Jak sprawdzić, które procesy uniemożliwiają uśpienie komputera Mac

Próba automatycznego uśpienia komputera Mac po pewnym czasie może być frustrująca. Proces ten może przerwać kilka rzeczy, w tym aktywność sieciowa i uparte aplikacje. Na szczęście możesz skorzystać z przydatnej karty w Monitorze aktywności, aby szybko zdiagnozować, co może przeszkadzać Twojemu Macowi w spaniu. Oto jak.

Najpierw otwórzmy „Monitor aktywności”. Możesz zlokalizować aplikację w folderze Aplikacje> Narzędzia lub użyć „Spotlight”. Kliknij ikonę „lupy” na pasku menu lub naciśnij klawisze Command + Spacja. Gdy pojawi się pasek wyszukiwania, wpisz „monitor aktywności” i naciśnij „Powrót”.

Po otwarciu Monitora aktywności kliknij kartę „Energia”.

W Monitorze aktywności na komputerze Mac kliknij plik

W zakładce „Energia” zobaczysz listę aktywnych procesów (aplikacje i funkcje systemowe w tle) wraz z informacją o ich wpływie na energię. Poszukaj nagłówka kolumny „Preventing Sleep” i kliknij go.

Spójrz na

Jeśli zobaczysz „Tak” w kolumnie „Zapobieganie uśpieniu”, oznacza to, że Twój Mac nie przełączy się automatycznie w tryb uśpienia, gdy ten proces jest nadal aktywny. Jeśli rozpoznajesz proces, możesz zaczekać na zakończenie aktywnego zadania lub spróbować „zamknąć” aplikację. Jeśli jest to proces, który nie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami lub nie chce się zamknąć, możesz zmusić go do zakończenia.

Aby wymusić zamknięcie procesu w Monitorze aktywności (na dowolnej karcie), wybierz proces z listy i kliknij przycisk „Zatrzymaj”, który wygląda jak mały ośmiokąt z „X” w środku.

W Monitorze aktywności na komputerze Mac wybierz proces i kliknij plik

Gdy Monitor aktywności poprosi o potwierdzenie, kliknij „Wymuś koniec”. Następnie, jeśli ten proces był jedyną rzeczą, która wstrzymywała tryb uśpienia komputera Mac przed włączeniem się, komputer Mac powinien iść spać, gdy następnym razem się tego spodziewasz.

Jeśli Twój Mac nadal nie śpi

Jeśli nie znalazłeś aplikacji zapobiegającej zasypianiu na liście Monitora aktywności, możesz dokładniej zgłębić problem za pomocą narzędzia wiersza poleceń o nazwie pmset. Jednak to narzędzie wymaga znacznie głębszego doświadczenia w rozwiązywaniu problemów z komputerem Mac, aby znaleźć przyczynę problemu ze snem.

Cokolwiek się stanie, nie siedź całą noc, próbując to rozgryźć – pamiętaj, aby samemu się przespać. Jeśli masz problemy, spróbuj szklanki ciepłego mleka. Powodzenia!

x