Ile pieniędzy oszczędzasz dzięki Apple One?

jabłko ogłosił na Subskrypcja „Apple One” łączenie płatnych usług, takich jak pamięć masowa iCloud, Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, Apple News + i Apple Fitness + w jedną płatność. Do wyboru są trzy poziomy planów. Ale czy Apple One jest tego wart?

Plany indywidualne, rodzinne i Premier

Istnieją trzy poziomy planu Apple One. Każdy poziom obejmuje wszystko z najniższego poziomu i nie tylko. Zaczynają się od 14,95 USD miesięcznie za indywidualny plan i dochodzą do 29,95 USD miesięcznie. Będzie oferowany z bezpłatną 30-dniową wersją próbną każdej usługi, której jeszcze nie masz.

Jeśli nie znasz wszystkich tych usług, oto krótkie podsumowanie:

Apple Music: usługa muzyczna oferująca dostęp do biblioteki milionów utworów do przesyłania strumieniowego na żądanie – jak Spotify.
Apple TV +: usługa przesyłania strumieniowego wideo, która oferuje strumieniowe przesyłanie oryginalnych programów telewizyjnych i filmów.
Apple Arcade: usługa gier oferująca bibliotekę gier na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV. Wszystkie gry są bezpłatne (z subskrypcją) i nie mają możliwości zakupów w aplikacji.
Pamięć masowa iCloud: pamięć masowa Apple w chmurze, w której można przechowywać pliki, zdjęcia, kopie zapasowe urządzeń i nie tylko.
Apple News +: dostęp do niektórych magazynów i niewielkiej liczby płatnych gazet w aplikacji Apple News.
Apple Fitness +: Nowa usługa fitness który zapewnia dostęp do spersonalizowanych treningów, które współpracują z Twoim zegarkiem Apple Watch.

Pokazujemy tutaj ceny dla USA, ale hej prawdopodobnie będą podobne w innych krajach.

Plan indywidualny: 14,95 USD miesięcznie

Plan Indywidualny kosztuje 14,95 $ miesięcznie. Obejmuje następujące usługi dla jednej osoby:

Apple Music (9,99 USD osobno)
Apple TV + (4,99 USD osobno)
Apple Arcade (4,99 USD osobno)
Magazyn iCloud – 50 GB (0,99 USD osobno)

W sumie te usługi kosztowałyby oddzielnie 20,96 USD. Plan oferuje oszczędności w wysokości 6,01 USD miesięcznie. Jeśli chcesz mieć wszystkie te usługi, to duże oszczędności.

Nadal jest to niewielka zniżka, jeśli nie chcesz ani Apple TV +, ani Apple Arcade – zaoszczędzisz 1,02 USD za osobną subskrypcję pozostałych trzech usług.

Jeśli chcesz tylko Apple Music i trochę miejsca na iCloud, to nie jest świetna okazja. Apple Music i 200 GB miejsca na iCloud (2,99 USD) kosztowałoby tylko 12,98 USD.

I oczywiście, jeśli nie chcesz Apple Music i wolisz Spotify lub inne rozwiązanie muzyczne, to wcale nie jest dobra okazja.

Abonament rodzinny: 19,95 USD miesięcznie

Abonament rodzinny kosztuje 19,95 USD miesięcznie. Obejmuje następujące usługi dla maksymalnie sześciu członków rodziny za pośrednictwem Chmury rodzinnej:

Apple Music (14,95 USD osobno)
Apple TV + (4,99 USD osobno)
Apple Arcade (4,99 USD osobno)
iCloud Storage – 200 GB (2,99 USD osobno)

W sumie te usługi kosztowałyby oddzielnie 27,92 USD. Plan oferuje oszczędności w wysokości 7,97 USD miesięcznie. Jeśli chcesz, aby wszystkie te usługi były dostępne dla wielu osób, po raz kolejny to spora oszczędność.

Jeśli jednak nie zależy Ci na Apple TV + i Apple Arcade, taniej jest kupić osobno Apple Music i iCloud Storage. A jeśli nie chcesz Apple Music, ten plan też nie jest dobry.

Plan Premier: 29,95 USD miesięcznie

Plan Premier kosztuje 29,95 USD miesięcznie. Podobnie jak w przypadku planu rodzinnego, jego usługi można udostępniać maksymalnie sześciu członkom rodziny:

Apple Music (14,95 USD osobno)
Apple TV + (4,99 USD osobno)
Apple Arcade (4,99 USD osobno)
Pamięć masowa iCloud – 2 TB (9,99 USD osobno)
Apple News + (9,99 USD osobno)
Apple Fitness + (9,99 USD osobno)

W sumie te usługi kosztowałyby oddzielnie 54,90 USD. To oszczędność 24,95 USD miesięcznie. To świetna okazja, jeśli chcesz mieć wszystkie połączone usługi subskrypcyjne.

Ale bądźmy szczerzy: czy chcesz je wszystkie? W szczególności Apple News + nie jest zbyt popularny. A może nie planujesz korzystać z aplikacji Workout firmy Apple. Jeśli nie potrzebujesz również ogromnych 2 TB pamięci w chmurze dla swojej rodziny, nie oszczędzasz już pieniędzy. Pamiętaj, aby zastanowić się, z których usług faktycznie będziesz korzystać i które są dla Ciebie cenne.

x