Jak sprawdzić, ile pieniędzy zostało wysłanych na adres Bitcoin

Udostępnij teraz w social media:

Twoja tożsamość może być prywatna, gdy używasz Bitcoin, ale transakcje na koncie nie. Jeśli znasz czyjś adres Bitcoin – ten sam numer, którego używałbyś do wysyłania pieniędzy – możesz sprawdzić historię transakcji i bieżące saldo konta.

Jest to szczególnie interesujące w przypadku oszustów. Na przykład w masowy hack na Twitterze 15 lipca 2020 r, wiele organizacji informacyjnych i osób prywatnych zgłosiło, ile pieniędzy zostało wysłanych na adres Bitcoin oszusta. Oto, jak odkryli tę liczbę – i jak możesz zrobić to samo dla dowolnego adresu Bitcoin.

Aby znaleźć te informacje, musisz zbadać łańcuch bloków Bitcoin. Jest to publiczny, współdzielony zapis wszystkich zachodzących transakcji Bitcoin. Najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do tych informacji jest skorzystanie z witryny internetowej, która udostępnia te informacje. Lubimy Blockchain.com Blockchain Explorer dla tego.

  Jak utworzyć kwestionariusz w Microsoft Forms

Po prostu odwiedź witrynę, w polu wyszukiwania wklej adres Bitcoin, o którym chcesz uzyskać informacje, i naciśnij Enter. Możesz wybrać, którą walutę chcesz

Na przykład osoby atakujące na Twitterze wykorzystały następujący adres: bc1qxy2kgdygjrsqtzq2n0yrf2493p83kkfjhx0wlh

Zobaczysz listę transakcji powiązanych z tym adresem.

Wieczorem 15 lipca na konto wpłynęło łącznie 12,86 Bitcoinów i wysłano 7,16 Bitcoin na inne adresy.

Sprawdzanie, ile BTC otrzymało konto Bitcoin.

Aby zobaczyć kwotę w dolarach amerykańskich, kliknij „USD” w prawym górnym rogu ekranu. (Możesz wybrać inną walutę z menu rozwijanego po prawej stronie pola wyszukiwania).

Widzimy, że konto otrzymało Bitcoin o wartości ponad 118 000 $,

Dowiedz się, ile Bitcoinów otrzymał adres Bitcoin w USD.

Narzędzia takie jak to mogą również wyświetlać inne szczegóły z łańcucha bloków Bitcoin, w tym aktualną wartość konta Bitcoin i informacje o transakcjach. Informacje są dostępne i nie musisz samodzielnie pobierać całego łańcucha bloków Bitcoin, aby je znaleźć.

  Jak dodać opcje menu kontekstowego „Przenieś do” i „Kopiuj do” w systemie Windows 10

x