Jak sprzedawać rzeczy na Amazon

Amazon to amerykański sprzedawca internetowy, który oferuje szeroką gamę produktów na sprzedaż, w tym książki, ubrania, meble, elektronikę i prawie wszystko, co możesz wymyślić. Jeśli rozejrzysz się i odkryjesz od dwóch do trzech pudełek paczek Amazon, wiesz, jak bardzo lubisz tam robić zakupy i jakie masz zaufanie do Amazon. Większość konsumentów korzysta z Amazon przy wszystkich swoich zakupach i ma pełne zaufanie do firmy. Czy jednak planujesz rozpocząć działalność na Amazon, ale nie masz pewności, jak sprzedawać rzeczy na Amazon jako indywidualny sprzedawca Amazon? Oto kilka strategii poniżej. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co mogę sprzedawać na Amazon jako nowy sprzedawca za pośrednictwem konta sprzedawcy Amazon i jak sprzedawać w Amazon Warehouse.

Jak sprzedawać rzeczy na Amazon

W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jak sprzedawać rzeczy na Amazon jako indywidualny sprzedawca. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie są wymagania, aby zostać sprzedawcą na Amazon?

Przede wszystkim upewnij się, że przed rozpoczęciem sprzedaży swoich towarów masz przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak aktywny adres e-mail, aktywny numer telefonu komórkowego, dane karty Pan, numer GST i aktywne konto bankowe. Pomoże ci to skonfigurować konto sprzedawcy Amazon i pomoże ci zostać indywidualnym sprzedawcą Amazon.

Co to jest centralne konto sprzedawcy?

Jest to platforma internetowa firmy Amazon, na której każdy może zostać sprzedawcą detalicznym, sprzedając produkty.

Jaka jest opłata za sprzedaż dla Amazon?

Teraz, po skonfigurowaniu konta sprzedawcy Amazon, musisz zrozumieć opłaty za sprzedaż na Amazon.

Amazon pobiera opłatę za polecenie sprzedaży, która jest zasadniczo z góry ustaloną umową o kosztach między klientem a sprzedawcą, wraz z wszelkimi dodatkowymi premiami lub nagrodami. Wysokość opłaty zależy od towaru. Sprzedaż wiąże się ze sporymi kosztami, takimi jak:

 • Opłata za polecenie: w zależności od towaru Amazon pobiera opłatę za polecenie, z których większość wynosi od 8% do 15%.

 • Opłata końcowa: za każdym razem, gdy towary są sprzedawane, opłata końcowa jest zasadniczo naliczana w zależności od przedziału cenowego produktu.

 • Opłata za wysyłkę: Koszt poniesiony przez sprzedającego w celu dostarczenia paczki do kupującego jest nazywany opłatą za wysyłkę. Koszty wysyłki zależą również od odległości.

 • Opłata FBA: Amazon pobiera koszt jednostkowy za etykietowanie, pakowanie i wysyłkę produktów do klientów. Nazywa się to opłatą FBA lub opłatą za odbiór i pakowanie.

Jak założyć konto sprzedawcy Amazon?

Zobaczmy, jak utworzyć konto Amazon Seller:

1. Odwiedź sprzedawcę Amazon stronie internetowej w Twojej przeglądarce.

2. Kliknij Rozpocznij sprzedaż.

3A. Jeśli masz już zwykłe konto Amazon, wprowadź hasło i kliknij Zaloguj się, aby utworzyć z nim konto sprzedawcy.

3B. Jeśli chcesz utworzyć nowe konto Amazon dla konta sprzedawcy, kliknij Przełącz konta > Dodaj konto. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby utworzyć normalne konto Amazon.

4. Następnie wprowadź nazwę swojej firmy/firmy i zaznacz pole wyboru Umowa Sprzedawcy. Następnie kliknij Kontynuuj.

5. Następnie uzupełnij dane krok po kroku w sekcjach Weryfikacja telefonu, Informacje o sprzedawcy i Dane podatkowe.

6. Następnie w sekcji Pulpit wypełnij szczegóły dotyczące kolejnych sekcji.

 • Produkty do sprzedania
 • Szczegóły opłaty za wysyłkę
 • Dane konta bankowego
 • Wprowadź dane podatkowe
 • Domyślny kod podatku od produktu
 • Podpis

7. Po wypełnieniu wszystkich danych kliknij Uruchom swoją firmę, aby pomyślnie wejść na swoje konto Sprzedawcy i rozpocząć sprzedaż.

Oto jak utworzyć konto sprzedawcy Amazon.

Jak uruchomić swój biznes na Amazon?

Możesz wykonać powyższe kroki, aby rozpocząć działalność na Amazon jako indywidualny sprzedawca.

Co to jest wystawianie produktów?

