Jak Twoje prawo jazdy wpływa na stawkę ubezpieczenia samochodu

W tym przewodniku wyjaśnimy dokładnie, w jaki sposób status Twojego prawa jazdy i rejestr wykroczeń drogowych mogą wpłynąć na stawki ubezpieczenia samochodu, w jaki sposób możesz dziś sprawdzić swoje rekordy jazdy pod kątem szczegółów i co możesz zrobić, aby obniżyć stawki ubezpieczenia samochodu.

Firmy ubezpieczeniowe sprawdzają Twoje rekordy jazdy

Prowadzenie pojazdu nie jest prawem, to przywilej, który zdobywasz, zdając testy potwierdzające, że jesteś w stanie jeździć bezpiecznie i kwalifikujesz się do uzyskania prawa jazdy. Ale Twoje prawo jazdy może również zostać zawieszone lub cofnięte, jeśli spadną Ci standardy i zostaniesz przyłapany na niebezpiecznej jeździe.

Podobnie jak status twojego prawa jazdy zależy od twojego rekordu jazdy, tak samo jest z twoim ubezpieczeniem samochodu. Ubezpieczenie samochodu ma chronić innych bardziej niż siebie, ale firmy, które je oferują, muszą również zrównoważyć swoje ryzyko. Jeśli zaczniesz popełniać przestępstwa drogowe lub zmieni się status Twojego prawa jazdy, będą postrzegać Cię jako większe ryzyko. Oznacza to, że prawdopodobnie zauważysz, że Twoje stawki wzrosną, ponieważ zakładają, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz miał wypadek i będzie kosztować ich pieniądze.

Więc co możesz z tym zrobić? W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, jak status Twojego prawa jazdy może wpłynąć na składki na ubezpieczenie samochodu, jak możesz sprawdzić swój aktualny status i co możesz zrobić, aby obniżyć stawki ubezpieczenia samochodu.

Jaki jest Twój status prawa jazdy?

Wszyscy od czasu do czasu odnotowują drobne wykroczenia drogowe, takie jak mandat za przekroczenie prędkości lub zatrzymanie się na światłach. To dziwne nie powinno mieć dużego wpływu na status Twojego prawa jazdy ani stawki ubezpieczenia samochodu.

Ale jeśli zaczniesz być regularnie cytowany za wykroczenia drogowe, może to powodować problemy. Może to nawet wpłynąć na status Twojego prawa jazdy. Stany zastrzegają sobie prawo do zmiany statusu Twojego prawa jazdy na kilka różnych sposobów:

Zawieszenie – jeśli zostaniesz uznany winnym kilku różnych naruszeń poważnego wykroczenia drogowego, Twój stan może zawiesić Twoje prawo jazdy. Oznacza to, że przez określony czas nie możesz już legalnie prowadzić.
Unieważnij – jeśli jesteś winny szczególnie poważnego wykroczenia, stan może cofnąć Twoją licencję. To skutecznie odbiera Twoje prawo jazdy i na stałe pozbawia Cię prawa do legalnego prowadzenia pojazdu. W niektórych przypadkach, ale nie we wszystkich, możesz mieć możliwość ponownego przystąpienia do testu po ustalonym okresie.
Limit – Stany mogą również zdecydować o ograniczeniu licencji. Dokładny charakter tego ograniczenia będzie zależał od przestępstw, które popełniłeś, i przepisów stanowych, ale może obejmować takie rzeczy, jak wielkość pojazdu lub obszary, na których możesz prowadzić.

Jakie wykroczenia mogą skutkować zmianą statusu Twojego prawa jazdy?

Zależy to w dużej mierze od stanu, w którym żyjesz, i przestępstwa, które popełniłeś. Oto dwa ogólne przypadki:

Poważne wykroczenia, takie jak jazda pod wpływem, prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków lub lekkomyślna jazda, mogą spowodować zawieszenie lub cofnięcie prawa jazdy w całym kraju.
W przypadku drobnych wykroczeń drogowych większość stanów stosuje system punktowy. Jeśli zdobędziesz wystarczającą liczbę punktów za drobne wykroczenia, wówczas zdecydują o zmianie statusu Twojej licencji zgodnie z prawem stanowym. Niektóre stany są dużo bardziej wyrozumiałe niż inne.

