Oto jak działają zrzuty ekranu w systemie Android

Android 11 wprowadził szereg zmian, ale jedną, która może Cię zaskoczyć, jest sposób działania zrzutów ekranu. Funkcjonalność jest w większości taka sama, jak w starszych wersjach systemu operacyjnego (OS), ale Google trochę przeniósł. Oto, jak działają zrzuty ekranu na Androidzie.

Jak zrobić zrzut ekranu na Androida

Robienie zrzutu ekranu na Androidzie 11 i nowszym działa głównie w taki sam sposób, jak każda starsza wersja systemu operacyjnego, ale jedna opcja została przeniesiona. Oprócz jednoczesnego przytrzymania fizycznych przycisków zasilania i zmniejszania głośności, skrót do zrzutu ekranu na ekranie, który pojawiał się w menu zasilania, został przeniesiony do menu „Przegląd” (inaczej „Ostatnie aplikacje”).

Aby uzyskać dostęp do skrótu, przesuń palcem w górę od dołu ekranu i wstrzymaj, aby otworzyć menu Przegląd.

Kliknij przycisk „Zrzut ekranu” w lewym dolnym rogu.

zrzut ekranu Androida 11 w menu przeglądu

Spowoduje to natychmiastowe wykonanie zrzutu ekranu i wyświetlenie jego miniatury podglądu z opcjami „Udostępnij” i „Edytuj” obraz.

menu zrzutów ekranu Androida 11

Gdzie są zrzuty ekranu na Androidzie?

Kiedy robisz zrzut ekranu w systemie Android 11 lub nowszym, jest on wyświetlany jako miniatura w lewym dolnym rogu wraz z opcjami „Udostępnij” i „Edytuj” obraz. Po kilku sekundach miniatura znika.

Android 11 bohater zrzutów ekranu

Oto, gdzie ludzie mogą się trochę zdezorientować. Zrzuty ekranu nie pojawiają się już w obszarze powiadomień. Oznacza to, że jeśli nie podejmiesz działań na wyskakującym okienku miniatury, zanim zniknie, będziesz musiał znaleźć zrzut ekranu w swojej galerii zdjęć lub menedżerze plików.

Zrzuty ekranu są zwykle zapisywane w folderze „Screenshots” na urządzeniu. Na przykład, aby znaleźć swoje obrazy w Zdjęcia Google app, przejdź do karty „Biblioteka”.

karta biblioteki zdjęć google

W sekcji „Zdjęcia na urządzeniu” zobaczysz folder „Zrzuty ekranu”.

folder ze zrzutami ekranu zdjęć google

Bez względu na to, jakiej galerii zdjęć lub aplikacji do zarządzania plikami używasz, poszukaj „Zrzutów ekranu” w głównej sekcji urządzenia.

Kilka rzeczy zostało zamienionych i poprawionych, ale zrzuty ekranu na Androidzie 11 i nowszych działają w zasadzie tak samo, jak w poprzednich wersjach systemu operacyjnego. Na początku zmiany mogą być trochę wstrząsające, ale w mgnieniu oka powinny stać się drugą naturą.

x