Jak skopiować zrzuty ekranu Nintendo Switch na komputer Mac przez USB

Nintendo

Jeśli chcesz skopiować zrzuty ekranu lub filmy z konsoli Nintendo Switch na komputer Mac za pomocą kabla USB, jest to teraz możliwe dzięki Aktualizacja systemu 11.0.0 lub później. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego programu o nazwie Android File Transfer w systemie macOS – oto jak to skonfigurować.

Co będziesz potrzebował

Zanim zaczniesz, upewnij się, że Switch jest zaktualizowany do systemu 11.0.0 lub nowszego. Aktualizacja jest łatwa z poziomu aplikacji Ustawienia Switcha. Po prostu wybierz „System” na pasku bocznym, a następnie wybierz „Aktualizacja systemu”.

POWIĄZANE: Jak zaktualizować swój przełącznik Nintendo

Będziesz także potrzebować kompatybilnego kabla USB-C, który jest w pełni podłączony do przesyłania danych, a nie tylko do ładowania. Zwróć też uwagę, że ta technika nie będzie działać w stacji dokującej Switch. Będziesz musiał podłączyć kabel USB bezpośrednio do portu USB-C na spodzie przełącznika.

Kiedy twój kabel jest gotowy, pobierz i zainstaluj Android File Transfer na komputerze Mac. To bezpłatne narzędzie zostało stworzone przez Google i obsługuje protokół Media Transfer Protocol (MTP) używany przez Switch do przesyłania zdjęć przez USB. Urządzenia z Androidem również używają tego protokołu, ale komputery Mac nie obsługują go, dlatego Google stworzył to narzędzie.

Jak przesyłać zrzuty ekranu i filmy z Nintendo Switch na komputer Mac przez USB

Aby rozpocząć przesyłanie multimediów, podłącz kabel USB-C do dolnej części przełącznika, a następnie podłącz drugi koniec do portu USB w komputerze Mac. Przejdź do menu głównego przełącznika, a następnie stuknij ikonę Ustawienia systemu (koło zębate w kółku).

W menu Switch HOME wybierz opcję

W „Ustawieniach systemu” wybierz „Zarządzanie danymi” na pasku bocznym.

W Ustawieniach systemu przełączania wybierz

Przewiń w dół i wybierz „Zarządzaj zrzutami ekranu i filmami”.

W Switch

Wybierz „Kopiuj do komputera przez połączenie USB”.

W Switch

Switch spróbuje połączyć się z komputerem Mac. Jeśli to się powiedzie, pojawi się wyskakujące okienko „Połączono z komputerem”.

Po nawiązaniu połączenia zobaczysz plik

Na komputerze Mac otwórz Android File Transfer (oprogramowanie, które pobrałeś wcześniej). Zobaczysz listę folderów, które odpowiadają tytułom oprogramowania na przełączniku. W każdym folderze zobaczysz zrzuty ekranu lub pliki wideo z tej gry lub aplikacji.

Wskazówka: zrzuty ekranu zrobione w menu systemu Switch są przechowywane w folderze o nazwie „Inne”.

Lista zrzutów ekranu i filmów z przełącznika posortowanych według folderów, jak widać w aplikacji Android File Transfer na komputerze Mac.

Aby przenieść obrazy lub filmy na komputer Mac, po prostu przeciągnij i upuść je w dowolnym oknie Findera lub na pulpicie. Możesz przeciągać pojedyncze pliki lub foldery lub wybierać ich grupy.

Przeciągnij i upuść pliki zrzutów ekranu Nintendo Switch z Android File Transfer na pulpit komputera Mac.

Gdy tylko przeciągniesz zrzut ekranu lub plik wideo, jest on automatycznie kopiowany na komputer Mac. Kiedy skończysz, zamknij Android File Transfer na komputerze Mac, a następnie dotknij „Rozłącz” na ekranie Switch. Możesz także odłączyć kabel USB.

Jeśli z jakiegoś powodu połączenie USB nie działa, spróbuj użyć innego kabla lub portu na komputerze Mac. A jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz również przesłać zrzuty ekranu na komputer Mac za pomocą karty microSD.

ZWIĄZANE Z: Jak przenieść zrzuty ekranu z konsoli Nintendo Switch na komputer

body #primary .entry-content ul # nextuplist {list-style-type: none; margin-left: 0px; padding-left: 0px;}
body #primary .entry-content ul # nextuplist li a {text-decoration: none; color: # 1d55a9;}