Jak sprawdzić, czy wystąpił błąd dotyczący zdjęć na Facebooku

Jeśli za dziesięć lat Facebook będzie nadal istniał, możliwe, że firma nada 2018 r., Pisząc własną historię. To nie był dobry rok dla Facebooka w jakimkolwiek znaczeniu tego słowa, a to nawet nie dlatego, że zyski nieco spadły. Reputacja Facebooka spotkała się z kilkoma uderzeniami po tym, jak jego słabe praktyki w zakresie prywatności użytkowników wyszły na jaw kilka razy. To skłoniło wielu użytkowników do usunięcia Facebooka. Mimo to firma nadal uważała za stosowne uruchomić portal do czatu wideo. Wydaje się, że sytuacja się pogarsza z powodu ostatniego błędu zdjęć na Facebooku, który narażał zdjęcia użytkowników na działanie aplikacji.

Sprawdź błąd zdjęć na Facebooku

Facebook musiał niedawno ujawnić (czytaj: przyznaj się, zanim ktoś im powie), że błąd spowodował, że zdjęcia stały się widoczne dla aplikacji innych firm. Te zdjęcia to zdjęcia, do których normalnie te aplikacje nie miały dostępu. W szczególności zdjęcia, które udostępniłeś w swojej historii na Facebooku, zostały ujawnione. Historie na Facebooku wygasają po 24 godzinach i przez ten błąd aplikacje, które miały do ​​nich dostęp, były w stanie zachować zdjęcia z tego okresu. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje zdjęcia zostały naświetlone, możesz Sprawdź tutaj.

Jeśli twoje zdjęcia rzeczywiście zostały ujawnione, strona powie ci, co robić, strona nie jest zbyt zachęcająca dla użytkowników, którzy nie byli narażeni na błąd. Strona mówi, że to „Instruowanie programistów, aby usunęli zdjęcia”, co jest miłe, ale co powiedzieć, że programiści faktycznie je usuną lub nie wykonają żadnej kopii zapasowej przed ich usunięciem?

Błąd ma zaledwie dwa tygodnie, ale mimo to jest niepokojące. Historie na Facebooku nie są popularną funkcją, ale to nie znaczy, że ludzie jej nie używają. Fakt, że nie jest zbyt popularny, jest jedynym powodem, dla którego liczba dotkniętych nią użytkowników jest stosunkowo niewielka.

Podobnie jak w przypadku każdego naruszenia bezpieczeństwa związanego z Facebookiem, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, które aplikacje mają dostęp do Twojego konta na Facebooku i do jakich informacji mają dostęp. Rok prawie się skończył, więc jeśli nic więcej, dodaj to do czyszczenia mediów społecznościowych na koniec roku i usuń wszystkie aplikacje, których nie używasz lub aplikacje, które wydają się potrzebować więcej informacji niż to konieczne.

Nasz identyfikator Facebook stał się domyślną opcją logowania dla wielu aplikacji i usług. To było dobre, dopóki Facebook nie zaczął go wykorzystywać. Być może nadszedł czas, aby wrócić do rejestracji w usługach i tworzenia rzeczywistych kont dla aplikacji zamiast klikania opcji „Zarejestruj się za pomocą Facebooka”.