Jak stworzyć listę bliskich znajomych na Instagramie

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy udostępniasz coś w mediach społecznościowych, szczególnie w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, możesz nie udostępniać tego całej liście znajomych lub wszystkim obserwującym. Facebook umożliwia selektywne udostępnianie postów, a Instagram właśnie otrzymał nową funkcję bliskich znajomych, która pozwala utworzyć grupę osób, z którymi szybko podzielisz się swoją historią na Instagramie. Oto, jak możesz utworzyć listę bliskich znajomych na Instagramie.

Zamknij listę znajomych na Instagramie

Otwórz Instagram i przejdź do zakładki swojego profilu. Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu iz otwartej szuflady nawigacji stuknij Zamknij znajomych. Wyszukaj znajomych, których chcesz dodać do listy, a po wybraniu wszystkich, których chcesz dodać, dotknij Gotowe.

  Jak stworzyć kolekcję na Instagramie

Lista bliskich znajomych pozwala kontrolować odbiorców Twojej historii na Instagramie. Kiedy masz zamiar udostępnić coś w swojej historii, możesz szybko dotknąć opcji Zamknij znajomych w lewym dolnym rogu i udostępnić ją tylko osobom z listy bliskich znajomych.

Gdy udostępnisz wpis tylko swoim bliskim znajomym, zobaczą oni również etykietę „Bliscy znajomi” po swojej stronie. Powinno to, technicznie rzecz biorąc, zniechęcić ich do tworzenia zrzutów ekranu i udostępniania postu w innym miejscu, jednak jeśli Twój post zostanie udostępniony niewłaściwej osobie, etykieta Bliscy znajomi powinna pomóc zawęzić, kto mógł to zrobić.

Bliscy przyjaciele to świetna funkcja, a Instagram powinien umożliwiać użytkownikom tworzenie więcej niż jednej grupy szybkiego udostępniania. Nie trzeba dodawać, że użytkownicy zwykle segregują, komu udostępniają określone posty. Niektóre posty są przeznaczone dla wszystkich, niektóre dla kilku bliskich przyjaciół, a niektóre tylko dla rodziny, a inne są przeznaczone dla wszystkich oprócz rodziny. Instagam może replikować tę funkcję z Facebooka lub uprościć ją, aby lepiej pasowała do metody udostępniania aplikacji.

  Jak zmienić zdjęcie profilowe na Instagramie?

Ta funkcja jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androidzie, jednak nie wydaje się, aby została udostępniona wszystkim użytkownikom. Wydaje się, że wdrożenie jest specyficzne dla użytkownika i nie jest ograniczone regionalnie. Nie byliśmy w stanie wymyślić sposobu na wymuszenie tej funkcji, więc jeśli jeszcze jej nie widzisz, będziesz musiał poczekać, aż wdrożenie się zakończy. Pamiętaj, aby aktualizować aplikację Instagram. Dziennik zmian aplikacji może zawierać informację, że doda nową funkcję, jednak nie pojawi się ona w aplikacji, chyba że Instagram zdecyduje się włączyć ją w Twoim profilu.

x