Jak usunąć zdjęcie profilowe z konta Microsoft

Windows 10 nalega na połączenie konta Microsoft z komputerem. Nakłania Cię do robienia tego często i blokuje korzystanie z niektórych funkcji, jeśli tego nie robisz. Kiedy w końcu wpadniesz w nalegania systemu Windows 10, masz możliwość dodania obrazu do swojego konta. Ten obraz wita Cię na ekranie blokady i pojawia się w menu Start. Pojawia się także wszędzie tam, gdzie używasz swojego konta Microsoft. Obraz jest dodawany za pośrednictwem aplikacji Ustawienia, ale nie ma sposobu, aby go usunąć. To nie znaczy, że nie można go usunąć; po prostu nie można tego zrobić w aplikacji Ustawienia. Aby usunąć zdjęcie profilowe z konta Microsoft, potrzebujesz przeglądarki.

Odwiedź witrynę Microsoft i zaloguj się na swoje konto. W prawym górnym rogu kliknij zdjęcie swojego konta użytkownika i z menu rozwijanego wybierz opcję „Wyświetl konto”.

Na stronie swojego konta kliknij swoje zdjęcie profilowe, aby je edytować.

U dołu strony edycji zdjęcia profilowego zobaczysz przycisk „Usuń”. Kliknij go, a zdjęcie zostanie usunięte z Twojego konta. Spowoduje to zastąpienie lub usunięcie zdjęcia ze wszystkich podłączonych urządzeń. Jeśli nie masz kopii zapasowej danego zdjęcia, nie ma możliwości jej odzyskania. Możliwe, że jego pamięć podręczna istnieje gdzieś na komputerze z systemem Windows 10, ale spekulujemy.

Za każdym razem, gdy prześlesz nowe zdjęcie, zostanie ono zsynchronizowane za pośrednictwem Twojego konta Microsoft (jeśli jesteś zalogowany) i pojawi się na wszystkich Twoich urządzeniach.

Ściśle mówiąc, nie jest to wielka sprawa, jeśli korzystałeś z własnego konta na swoim osobistym komputerze. Jeśli jednak korzystasz z konta firmowego na urządzeniu dostarczonym przez firmę, możesz chcieć usunąć zdjęcie profilowe przed zwróceniem urządzenia.

Warto również zauważyć, że po przesłaniu zdjęcia na konto Microsoft z aplikacji Ustawienia w systemie Windows 10 nie są dostępne żadne opcje przycinania. Wersja internetowa pozwala wybrać, jaką część zdjęcia chcesz uwzględnić, a resztę wyciąć.