Jak śledzić hashtag na Twitterze

Chociaż wiele osób korzysta z Twittera od dłuższego czasu, a wiele z nich ma zweryfikowane konto na Twitterze, zaskakująca liczba osób w ogóle nie korzystała z usługi lub dopiero zaczyna. Jedną z fajnych rzeczy, które możesz zrobić, jest śledzenie hashtagu. W tym artykule omówiono, czym one są, jak z nich korzystać i jak śledzić hashtag na Twitterze. Ta wiedza znacznie ułatwi poruszanie się po najbardziej dynamicznej sieci społecznościowej na świecie.

O hashtagach i Twitterze

Hashtagi są teraz tak ważną częścią naszego życia, że ​​znajdują drogę do naszych wzorców mowy, a także ekranów. Używane do łączenia się z innymi, z różnych przyczyn i do składania oświadczeń, hashtagi mogą pomóc Ci dotrzeć do obserwujących i podobnie myślących użytkowników mediów społecznościowych.

Hashtagi powstały na IRC w XX wieku, ponieważ użytkownicy aplikacji do czatu IRC szukali sposobu na kategoryzowanie elementów w grupy. Projektant z Doliny Krzemowej, Chris Messina, zaproponował użycie hashtagów w nowej usłudze Twittera, ale został zestrzelony przez twórców, którzy powiedzieli, że to „zbyt nerdy”.

Niezrażony, Chris przedstawił swój pomysł ludziom, a hashtagi zostały najpierw zaadoptowane przez społeczność użytkowników Twittera, a dopiero później zyskały niechętną akceptację ze strony firmy. Niezależnie od historii, hashtagi są teraz charakterystyczną cechą sieci i możesz z nimi wiele zrobić.

Hashtag jest używany przed słowem kluczowym lub frazą, aby ułatwić wyszukiwanie tweeta. Dodanie symbolu „#” przed słowem umożliwi innym użytkownikom wyszukiwanie go i śledzenie lub retweet. Hashtagi są w ten sposób szeroko wykorzystywane przez osoby prywatne i firmy walczące o uwagę w sieci. Możesz użyć hashtagu w dowolnym miejscu tweeta, na przykład na początku, w środku lub na końcu. Symbol zostaje odnotowany na Twitterze i pojawia się w wynikach wyszukiwania, a jeśli masz szczęście, pojawia się nawet w popularnych tematach.

Śledzenie hashtagu na Twitterze

Niestety Twitter nie czyni tego tak prostym jak na przykład LinkedIn, ale nadal można to zrobić.

Istnieją trzy znane sposoby śledzenia hashtagu na Twitterze.

 • Wewnątrz Twittera
 • Korzystanie z Tweetdeck
 • Korzystanie z zewnętrznych aplikacji internetowych

Opcja 1: Śledź hashtagi na Twitterze za pomocą przeglądarki

 • Otwórz „Strona główna” na Twitterze, który zwykle jest stroną domyślną.
 • Przeprowadź wyszukiwanie hashtagów w prawym górnym pasku wyszukiwania (uwzględnij hashtag w wyszukiwanym haśle).
 • Gdy znajdziesz się na stronie powrotu wyszukiwania, dodaj ją do zakładek w przeglądarce.
 • Kliknij zakładkę za każdym razem, gdy chcesz zobaczyć, co się dzieje z tym hashtagiem.
 • Ten proces jest surowym, ale prostym sposobem śledzenia hashtagu, ale działa. Jedyną wadą jest to, że nie jest bardzo dynamiczny. Jeśli śledzisz swoje imię i nazwisko lub firmę, działa to dobrze, ponieważ hashtag niewiele się zmieni. Jeśli śledzisz zmieniające się hashtagi lub popularne tematy, musisz powtórzyć to dla każdego z nich.

  Opcja 2: Śledź hashtagi na Twitterze za pomocą witryny Twittera

  Oprócz zakładek w przeglądarce możesz zapisać hashtag na Twitterze, aby przyspieszyć wyszukiwanie.

