Jak sprawić, by ikony pulpitu systemu Windows były bardzo duże lub bardzo małe

System Windows pozwala wybrać duże, średnie lub małe ikony na pulpicie. Ale czy wiesz, że dostępnych jest wiele innych opcji rozmiaru? Możesz dostosować rozmiar ikon na pulpicie za pomocą szybkiego skrótu, który obejmuje kółko myszy.

Standardowe rozmiary ikon na pulpicie są dostępne w menu kontekstowym pulpitu – kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy, wskaż widok i wybierz „Duże ikony”, „Średnie ikony” lub „Małe ikony”.

Aby uzyskać dodatkowe opcje rozmiaru, umieść kursor myszy na pulpicie, przytrzymaj klawisz Ctrl na klawiaturze i przewiń kółkiem myszy w górę lub w dół. Przestań przewijać i zwolnij klawisz Ctrl, gdy znajdziesz preferowany rozmiar.

Ten skrót umożliwia wybór szerszego zakresu rozmiarów ikon na pulpicie niż typowe menu kontekstowe na pulpicie – policzyliśmy zakres 28 rozmiarów, od bardzo małych do zaskakująco dużych. Skrót z kółkiem myszy zapewnia dodatkową kontrolę nad zmianą rozmiaru ikon, zmniejszaniem lub powiększaniem ich znacznie bardziej niż w innym przypadku.

Dodatkowe małe ikony na pulpicie w systemie Windows 10

Ta sztuczka działa również w Eksploratorze plików lub Eksploratorze Windows. Możesz szybko zmienić rozmiar ikon plików i folderów, przytrzymując Ctrl i obracając kółko przewijania myszy.

x