Jak szybko przełączać się między kontami Gmail na Androidzie, iPhonie i iPadzie

W niektórych aplikacjach mobilnych Google ma nowy przełącznik kont oparty na gestach, który umożliwia przełączanie między różnymi kontami Google. Oto, jak z niego korzystać w Gmailu, Mapach Google, Dysku i nie tylko na Androidzie, iPhonie i iPadzie.

Nowy przełącznik kont został ogłoszony na Konferencja programistów Google I / O 2019 i zastąpił przestarzałe menu paska bocznego. Zamiast dotykać ikony menu hamburgera i przeglądać menu rozwijane, użytkownicy mogą zarządzać swoimi kontami bezpośrednio z ekranu głównego aplikacji.

Aby skorzystać z nowego przełącznika kont Google, najpierw upewnij się, że jesteś zalogowany na co najmniej dwa konta Google na telefonie lub tablecie. Użytkownicy Androida mogą to zrobić z menu ustawień urządzenia, a właściciele iPhone’a i iPada mogą dodawać dodatkowe konta za pomocą Aplikacja Google.

Gdy to zrobisz, otwórz aplikację Gmail (lub jedną z innych niedawno zaktualizowanych aplikacji Google). Następnie znajdź awatar swojego konta znajdujący się po prawej stronie paska wyszukiwania. Aby szybko zmienić konto, przesuń palcem w dół na obrazie awatara.

Szybka zmiana konta Google Gmail

Jak widać na powyższym GIF-ie, szybkie przesuwanie w dół awatara konta spowoduje przełączenie na następne konto Google. Niestety wydaje się, że nie ma sposobu na ręczne dostosowanie kolejności kont. Będziesz musiał przesuwać palcem w dół, aż przejdziesz na żądane konto.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad funkcją przełączania kont, możesz dotknąć swojego awatara, aby wyświetlić wszystkie dostępne konta. Spowoduje to wyświetlenie nowego menu do przełączania kont, a także dodawania kont i zarządzania tymi, które są już na urządzeniu.

iPhone Gmail Stuknij Awatar Przełącznik konta

W chwili pisania tego tekstu firma Google wdrożyła już tę funkcję w mobilnych aplikacjach Gmail, Mapy Google i Dysk na Androida, iPhone’a i iPada. Użytkownicy Androida znajdą również nowy przełącznik kont w aplikacji Kontakty.

Firma Google oświadczyła, że ​​w nadchodzących miesiącach wprowadzi nową funkcję przełączania kont do większej liczby aplikacji. Chociaż spodziewamy się, że ta zmiana pojawi się w większości aplikacji firmy, gigant technologiczny potwierdził, że YouTube, Chrome, Google News i kilka innych osób powinno zobaczyć tę funkcję do końca lata 2019 r.