Jak tworzyć i skanować kody Spotify

Udostępnij teraz w social media:

Mając ponad 31 procent udziału w rynku w branży strumieniowania muzyki, Spotify jest niezaprzeczalnie jedną z najlepszych usług strumieniowania muzyki na świecie. Dzięki dostępności na wielu platformach użytkownicy Spotify mogą wygodnie udostępniać utwory znajomym i rodzinie. Chociaż możesz udostępniać utwory w Spotify za pomocą linków do utworów, istnieje sprytny sposób generowania obrazów przypominających kod QR, aby udostępniać ulubione utwory. Ta fajna funkcja nazywa się Spotify Codes. Oto jak możesz tworzyć Spotify Codes i używać ich do udostępniania utworów w 2022 roku i później.

Twórz i skanuj kody Spotify (2022)

Co to jest kod Spotify?

Spotify Codes to funkcja, która umożliwia użytkownikom Spotify udostępnianie utworów, list odtwarzania lub wykonawców w postaci skanowalnego obrazu. Inni użytkownicy mogą używać aplikacji Spotify na swoich telefonach, aby zeskanować obraz przypominający kod QR. Możesz wygenerować te kody do udostępniania w aplikacji komputerowej Spotify, odtwarzaczu internetowym i aplikacji mobilnej. Tymczasem będziesz potrzebować aplikacji mobilnej do skanowania wygenerowanych kodów Spotify i nie będzie działać z innymi aplikacjami do skanowania kodów QR.

  Jak organizować skróty w folderach na iPhonie i iPadzie

Utwórz kod Spotify za pomocą aplikacji komputerowej (Windows i Mac)

1. Otwórz aplikację Spotify Desktop lub odtwarzacz internetowy i otwórz utwór, który chcesz udostępnić ze swojej biblioteki. Teraz kliknij poziome menu z trzema kropkami obok listy utworów i wybierz „Udostępnij -> Kopiuj link do utworu”.

2. Po skopiowaniu linku do utworu przejdź na stronę Spotify Codes (odwiedzić), wklej link w polu tekstowym i kliknij „Pobierz kod Spotify”.

3. Witryna wygeneruje teraz możliwy do zeskanowania kod Spotify dla żądanej piosenki. Możesz zmienić kolor tła, kolor paska, rozmiar i format obrazu (SVG, PNG, JPEG) za pomocą narzędzi dostępnych po prawej stronie strony. Po zakończeniu kliknij „Pobierz”, aby zapisać kod Spotify.

Utwórz kod Spotify za pomocą aplikacji mobilnej (Android i iOS)

Dostęp do kodu Spotify jest dość prosty w aplikacji mobilnej Spotify. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć pionowe menu z trzema kropkami obok utworu, a w wyskakującym menu zobaczysz kod Spotify. Możesz zrobić zrzut ekranu kodu Spotify, jeśli chcesz udostępnić go znajomemu.

  Jak utworzyć kopię zapasową rozszerzenia Chrome

Jak zeskanować kod Spotify?

Gdy już wiesz, jak utworzyć kod Spotify, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak używać aplikacji mobilnej Spotify do skanowania kodów QR.

1. Stuknij ikonę „Szukaj” na dolnym pasku nawigacyjnym i stuknij w polu wyszukiwania u góry. Teraz powinieneś zobaczyć ikonę aparatu w prawym górnym rogu pola wyszukiwania, które pojawia się na ekranie.

2. Naciśnij przycisk „Skanuj”, który się teraz pojawi i skieruj aparat na kod Spotify. Jeśli masz kod w galerii telefonu, dotknij opcji „Wybierz ze zdjęć”, aby wybrać kod. Aplikacja Spotify przekieruje Cię do utworu, wykonawcy, podcastu lub listy odtwarzania odpowiadającej zeskanowanemu kodowi Spotify.

Często Zadawane Pytania

P: Jak mogę otrzymać kody Spotify?

Możesz generować kody Spotify z aplikacji komputerowej, odtwarzacza internetowego lub aplikacji mobilnej. W tym artykule wyjaśniliśmy kroki, aby utworzyć kody Spotify.

P: Czy sprzedaż kodów Spotify jest nielegalna?

Według kodów Spotify Regulamin, sprzedaż kodów Spotify jako produktów bez zgody jest nielegalna. Możesz się skontaktować [email protected] z przeznaczeniem do zatwierdzenia.

  Które aplikacje są dostarczane z Office 365?

P: Czy tatuaże z kodem Spotify działają?

Tak, ludzie mają tatuaże z kodami Spotify. Na twoim miejscu poszedłbym do wykwalifikowanego artysty tatuażu, który wcześniej stosował tatuaże z kodem Spotify.

Wypróbuj kody Spotify, aby twórczo udostępniać utwory

W ten sposób możesz używać kodów Spotify do udostępniania utworów, wykonawców muzycznych i list odtwarzania. Jeśli szukasz sposobu na udostępnianie utworów w aplikacjach społecznościowych, zapoznaj się z naszymi artykułami na temat udostępniania utworów Spotify w relacjach na Instagramie i udostępniania tekstów piosenek Spotify w relacjach na Instagramie. Aby uzyskać więcej takich wskazówek, nie zapomnij zapoznać się z naszym artykułem o najlepszych poradach i trikach Spotify.

x