Jak sprawdzić, czy Twój iPhone został odnowiony

Udostępnij teraz w social media:

Po zakupie używanego iPhone’a można się zastanawiać nad jego historią. Czy przy pierwszej sprzedaży pozostawiło Apple jako zupełnie nowe urządzenie, czy takie, które zostało wcześniej odnowione? Na szczęście łatwo to sprawdzić. Oto jak.

Znajdź numer modelu swojego iPhone’a

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Informacje.

Po dotknięciu opcji Informacje zostanie wyświetlona lista ważnych informacji o iPhonie, w tym nazwa urządzenia, wersja oprogramowania i numer modelu.

Znajdź numer modelu swojego iPhone'a

Zwróć szczególną uwagę na numer modelu, ponieważ ujawni to pochodzenie iPhone’a.

Jeśli numer modelu zaczyna się na literę M, został zakupiony jako nowy od Apple.
Jeśli numer modelu zaczyna się na literę F, oznacza to, że został odnowiony przez Apple lub przewoźnika.
Jeśli numer modelu zaczyna się na literę P, był sprzedawany jako spersonalizowany iPhone z grawerem.
Jeśli numer modelu zaczyna się od litery N, firma Apple udostępniła go jako urządzenie zastępcze dla uszkodzonego iPhone’a.

  Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a 13 Pro

Jeśli okaże się, że telefon został odnowiony, niekoniecznie jest to powodem do niepokoju. Apple stawia Certyfikowane produkty odnowione poprzez rygorystyczny proces, który sprawia, że ​​są jak nowe. Dokładnie czyszczą każdą jednostkę, w razie potrzeby wymieniają uszkodzone części oraz wymieniają baterię i obudowę zewnętrzną.

Ogólnie rzecz biorąc, odnowione produkty certyfikowane przez firmę Apple wyglądają i działają jak nowe iPhone’y, ale ze względów prawnych Apple nie może sprzedawać ich jako nowych. Apple zazwyczaj oferuje te odnowione produkty ze sporym rabatem, więc mogą być bardzo dobre.

Operatorzy tacy jak AT&T i Verizon również odnawiają iPhone’y i sprzedają je ze zniżką. W przeciwieństwie do Apple mogą nie wymieniać baterii ani udzielać nowej rocznej gwarancji na telefon. (Możesz sprawdzić stan gwarancji na swoim iPhonie, odwiedzając stronę Witryna gwarancyjna Apple i wpisując numer seryjny urządzenia.)

  Jak zainstalować edytor przecen VNote w systemie Linux

Odnowione urządzenia innych firm

Jeśli Twój telefon został wcześniej odnowiony przez niezależną operację naprawy, która nie jest autoryzowana przez Apple, numer modelu niekoniecznie musi to odzwierciedlać. Niewielu dostawców zewnętrznych ma tak rygorystyczne standardy renowacji, jak Apple, więc najlepiej jest unikać odnowionych urządzeń innych firm, jeśli to możliwe.

Chociaż znajomość pochodzenia iPhone’a opartego na Apple nie będzie miała większego znaczenia w jego działaniu – zależy to bardziej od tego, jak traktowali go poprzedni właściciele – zawsze dobrze jest być lepiej poinformowanym, a ta szybka wskazówka spełnia swoje zadanie.

x