Jak sprawdzić, czy Twoje dane z Facebooka wyciekły do ​​Cambridge Analytica

Wyciek danych z Cambridge Analytica przekształcił się w coś wielkiego. Facebook jest pod poważnym ostrzałem, a użytkownicy myślą o całkowitym usunięciu Facebooka. Znane nazwiska, które już usunęły Facebooka, to SpaceX, Tesla, Steve Wozniak i Cher. 8,7 miliona kont zostało przejętych w wyniku tego wycieku i jeśli zastanawiasz się, czy Twoje dane z Facebooka wyciekły do ​​Cambridge Analytica, istnieje dość prosty sposób, aby się tego dowiedzieć.

Facebook ci powie

Według Mashable, Facebook sam poinformuje Cię, czy Twoje dane zostały skradzione przez Cambridge Analytica. Zobaczysz powiadomienie u góry swojego kanału informacyjnego, informujące, że Twoje dane mogły zostać naruszone (obraz za pośrednictwem Mashable).

Sprawdź sam

Nadal możesz sam sprawdzić. Odwiedzić ten link i powie Ci, czy Twoje informacje zostały naruszone.

Wygląda na to, że wyciek jest przypisywany aplikacji o nazwie „This Is Your Digital Life”. Jeśli Ty lub którykolwiek z Twoich znajomych kiedykolwiek logowałeś się do tej aplikacji, oznacza to, że Twoje informacje zostały naruszone.

Nawet jeśli Twoje dane zostały naruszone, Facebook nie powie Ci, który z Twoich znajomych zalogował się do aplikacji. Zakładamy, że aplikacja nie jest już dostępna, ponieważ rozszerzona wyszukiwarka Google mogłaby znaleźć tylko aplikację o podobnej nazwie przez AT&T i na pewno nie byłaby taka sama.

Co się stało?

Spekulujemy tutaj, ale sądząc po nazwie aplikacji, jest to albo głupia gra, o której większość użytkowników może próbować myśleć, że nie może być w niej nic złego, jak te wszystkie quizy na Facebooku, albo jest to aplikacja, która profiluje twoją aktywność społeczną dla Was. Tak czy inaczej, oszałamiające jest to, że sama jedna aplikacja była przyczyną 8,7 miliona wycieków kont. Trudno w to uwierzyć. Ze wszystkich fałszywych profili i złośliwych aplikacji krążących wokół tylko jeden był źródłem tego wycieku.

Według Użytkownik Reddit Freedia, This Is My Digital Life to / była aplikacja do quizu osobowości. To było coś w rodzaju: jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem, ale wykorzystał dane z twojego konta na Facebooku, aby dać ci wszelkie wyniki. Aby być uczciwym, quizy, które próbują określić, czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, lub jakim jesteś typem lodów, są generalnie nieszkodliwe, ponieważ nie patrzą na Twoje dane na Facebooku. Muszą kliknąć obrazy lub wybrać opcję z zestawu opcji. Domyślamy się, że This Is My Digital Life zadawało bardziej inwazyjne pytania lub po prostu proszono o pełny dostęp do konta na Facebooku.

Facebook powinien coś z tym zrobić, ale nie wiemy, czy to zrobi. W międzyczasie, jeśli nadal korzystasz z Facebooka i aplikacji na Facebooku, bądź zmęczony tym, o jakie informacje prosi aplikacja. Nie instaluj też tej aplikacji Facebook VPN. To pułapka.

x