Jak tworzyć kopie zapasowe i przywracać świat Minecraft w systemie Windows 10

Minecraft obsługuje różnego rodzaju opcje dostosowywania. Ogólnie rzecz biorąc, dostosowany świat w grze Minecraft może powodować powolne działanie aplikacji i przeciąganie systemu, ale rzadko coś psuje. To powiedziawszy, jeśli grasz w określonym świecie przez długi czas, możesz zechcieć to zrobić na wszelki wypadek. Można wykonać kopię zapasową wszystkich stworzonych przez siebie światów lub tylko jednego określonego świata. Oto, jak możesz tworzyć kopie zapasowe i przywracać świat Minecraft w systemie Windows 10.

Ta metoda dotyczy aplikacji Minecraft UWP. Możliwe jest tworzenie kopii zapasowych i przywracanie światów w wersji Java i jest to równie łatwe, ale ten post dotyczy wersji aplikacji Windows 10 UWP.

Utwórz kopię zapasową Minecraft World

Otwórz Eksplorator plików i kliknij wewnątrz paska lokalizacji. Wprowadź następującą ścieżkę i naciśnij klawisz Enter.

%LocalAppData%PackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangminecraftWorlds

Tutaj zobaczysz foldery. Każdy folder reprezentuje jeden świat. Aby utworzyć kopię zapasową wszystkich światów, które utworzyłeś w Minecrafcie, skopiuj wszystkie te foldery w miejsce, w którym nie zostaną usunięte przypadkowo.

Aby utworzyć kopię zapasową pojedynczego świata, musisz go najpierw zidentyfikować. Otwórz folder, a wewnątrz poszukaj pliku tekstowego o nazwie „nazwa poziomu”. Otwórz go, aw środku zobaczysz nazwę świata. Nazwa będzie pasować do tego, co wprowadziłeś w grze Minecraft, kiedy tworzyłeś świat.

Po zidentyfikowaniu wystarczy skopiować folder w inne miejsce.

Przywróć świat Minecraft

Przywrócenie świata Minecraft jest tak proste, jak utworzenie jego kopii zapasowej. Upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację w systemie, ale nie otwieraj jej, gdy próbujesz przywrócić świat. Światy można przywracać zbiorczo, tj. Wiele światów naraz lub jeden na raz.

Otwórz Eksplorator plików i wprowadź następujące informacje na pasku adresu. Stuknij Enter.

%LocalAppData%PackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangminecraftWorlds

Skopiuj kopię zapasową świata (lub światów), którą wykonałeś wcześniej, do tego folderu. Ostrzegamy, że jeśli masz już nowszą wersję tego samego świata zapisaną w tym folderze, zostanie ona nadpisana i nie będzie możliwości jej odzyskania. Możesz użyć tej samej metody, aby skopiować świat z jednego komputera z systemem Windows 10 na inny.

Przywracanie światów i wersji aplikacji

Minecraft jest nadal w fazie aktywnego rozwoju. Cały czas dodawane są nowe moby, biomy i bloki konstrukcyjne. W związku z tym, jeśli zdarzy ci się skopiować lub przywrócić świat, który ma bloki z nowszej wersji Minecrafta, ale aplikacja, którą używasz, jest starszą wersją, możesz skończyć z brakującymi blokami.

Na przykład, powiedzmy, że zbudowałeś swój dom przetrwania z desek z ciemnego dębu, a Minecraft później go przerywa / usuwa lub masz starszą wersję aplikacji sprzed dodania bloku. W takim przypadku deski będą albo puste (pozostawiając cię bez dachu nad głową), albo mogą zostać zastąpione jakimś domyślnym blokiem. Minecraft zwykle nie przerywa typu bloku, więc naprawdę musisz się martwić tylko o uruchomienie właściwej wersji Minecrafta.

x