 • Przeprowadź wyszukiwanie jednym słowem w prawej górnej części strony głównej. Pamiętaj, aby dołączyć hashtag.
 • Naciśnij Enter, aby otworzyć wyniki wyszukiwania na Twitterze.
 • Kliknij poziomą elipsę (trzy poziome kropki) obok pola wyszukiwania, aby wyświetlić więcej opcji.
 • Kliknij „Zapisz wyszukiwanie”, aby dodać hashtag do listy wyszukiwania.
 • Za każdym razem, gdy chcesz sprawdzić najnowsze posty pod kątem zapisanych hashtagów, wybierz jeden z listy w polu wyszukiwania.
 • Opcja 3: Użyj Tweetdeck, aby śledzić hashtag na Twitterze

  Tweetdeck była niezależną aplikacją, którą później nabył Twitter. Tweetdeck sprawia, że ​​praca z Twitterem jest prostsza i bardziej konfigurowalna, od hashtagów, które obserwujesz, po wyświetlanie kont, które najbardziej Cię interesują. Tweetdeck sprawia, że ​​jest to łatwe i skuteczne. Wszystkie Twoje zainteresowania są dostępne na jednym ekranie w tej witrynie. Oto jak korzystać z aplikacji.

 • Otwórz https://tweetdeck.twitter.com i zaloguj się na swoje konto na Twitterze.
 • W kolumnie „Trendy” zobaczysz listę zawierającą aktualnie popularne wyszukiwania i hashtagi, które możesz przejrzeć.
 • Aby wygenerować spersonalizowaną kolumnę hashtag, kliknij ikonę „+” w lewym pionowym menu.
 • W wyświetlonych opcjach menu wybierz „Szukaj”.
 • W wyświetlonym oknie wyszukiwania wpisz swoje hashtag wyszukiwania i wybierz z listy lub naciśnij „Enter”.
 • Przewiń w prawo do prawej strony interfejsu, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania.
 • Aby przenieść kolumnę w lewo lub w prawo, kliknij ikonę „trzy pionowe linie” w lewej górnej części kolumny wyszukiwania. Przesuń go w lewo lub w prawo do wybranej lokalizacji.
 • Niestety Tweetdeck jest dostępny tylko w przeglądarce internetowej. Możesz dodać witrynę do ekranu głównego jako zakładkę niezależnie od systemu operacyjnego, czy to na komputerze stacjonarnym, tablecie czy smartfonie. Dodaj stronę jako zakładkę lub kartę główną.

  Korzystaj z witryn innych firm, aby śledzić hashtag na Twitterze

  Istnieją setki stron internetowych innych firm, które umożliwiają między innymi śledzenie hashtagów. Niektóre są bezpłatne, podczas gdy inne kosztują. Oto cztery, które warto sprawdzić.

  Wiele innych narzędzi do śledzenia hashtagów i narzędzi Twittera pojawia się i znika, ale te cztery są nadal online i działają w momencie pisania.

  Jeśli chcesz śledzić hashtag na Twitterze, znasz teraz cztery różne sposoby na zrobienie tego. Od osób, które chcą śledzić słowa kluczowe, po firmy, które chcą zarządzać swoją obecnością w mediach społecznościowych, ta lista jest przeznaczona dla wszystkich.

  Śledzenie hashtagów na Twitterze: często zadawane pytania

  Skąd wzięły się hashtagi na Twitterze?

  Każdy zaznajomił się z hashtagami, fragmentami tekstu następującymi po symbolu # w poście w mediach społecznościowych, na przykład #nauka. Koncepcja hashtagu nie została stworzona przez Twittera, ale raczej przez użytkowników Twittera.

  Hashtagi były obsługiwane i przyjmowane przez użytkowników na starych serwerach Internet Relay Chat (IRC), a Twitter przyjął je jako konwencję w 2007 roku. Bez względu na ich pochodzenie, teraz ludzie porządkują swoje myśli na Twitterze i udostępniają tematyczne posty.

  Czy mogę śledzić hashtag z aplikacji?

  Możesz śledzić hashtag w aplikacji Twitter, ale tylko za pomocą opcji Tweetdeck lub zakładki. Niestety, wersja aplikacji Twittera nie daje możliwości zapisania wyszukiwania.

  Jeśli zapiszę wyszukiwanie, czy pojawi się ono na wszystkich platformach?

  Tak, jeśli zapiszesz wyszukiwanie na Twitterze, pojawi się ono po dotknięciu opcji Szukaj w wersji aplikacji.

  Czy korzystanie z witryn innych firm jest bezpieczne?

  To pytanie zależy od tego, których używasz. Czy przeprowadzasz badania przed udzieleniem jakiejkolwiek stronie internetowej dostępu do swoich danych osobowych lub witryn mediów społecznościowych? Ten proces może wiele zmienić.

  Masz inne sposoby na śledzenie hashtagu na Twitterze? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!