Przykład działania systemu jednopunktowego znajduje się w Gruzja. W tym przypadku drobne wykroczenia będą oceniane od 1 do 6 punktów w zależności od ich wagi. Takie rzeczy, jak bezprawne przejechanie autobusu szkolnego, przekroczenie prędkości z prędkością większą niż 34 mil na godzinę i agresywna jazda, dają 6 punktów. Wysyłanie SMS-ów i prowadzenie pojazdów to 1 punkt przewinienia. Ale jeśli zdobędziesz 15 lub więcej punktów w ciągu dwóch lat, możesz spodziewać się zawieszenia licencji.

Inne państwa będą się różnić, ale większość z nich jest zasadniczo zgodna z modelem Gruzji. Jedynymi stanami, które nie używają systemu opartego na punktach, są Hawaje, Kansas, Luizjana, Minnesota, Mississippi, Oregon, Rhode Island, Waszyngton i Wyoming. Ale to nie znaczy, że w tych stanach możesz uciec od złej jazdy, po prostu zgłaszają wykroczenia w inny sposób.

Istnieją inne przestępstwa, które wydają się stosunkowo drobne, ale mogą nadal prowadzić do zawieszenia licencji. Jeśli nie okażesz dowodu ubezpieczenia na żądanie funkcjonariusza organów ścigania, możesz spodziewać się zawieszenia w większości stanów. Niezapłacenie mandatu również prawdopodobnie doprowadzi do zawieszenia. Wszystkie te naruszenia pojawią się również w Twoim rekordzie jazdy.

Jak status twojego prawa jazdy wpływa na stawkę ubezpieczenia auto

Firmy ubezpieczeniowe bacznie obserwują Twoje wyniki w prowadzeniu pojazdu. Wiedzą, że osoby z większą liczbą punktów lub zmianą statusu prawa jazdy mogą być bardziej niebezpiecznymi kierowcami. Oznacza to, że są one bardziej narażone na ubezpieczenie.

Jeśli uważają, że jesteś bardziej ryzykownym kierowcą do ubezpieczenia, mogą podjąć dwa główne działania:

Zrezygnuj z polisy – oznacza to, że Twoja firma ubezpieczeniowa nie chce Cię już ubezpieczać i musisz znaleźć inną firmę, która to zrobi.
Podnieś stawki – znacznie częściej występuje wzrost stawek. Oznacza to, że musisz zapłacić więcej pieniędzy, aby być przez nie ubezpieczonym. Jeśli nie chcesz, będziesz musiał znaleźć tańszą alternatywę.

Żadna z tych opcji nie jest zbyt atrakcyjna, więc jak uniknąć utknięcia z tym wyborem? Oczywistą odpowiedzią jest bezpieczna jazda i zaprzestanie robienia wykroczeń drogowych.

Jeśli masz już zarejestrowane wykroczenia drogowe, będziesz chciał wiedzieć, jak wygląda Twój rekord jazdy, aby dowiedzieć się, czy może to wpłynąć na stawki ubezpieczenia samochodu. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby to sprawdzić: przeprowadź weryfikację siebie.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Weryfikacja przeszłości to narzędzie, które przeszukuje wszystkie publicznie dostępne informacje, aby zebrać jak najwięcej informacji o osobie. Istnieje ogromna ilość informacji na temat każdego obywatela Stanów Zjednoczonych znajdujących się w domenie publicznej. Cyfryzacja oznacza, że ​​firmy mogą teraz łatwo tworzyć narzędzia do przeszukiwania tych danych i zestawiania profili prawie każdego. Informacje, które mogą gromadzić, obejmują:

Rekord jazdy
Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Historia zatrudnienia
Autoryzacja do pracy
Historia kredytowa
Historia edukacji (liceum i college)
Posiadane licencje
Profile w mediach społecznościowych

Zebrane razem te informacje tworzą fascynujący portret osoby, w wyniku czego weryfikacja przeszłości jest wykorzystywana z różnych powodów, od pracodawców poszukujących potencjalnego pracownika do poszukiwania dawno zaginionego członka rodziny lub szkolnego przyjaciela.

