Jak sprawić, by pasek zadań systemu Windows 10 był przezroczysty

Udostępnij teraz w social media:

Użytkownicy systemu Windows od zawsze modyfikowali i poprawiali interfejs systemu operacyjnego. Microsoft zawsze był bardzo elastyczny, jeśli chodzi o umożliwienie użytkownikom robienia tego, co im się podoba w systemie operacyjnym. Deweloperzy również podejmują wyzwanie i zapewniają, że jeśli chcesz, aby Twój kursor wyglądał jak malutki dinozaur, powinno to być możliwe. Pod pewnymi względami system Windows 10 był nieco restrykcyjny w zakresie opcji dostosowywania. Przezroczysty pasek zadań to mała aplikacja, która sprawia, że ​​pasek zadań jest półprzezroczysty. Aplikacja jest bardzo prosta, ale działa doskonale.

Tak będzie wyglądał pasek zadań z uruchomioną aplikacją w porównaniu do zwykłego paska zadań z włączoną przezroczystością.

  Jak usunąć plik lub folder używany w systemie Windows 10

półprzezroczysty-tb

Pobierz i uruchom aplikację. Nie ma interfejsu, ale pasek zadań staje się półprzezroczysty od razu po uruchomieniu aplikacji. Pasek zadań będzie nadal działał normalnie.

translucent-taskbar-desktop

Wygląda na to, że pasek zadań jest teraz naprawdę przezroczysty, ale dodano do niego rozmycie gaussowskie. Jeśli przeciągniesz okno za nie, zobaczysz, że pasek zadań nie jest w 100% przezroczysty i jest w rzeczywistości przezroczysty.

Ponieważ aplikacja nie ma żadnego interfejsu, możesz się zastanawiać, jak ją wyłączyć. Odpowiedź jest za pośrednictwem Menedżera zadań. Otwórz Menedżera zadań i wyszukaj „TanslucentTB.exe (32-bitowy)”, zaznacz go i kliknij „Zakończ zadanie”.

translucent-taskbar-quit

Po zatrzymaniu aplikacji po prostu naciśnij klawisz Windows na klawiaturze lub kliknij przycisk Start, aby otworzyć menu Start, a kolor powróci na pasek zadań.

  Jak usunąć Bloatware z Windows 10 za pomocą skryptu PowerShell

Aplikacja jest dość lekka, a efekt estetyczny całkiem niezły. Być może trzeba będzie zmienić tapetę pulpitu, aby wyglądała dobrze. Nie wszystkie tapety wyglądają świetnie z przezroczystym paskiem zadań, ale to naprawdę drobne poprawki, które musisz zrobić.

Istnieje edycja rejestru, którą możesz wprowadzić, aby pasek zadań był nieco bardziej przejrzysty, ale nadal nie jest tak zbliżony do tego, co robi Translucent Taskbar. Ta aplikacja została stworzona przez Ethanhs. Możesz sprawdzić repozytorium Github dewelopera tutaj. Link na końcu automatycznie rozpocznie pobieranie.

Pobierz przezroczysty pasek zadań

x