Po zarejestrowaniu się jako indywidualny sprzedawca Amazon, aby Twoje produkty były widoczne, musisz najpierw wymienić je w Centrum sprzedawców, a następnie podać szczegóły produktu, takie jak kategoria produktu, cechy, nazwa marki i, co najważniejsze, cena produktu. Ponieważ każdy element jest istotny i pomaga w zwiększaniu świadomości klientów na temat towaru. Możesz także później zmodyfikować szczegóły produktu w sekcji zarządzania zapasami.

Jak dostarczać produkty?

Teraz upewnienie się, że klienci otrzymują zamówienia na czas, jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby być przygotowanym do przyjmowania zamówień i rozpoczęcia działalności pełną parą. Obejmuje to śledzenie zapasów, pakowanie produktów do wysyłki i dostawy, wysyłkę i przechowywanie w celu ułatwienia. Na Amazon dostępne są trzy alternatywne opcje dostawy.

 • Łatwa wysyłka: agent logistyczny odbierze przedmiot z lokalizacji sprzedającego i dostarczy go do lokalizacji kupującego w ramach kompleksowej usługi dostawy Easy Ship.

 • Wysyłka FBA: W przypadku korzystania z FBA paczki są przechowywane w centrum realizacji, odbierane przez Amazon, a następnie dostarczane do klientów.

 • Samodzielna wysyłka: Teraz, gdy jesteś sprzedawcą, możesz wybrać przechowywanie, pakowanie i dostarczanie paczek za pośrednictwem zewnętrznej firmy kurierskiej lub nawet prywatnego przewoźnika.

Gdzie można zobaczyć podsumowanie płatności po sprzedaży?

Otrzymanie pierwszych pieniędzy za transakcję może Cię bardzo podniecić, biorąc pod uwagę, że właśnie dokonałeś pierwszej sprzedaży na Amazon. Ze względu na fakt, że płatności są realizowane przez zautomatyzowaną izbę rozliczeniową, której rozpatrzenie zajmuje zwykle od 5 do 7 dni roboczych, możesz teraz zobaczyć podsumowanie płatności na koncie Seller Central. Teraz, gdy pomyślnie rozpocząłeś sprzedaż i otrzymałeś płatność, zawsze uważaj, aby się nie zrelaksować i nie oczekiwać, że sprzedaż sama wzrośnie. Musisz być czujny, aby zobaczyć, czy w razie potrzeby wdrażane są wdrożenia i jakie wszystkie niezbędne strategie są wymagane, aby osiągnąć wysokie standardy rynkowe.

Czy wskaźniki wydajności są ważne dla sprzedawcy Amazon?

TAk. Bycie sprzedawcą Amazon wymaga skrupulatności i dbałości o wskaźniki wydajności. Dobrze znana marka sama w sobie, Amazon, stara się zapewnić klientom bezproblemowe zakupy, przestrzegając surowych standardów obsługi klienta. Możesz sprawdzić swoje postępy i upewnić się, że osiągnąłeś cel w Seller Central.

Czy opinie klientów zwiększają sprzedaż?

TAk. Jednym z najważniejszych elementów biznesu sprzedającego i kupującego jest informacja zwrotna od klienta. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, czy Twoja produkcja naprawdę zadowala klientów, czy nie. Ich czas i pieniądze też powinny być tego warte, ponieważ inwestują w Twoje produkty. System recenzji zachęcił wielu kupujących do ponownego rozważenia zakupu produktu, ponieważ zapewnia jasny obraz w przypadku wątpliwości na podstawie przesłanych przez klientów zdjęć lub recenzji.

Co mogę sprzedawać na Amazon jako nowy sprzedawca?

Na początek, jeśli nie masz pojęcia, co mogę sprzedawać na Amazon jako nowy sprzedawca, możesz wybierać z szerokiej gamy dostępnych kategorii.

 • Jako nowy sprzedawca masz takie możliwości, jak moda. Ponieważ w dzisiejszych czasach każdy chce nosić modne ubrania, a to, co jest w modzie, nieustannie się zmienia, aby odzwierciedlać aktualne trendy.
 • Inną opcją mogą być spersonalizowane akcesoria dla młodych ludzi. Spersonalizowane akcesoria to nowy trend, który dobrze się sprzedaje.
 • Nigdy nie możesz się pomylić, kiedy reklamujesz produkt kosmetyczny, ponieważ są one wyraźnie ulubieńcami kobiet.
 • Dom i przybory kuchenne mogą być kolejnym obszarem, w którym można zacząć jako nowy sprzedawca, ponieważ są to ponownie ulubione miejsca zakupów kobiet, w których lubią spędzać czas na zakupach i gdzie również generuje dobrą sprzedaż.