Jedną z cech sprawdzania przeszłości, którą wiele osób przeoczy, jest możliwość sprawdzenia siebie. Dzięki sprawdzeniu przeszłości dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jakie informacje na Twój temat znajdują się w domenie publicznej.

Co najważniejsze, obejmuje to Twoje rekordy jazdy. Jeśli więc chcesz poznać szczegóły dotyczące stanu, w jakim znajduje się Twój rekord jazdy, ile masz punktów i jakie dokładnie informacje o Tobie może zobaczyć Twój ubezpieczyciel samochodowy, najszybszym i najłatwiejszym sposobem sprawdzenia jest zaawansowana kontrola przeszłości. .

Najlepsza witryna do sprawdzania historii prowadzenia pojazdów

Większość ludzi ma dylemat, którą witrynę sprawdzającą w tle wybrać. Jest tak wiele witryn i wszystkie twierdzą, że są najlepsze w okolicy. Ale nie każdy z nich może uzyskać szczegółowe informacje o twoich rekordach jazdy. Dlatego testowaliśmy wszystkie najpopularniejsze witryny sprawdzające w tle, aby zobaczyć, które z nich najlepiej wykorzystać, aby uzyskać pełne informacje o Twojej własnej historii jazdy. Wyniki są już dostępne i są tam nasze trzy najczęściej polecane witryny:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified to najlepsza i najdokładniejsza witryna do sprawdzania historii jazdy. W każdym przeprowadzonym przez nas teście generował nieomylnie dokładne wyniki i kilkakrotnie wyrzucał rekordy, których nawet się nie spodziewaliśmy.

Wszystkie znalezione rekordy zostały przejrzyście przedstawione w doskonałych i dobrze zaprojektowanych raportach, a wszystkimi wyszukiwaniami można z łatwością zarządzać na pulpicie nawigacyjnym lub za pośrednictwem ich doskonałych aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android.

Usługa BeenVerified jest szybka i łatwa w użyciu, ale w razie problemów istnieje również responsywny i pomocny zespół obsługi klienta. To wszystko ma również rozsądną cenę. Podstawowa subskrypcja kosztuje tylko 22,86 USD miesięcznie lub możesz zapłacić 14,86 USD miesięcznie za trzymiesięczny pakiet. W przypadku wysokiej jakości i dokładności usług oznacza to doskonały stosunek jakości do ceny.

2. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder to kolejna witryna z imponującymi wynikami w zakresie dostarczania dokładnych wyników. Jak sama nazwa wskazuje, TruthFinder dociera do prawdy za każdym razem, nawet jeśli wprowadzisz niedokładne lub niekompletne dane. Szybkość wyszukiwania Truthfindera jest trochę niespójna, ale ich końcowe raporty są pierwszej klasy, a zarówno pulpit nawigacyjny na komputery, jak i aplikacje mobilne są również bardzo dobre. Istnieje również świetna usługa wsparcia pod bezpłatnym numerem 24/7, co jest prawdziwym bonusem.

Ceny są rozsądne, a Truthfinder daje poczucie, że klient jest dla nich najważniejszy.

3. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Największą zaletą Instant CheckMate jest szybkość. Jest to najszybsza witryna sprawdzająca w tle, którą testowaliśmy, i była w stanie generować raporty szybciej niż jakakolwiek inna witryna. Nie dzieje się to również kosztem dokładności. Okazało się, że ich wyniki były równie imponujące, jak w przypadku innych witryn z tej listy.

Instant CheckMate jest dostarczany z fajnymi aplikacjami i naprawdę przyjaznym dla użytkownika pulpitem nawigacyjnym. Obsługa klienta również była pomocna, a raporty końcowe, choć szczegółowe, nigdy nie były zbyt skomplikowane do zrozumienia.

