustawień IMAP i SMTP w oknie konfiguracji skrzynki pocztowej ProtonMail Bridge. Wszystkie hasła muszą być ustawione na „Normalne hasło”.

Sprawdź -   Jak używać kontrolerów Xbox One przez Bluetooth w systemie Linux

Krok 6: Znajdź przycisk „Przetestuj ponownie” u dołu okna tworzenia konta i kliknij go. Przetestuje ustawienia połączenia dodane do Thunderbirda i oceni, czy informacje są do przyjęcia.

Krok 7: Znajdź przycisk „Advanced config” w lewej dolnej części okna tworzenia konta i kliknij go. Wybranie przycisku „Advanced config” zmusi Thunderbirda do zaakceptowania unikalnych ustawień konta ProtonMail Bridge.

Krok 8: Kiedy pojawi się okno „Advanced config”, nie zmieniaj niczego, ponieważ Twoje dane są już wprowadzone. Zamiast tego wybierz przycisk „OK”, aby potwierdzić, że informacje o koncie są prawidłowe, aby dodać informacje o koncie ProtonMail do Thunderbirda.

Krok 9: Po dodaniu konta ProtonMail do Thunderbirda pojawi się wyskakujące okienko. W wyskakującym okienku jest napisane „Dodaj wyjątek zabezpieczeń”. Wybierz przycisk „Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa”.

Należy pamiętać, że nie ma rzeczywistych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Adres w Thunderbirdzie (127.0.0.1) to lokalny host, czyli Twój komputer, na którym działa zaszyfrowana aplikacja ProtonMail Bridge.

Będziesz musiał dwukrotnie potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa. Jeden dla 127.0.0.1 i jeden dla 127.0.0.1:1025. Należy pamiętać, że monit o wyjątek zabezpieczeń 127.0.0.1:1025 może nie pojawić się, dopóki nie spróbujesz wysłać wiadomości e-mail.

Po potwierdzeniu obu wyjątków bezpieczeństwa Twoje wiadomości ProtonMail zostaną załadowane do Thunderbirda. Cieszyć się!