 • Możesz także zdecydować się na sprzęt elektroniczny, choć jako nowy sprzedawca jest to ryzykowne, ponieważ musisz zainwestować w to dużo pieniędzy.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jako nowy sprzedawca jest jakość produktu, który produkujesz dla konsumentów, ponieważ jeśli masz produkt, który jest 10/10, Twoja sprzedaż wzrośnie niezależnie od produktu, który faktycznie sprzedajesz. Nie ma znaczenia, czy wiesz, jak sprzedawać rzeczy, aby ocenić rozwój swojej firmy, zaleca się zacząć od przyzwoitego produktu. Gdy Twoja firma zacznie się rozwijać, zawsze możesz zaoferować więcej możliwości. Jest to platforma, która oferuje szeroki wybór usług wsparcia dla sprzedawców, gdy już zdecydujesz, co chcesz sprzedać. Mamy nadzieję, że teraz jest już jasne, co możesz sprzedawać na Amazon jako nowy sprzedawca.

Jak sprzedawać do Amazon Warehouse?

Teraz, na przykład, jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty w Amazon Warehouse i nie wiesz, jak sprzedawać w Amazon Warehouse, najpierw zdefiniujmy, czym jest Amazon Warehouse. Jest to oddział Amazon, który oferuje obniżone ceny na wybrane produkty. Wszystkie produkty są następnie oceniane za pomocą 20-punktowej kontroli jakości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprzedawać w Warehouse, czytaj dalej. Aby uniknąć typowych błędów, jakie popełniają nowi sprzedawcy, sprzedając do magazynów Amazon. Wykonaj poniższe kroki:

1. Zarejestruj się w Spełnienie FBA centrum, wypełniając formularz i przesyłając informacje o GST.

Uwaga: Otrzymasz wtedy telefon z FBA i wymagane będą dwa kluczowe dokumenty BSA i NOC (No Objection Certificate) (Umowa o świadczenie usług biznesowych).

2. Po zakończeniu procedury rejestracji należy zgłosić swój produkt do Magazynu Amazon.

Uwaga: jeśli jest to Twój pierwszy raz, centrum realizacji FBA udzieli Ci pomocy.

3. Po wybraniu produktów należy je przekonwertować za pomocą zapasów FBA.

4. Następnie uzyskasz dostęp do opcji pobierania na pulpicie nawigacyjnym Amazon.

5. Następnie otrzymasz etykietę produktu wraz z kodem kreskowym i etykietą opakowania, którą musisz dołączyć do przedmiotu wysyłanego do magazynu Amazon.

6. Na samym pudełku należy również podać MRP produktu, nazwę firmy i markę.

7. Następnie możesz wysłać towar do Magazynu Amazon po wypełnieniu niezbędnych informacji, takich jak numer artykułu, waga, lokalizacja i adres wysyłki.

Amazon przechowuje Twoje rzeczy w magazynach, które są w dużej mierze obsługiwane przez zautomatyzowane systemy, roboty i personel Amazon. Są zmotywowani do ostrożnego obchodzenia się z towarem.

Jakie produkty mogę sprzedawać na Amazon?

Możesz oferować towary, takie jak kosmetyki, książki, ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, biżuteria, przybory kuchenne, przedmioty spersonalizowane, zabawki, elektronika, gadżety, żywność, artykuły dla zwierząt, akcesoria i wiele innych rzeczy.

Czego nie mogę sprzedawać na Amazon?

Monety pieniężne, zwierzęta, materiały niebezpieczne, napoje alkoholowe, materiały wybuchowe, broń palna i inne odpowiednie przedmioty.

Czy muszę mieć stronę internetową, aby sprzedawać na Amazon?

Nie, możesz rozpocząć sprzedaż na Amazon, gdy tylko zakończysz proces rejestracji. Platforma Seller Central będzie wtedy dostępna, umożliwiając publikowanie produktów i rozpoczęcie ich sprzedaży.

Jak mogę wymienić moje produkty na Amazon?

Możesz wystawiać swoje produkty zbiorczo za pomocą plików inwentaryzacyjnych opartych na programie Excel lub indywidualnie, korzystając z ich interfejsu internetowego.

Jak mogę rozwinąć swoją firmę na Amazon?

Promuj swoje towary, poznaj odbiorców i stwórz własną platformę.

Jak sprzedawać na Amazon FBA?

Odpowiadasz za następujące kwestie: zakup produktów, tworzenie list, branding, promocja i zarządzanie sprzedażą.

Ile kosztuje wysyłka przedmiotów?

Koszt będzie się różnić w zależności od tego, czy wysyłasz indywidualnie, czy za pośrednictwem Amazon Logistics oraz w jaki sposób zamierzasz przekazać swój produkt.

Co oznacza skrót FBA?

Realizacja przez Amazon nazywa się FBA. Korzystając z FBA, Amazon odbiera paczki z centrum logistycznego i dostarcza je do klientów.

Jak skontaktować się z pomocą techniczną Amazon dla sprzedawców?

Aby uzyskać pomoc i rozwiązać problemy, skontaktuj się ze sprzedawcą Amazon Wspierać się.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak sprzedawać rzeczy na Amazon jako indywidualny sprzedawca. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x