Przy 34,78 USD miesięcznie lub ze zniżką 27,82 USD miesięcznie za trzymiesięczną subskrypcję, Instant CheckMate nie jest tak tani, jak niektórzy jego konkurenci. Ale jeśli szybkość i dokładność są Twoimi najważniejszymi priorytetami, Instant CheckMate jest miejscem dla Ciebie.

Jaka jest różnica między punktami prawa jazdy a punktami ubezpieczenia?

Większość ludzi zakłada, że ​​punkty prawa jazdy i punkty ubezpieczenia to to samo. Ale w rzeczywistości istnieje subtelna różnica.

Punkty za prawo jazdy to punkty, które Departament Pojazdów Samochodowych w Twoim stanie dodaje do Twojego prawa jazdy za wykroczenia drogowe. Znajdują się one w centrum systemu punktów ubezpieczeniowych, ale są też inne sposoby gromadzenia punktów ubezpieczeniowych.

Na przykład, jeśli złożysz wiele roszczeń ubezpieczeniowych w stosunkowo krótkim czasie, doprowadzi to do dodania większej liczby punktów ubezpieczeniowych do Twojego rejestru, ponieważ firmy ubezpieczeniowe będą czuły, że istnieje większe ryzyko konieczności wypłaty odszkodowania. Podobnie, jeśli prowadzisz drogi samochód, prawdopodobnie będziesz mieć więcej punktów ubezpieczeniowych na swoje nazwisko, ponieważ koszt wypłaty w przypadku wypadku będzie wyższy.

Tak więc, chociaż punkty prawa jazdy odgrywają ważną rolę w określaniu stawek za ubezpieczenie samochodu, nie są one jedynym czynnikiem branym pod uwagę.

Co to jest SR-22 / Certyfikat ubezpieczenia?

W niektórych stanach, gdy zostaniesz skazany za poważne wykroczenie drogowe, takie jak jazda pod wpływem, prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia lub lekkomyślna jazda, może być wymagane posiadanie SR-22 / certyfikatu ubezpieczenia w celu utrzymania lub przywrócenia uprawnień do prowadzenia pojazdu.

SR-22 / Certyfikat ubezpieczenia nie jest polisą ubezpieczeniową. Jest to raczej formularz dostarczony przez firmę ubezpieczeniową, aby udowodnić, że kupiłeś i utrzymujesz wymagany poziom ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Wbrew powszechnej opinii uzyskanie SR-22 / Świadectwa ubezpieczenia samo w sobie nie podnosi stawek za ubezpieczenie samochodu. Twoja firma ubezpieczeniowa może zostać obciążona opłatą administracyjną za wydanie zaświadczenia, ale jakikolwiek wzrost stawek będzie wynikał wyłącznie z wykroczenia w Twojej historii jazdy, a nie z samego zaświadczenia.

Podsumowanie

Jeśli naruszyłeś jakieś drobne przepisy drogowe, istnieje szansa, że ​​Twoje stawki ubezpieczenia samochodu pozostaną nienaruszone. Ale jeśli zmienił się status twojego prawa jazdy, twoje stawki ubezpieczenia prawie na pewno również wzrosną.

W tym przewodniku wyjaśniliśmy, dlaczego tak się dzieje i jakie sytuacje mogą mieć największy wpływ na stawki. Daliśmy Ci również kilka wskazówek, jak sprawdzić własne dane, aby zobaczyć, na czym będzie opierać Twoja firma ubezpieczeniowa.

Czy status Twojego prawa jazdy wpłynął na stawki za ubezpieczenie samochodu? Czy najpierw skorzystałeś z witryny sprawdzającej w tle, aby sprawdzić swoje rekordy jazdy? Czy udało Ci się uzyskać lepszą ofertę ubezpieczenia? Zawsze warto posłuchać o doświadczeniach naszych czytelników, więc podziel się z nami swoimi doświadczeniami, korzystając z poniższego pola komentarza.